Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ejtenél emiatt egy pasit?

Ejtenél emiatt egy pasit?

Figyelt kérdés
Szóval van egy srác akiért kb. 6 éve teljesen oda vagyok.Gyönyörű a teste kedves a mosolya és kb. két hete gyakrabban beszélgetünk, randizgatunk. Mindig is gondoltam, hogy nem egy okostojás de azt h ennyire butácska nem. Tegnap felvett msn-re és rájöttem hogy szörnyű a helyes írása is pl hosszú ó-val írja hogy karácsonykÓr. Szóval nektek is számítana vagy komplett idióta vagyok ha emiatt ejtem?
2010. aug. 15. 23:15
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
100%

fiú vagyok, de szerintem attól még válaszolhatok a kérdésre. elvégre is pasi helyett fel lehetett volna tenni lánnyal is a kérdést.

elég nagy baj ha nem vagytok azonos szinten fejben. nem pont a helyesírással van a gond, az egy dolog. de nehézkes egy jót beszélgetni valakivel akinél sokkal okosabb vagy -tapasztalat- már pedig elég fontos egy kapcsolatban az hogy megértsétek egymást. nem beszélve a közös célokról. ha ő sokkal butább mint te, kicsi a valószínűsége, hogy hasonló tervei vannak az életben mint neked, hogy ő is úgy gondolkodik mint te. a fiúknak általában nem szokott számítani, hogy egy lány mennyire inteligens én mégsem tudnám elképzelni egy nálam jóval butácskább csajjal, tudom, hogy nem lennénk egy hullámhosszon és ez zavarna.

22f

2010. aug. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
81%
Számomra nagyon kiábrándító tud lenni, ha egy pasi nem ír helyesen. Persze hiábái mindenkinek vannak, meg biztos én sem írok mindent helyesen, de azért a pocsék helyesírás engem nagyon zavar. Igaz, ettől még nem biztos, hogy buta. Pl. a testvérem sem ír helyesen, de okos, csak diszlexiás. Viszont ha valaki ezzel együtt még buta is, tehát tájékozatlan, általános műveltsége hiányzik, az nem jó. Volt már ilyen fiú, aki szeretett volna velem összejönni, én meg beszélgetés közben fojton azon gondolkodtam, hogy vajon érti-e amit mondok. És tényleg sokszor láttam a tekintetén, hogy nem értette, vagy nem úgy értette, ahogy én gondoltam.
2010. aug. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
77%

számítana igen. szerintem ez nem arról szól, hogy aki diplomás az élből lenézze azt, aki nem az. ismerek olyan egyetemistát, aki borzasztóan buta és nagyon sok olyat, aki soha a közelében sem járt egyetemnek, de okos, értelmes, tündéri ember. a helyesírás szerintem igényesség kérdése és alapvetően nem az a baj, hogy nem ír helyesen, hanem hogy 30 éves fejjel ez nem is zavarja. nekem ez igénytelenségről árulkodik. ad az egyéb külsőségekre, de ilyenekre nem. ha tudom, hogy pocsékul írok, márpedig biztos tudja, akkor ezen változtatok, mert pl egy msn beszélgetésnél ez az első dolog, ami a másiknak feltűnik.

a ti esetetekben ahogy elnézem azért nem csak ez a gond, valószínűleg nem csak a helyesírása nem passzol. ha azt érzed, hogy butácska hozzád, akkor úgysem fog működni. az embernek megvannak a barátai, a társasága, ami időnként csak-csak belekerül a párod. ez mindkét oldalról csak feszengést jelent, akármekkora is a szerelem.

egy pasi az igényes dolgokban legyen otthon. írni, rendesen beszélni nem csak az egyetem tanít meg, olvasással ez könnyen tanulható, javítható, ha az illetőnek igénye van rá.

2010. aug. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
100%

Három oka van,ha valakinek rossz a helyesírása:

1:műveletlen(olvasással lehet legjobban javítani rajta)

2:figyelmetlen(gépelésnél gyakrabban előfordul,mint folyóírásban)

3:dislexiás,disgráfiás


Az utolsó teljesen rajta kivülálló ok,szörnyű írása mellett lehet intelligens,sokoldalú-szókincséből,írásának tartalmából ez kiszűrhető.

A második kondícionálható,a többi ugyanaz.

Az első,na az az az ok,ami elég a szakításra.Igenis fontos egy kapcsolatban hogy tartalmas legyen.Ehhez kb. hasonló szinten kell lennie a párnak.

2010. aug. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
62%

Nekem is volt párom, aki elég helytelenül írt. Viszont nem tartottam butácskának, mert nagyon okos, intelligens ember volt ennek ellenére. Azért zavart megmondom őszintén. A mostani párom teljesen helyesen ír, sokszor én kérdezem őt ha elbizonytalanodom.

Ne ejtsd emiatt,nem biztos, hogy egy hülye gyerek, éppen csak nem érdekelte őt a helyesírás, lehet, hogy más dolgokban (művészet, kultúra, matek, történelem, számítógép, stb) meg felnézhetsz majd rá.

2010. aug. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
47%

Nem ejteném.


De, ha zavar téged, akkor mondd meg neki. És adhatsz neki tanácsokat, vagy korrigálhatod a helyesírását.

2010. aug. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
100%

07:50: Ugyanígy vagyok én is ezzel a dologgal. Nagyon szeretem a művészeteket, kultúrát, irodalmat, jazzt, stb. Nehezen képzelném el az életemet egy műveletlen lánnyal, egyszerűen nem lenne közös témánk, nekem az nem elég, hogy az aktuális szolitrendekkel tisztában van, már bocs.


Tapasztalat alapján ez a nőknél méginkább jelen van.


22/F

2010. aug. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

Az én párom is reménytelen helyesírás terén, de őt megértem, nem magyar anyanyelvű, megtartja a hangzóhosszabításokat a saját anyanyelvéből néhány helyen. Megtanítom, pár napig helyesen írja, aztán újra szörnyen... a testvérei ugyanilyenek, van, aki csak miattam tanulja a magyart, ha velük beszélek akár szóban, akár msn-en, kikapcsol a "helyesírás érzékelőm".

Ugyanakkor ha buta (értsd unintelligens vagy műveletlen) azt nem bírom... már barátnőknél sem... szörnyű, hogy így ítélkezem, de sajnálom, ez van...22/L

2010. aug. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!