Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Itthon vagyok gyesen. Hogy...

Itthon vagyok gyesen. Hogy mondjam meg a családomnak, hogy ne jöjjenek ilyen sűrűn??

Figyelt kérdés

Biztos mi vagyunk a bunkók, de nekem és a férjemnek nagyon sok az, hogy heti öt napon Itt ül valaki. Itthon vagyok gyesen az 1 éves kislányommal. Heti kétszer jön az anyósom két órát, Anyu meg a nevelőapám is egy héten általában kétszer jönnek, Attól függ hogy dolgoznak, de egyszer biztos, minden vasárnap. Apu és az élettársa szintén minden szombaton jönnek délután, és újabban a nővérem is elkezdte a párjával és a kislányával, hogy ők is minden vasárnap eljönnek. Az a baj, hogy egyszerűen nem állunk ki másból, mint vendégseregből, folyton rendet rakni, ami egy pici mellett egész napos meló, ki se állok így másból, megkínálni őket valamivel...

De leginkább az a baj, hogy a kislány még összevissza alszik, hol egyszer, hol kétszer, folyton nyűgös. Egyszerűen nem tudom összeegyeztetni azzal, hogy folyamatosan Itt ül valaki.

Minket már nagyon zavar, férjem egész héten dolgozik, segít, pihenne ő is, de nem tudom hogy mondjam ezt meg nekik, úgy hogy ne bántsam meg őket...


2021. jan. 22. 10:49
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:

Többieknek köszönöm az együttérző kommenteket!

Bevetem, amit tudok 😊

2021. jan. 30. 22:33
 32/33 anonim ***** válasza:
Szerintem,ha szóban nem megy mert nehéz, akkor írd meg nekik. Őszintén.Hogy úgy érzed nincs időd a gyerekre vagy magadra vagy csak ledőlni,mert nincs kialakult napirend és azt is megtörik a látogatások.Kerd meg őket,hogy várjak még míg kialakul a ritmusotok és utána megbeszélitek ki hogy tud jönni.Egyszerűen mond meg,hogy ez fárasztó így és nem segítség mégha ok ezt is gobdolhak.Ne várd meg míg utalni kezded őket és légy határozott ez a te otthonod te családod
2022. júl. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 Otto von Ludendorf ***** válasza:
Ezt megbántás nélkül megmondani nem lehet. Abból az lesz,hogy utána egyáltalán nem fognak jönni, engem bántana, ha a szülők,testvérek nem látogatnának.Nekik kellene tudni, mi az a vendégeskedési határ,ami nem zavaró.
aug. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!