Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most először megyek párommal...

Most először megyek párommal nagyszüleimhez több napra. Izgulok. Mire figyeljünk?

Figyelt kérdés

Találkoztak már vele 2x de akkor még nem voltunk együtt. (az egyik alkalommal balhé volt,mert berágtak,hogy elvették a kisunokát-illetve a szüzességét) azóta mamámmal párszor már beszélt telefonon,mikor bajban voltak megnyugtatta kissé,tehát a viszony most olyan semleges. már lassan két évesek leszünk,másfél éve együtt élünk.

Párom elég szabadszellemű,de helyzet válogatja,jól alkalmazkodik. csak azt nem tűri ha nekem beszólnak(meg azért a saját érdekeit is megvédi).

mamám viszonylag toleráns,nagyapám szeret néha beszólni. ha iszik akkor kicsit keményebben is.

4-5 napra megyünk vissza,és az egyik nap a szülővárosomba is visszamegyünk barátokat látogatni.(konkrétan viszont azért megyünk,hogy az árvíz utáni károkban segédkezzünk,most végeznek a felújítással)


Hiába sz én nagyszüleim,de mégis parázok,hogy most lesznek először "összeengedve" hosszabb időre.


Mire figyeljünk?


2010. aug. 17. 12:38
 1/1 anonim válasza:
Ha idősek a nagyszüleid, akkor arra kell odafigyelni, hogy sokkal érzékenyebbek, szeretik, ha foglalkoznak velük, meghallgatják őket. nehezebben alkalmazkodnak, más erkolcsi felfogás szerint nevelték őket, ezért lehetett probléma, amit írtál, de ezt meg lehet beszélni velük. A beszólásról annyit: nem biztos, hogy beszólni akart, tapasztalatból tudom, hogy nem mindig tudják magukat úgy kifejezni, ahogy szeretnék. Kicsit puncsoljatok nekik, ha segíteni mentek, az is közelebb hozhatja őket a párodhoz. Az a lényeg, hogy ne kapja fel a vizet egyből, sajnos nektek kell alkalmazkodni hozzájuk, mert nekik már nehezebb. Sok sikert hozzá!
2010. aug. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!