Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Itthon vagyok gyesen. Hogy...

Itthon vagyok gyesen. Hogy mondjam meg a családomnak, hogy ne jöjjenek ilyen sűrűn??

Figyelt kérdés

Biztos mi vagyunk a bunkók, de nekem és a férjemnek nagyon sok az, hogy heti öt napon Itt ül valaki. Itthon vagyok gyesen az 1 éves kislányommal. Heti kétszer jön az anyósom két órát, Anyu meg a nevelőapám is egy héten általában kétszer jönnek, Attól függ hogy dolgoznak, de egyszer biztos, minden vasárnap. Apu és az élettársa szintén minden szombaton jönnek délután, és újabban a nővérem is elkezdte a párjával és a kislányával, hogy ők is minden vasárnap eljönnek. Az a baj, hogy egyszerűen nem állunk ki másból, mint vendégseregből, folyton rendet rakni, ami egy pici mellett egész napos meló, ki se állok így másból, megkínálni őket valamivel...

De leginkább az a baj, hogy a kislány még összevissza alszik, hol egyszer, hol kétszer, folyton nyűgös. Egyszerűen nem tudom összeegyeztetni azzal, hogy folyamatosan Itt ül valaki.

Minket már nagyon zavar, férjem egész héten dolgozik, segít, pihenne ő is, de nem tudom hogy mondjam ezt meg nekik, úgy hogy ne bántsam meg őket...


2021. jan. 22. 10:49
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:

Nem az a baj, hogy heti kétszer meglátogat minket valaki, hanem az, hogy sokan vannak. És így már sok...

De még így is vannak a férjemnek testvérei, szegények jönnének egy-két havonta egyszer és már akkor tele vagyunk, hogy hova tegyük őket be.

2021. jan. 22. 10:56
 2/33 anonim ***** válasza:
85%
Mindenkit leültetsz, és elregéled nekik a bajodat. Nem hiszem, hogy nem értenék meg. De néma gyereknek.... szólj!
2021. jan. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
82%
Mondjátok meg, hogy COVID van - amennyiben nem tudnák - és nem fogadtok látogatókat. Utána meg úgy tervezitek, hogy ti mentek látogatóba, mert a lakás-gyerek-háztartás kombó miatt csak így tudjátok megoldani.
2021. jan. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
82%
Szépen a elmondod nekik, hogy nem bírod az állandó vendégséget, ezentúl jöjjenek csak havonta 1x. Akinek van minimum két működő agysejtje, az felfogja, akinek meg nincs, az így járt. Ha nem értik nem kell beengedni őket és kész. 2-3 alkalom után a nehezebb felfogásúak is megértik.
2021. jan. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
86%
Ez azért van, mert jól érzik magukat, mindig van hova leülniük és kapnak is valamit. De ha kupi lenne, nem tudnának leülni a fotelba, mert ott a szennyes, vagy a földön szétszórva a gyerekjátékok, te pedig a konyhában állnál a rotyogó fazék fölött, hidd el hogy nagyon hamar távoznának. Csak néhány alkalommal kell megcsinálni. ;)
2021. jan. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
80%

Egészen döbbenetes, hogy a gyakorikérdések család rovata most már gyakorlatilag teljesen átállt arra, hogy nagykorú csecsemők rettegnek a családtagjaiktól! Úgy mondod meg, hogy "Ne haragudj, most ne gyertek, mert túl sok vendégeskedés van, és szeretnénk egy kicsit egyedül lenni.". És ha megsértődik, hát annál jobb. Legalább nem jön. Te nem sértődsz meg attól, hogy tapintatlanul zaklat?

Amúgy meg mért kéne neked folyton vendéglátást csapni? Aki állandóan ott ül, az nem vendég, az hazajár. Ne etesd! A rendcsinálást már nem lehet innen messziről megítélni: én nem hiszem, hogy egyik napról a másikra akkora rendetlenség keletkezne, hogy annak a felszámolása külön időtöltéssel jár. Normál rendet a saját kedvetekért is kell tartani. Olyan szintűt pedig, hogy ne legyen egy porszem se, a vendégekért sem. Egyszerűen élitek az életeteket. A felnőttség ott kezdődik, hogy nem félünk. Hogy saját jogon el tudjuk dönteni, hogy mit akarunk, és azt másokkal is betartatjuk.

2021. jan. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 bererka válasza:
80%

Ha egyszerűen elmondod nekik azt, amit ide leírtál, az megbántaná őket? Hosszú távon mindig a tiszta és őszinte megoldások a jók.

Mindenképen beszélj velük, mert az ilyen átjáróházakra simán rámennek a házasságok! Vagy kezdetben hozz meg egy olyan szabályt, hogy megkérsz mindenkit, hogy hétvégén ne jöjjenek, mert együtt szeretné a hétvégét tölteni a kis család. Megmondhatod, hogy pihenni szeretnétek. Így legalább a hétvégéitek szabadok lesznek.

2021. jan. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is vannak olyan rokonaim akik sokat jönnek általában bejelentés nélkül szinte napi rendszerességgel. Na én ilyenkor mindent ugyanúgy csinálok mintha nem jönnének. Ha fáradt vagyok ki se megyek a szobából, akkor beszél velük csak a férjem. Nem takarítgatok emiatt pluszba, meg nem kínálgatom őket. Tudják hol a hűtőszekrény aztán kiszolgálják magukat. Ha éppen nincs otthon üdítő akkor majd elmegy érte a boltba ha azt akar inni. A helyedben lehet hogy néha elmennék otthonról, hogy ne találjanak mindig otthon. ne higgyék azt hogy te hozzád bármikor csak úgy be lehet esni.
2021. jan. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, már te vagy a felnőtt és neked is gyereked van. Már nem te vagy a gyerek, akinek a felnőttek megmondják hogyan éljen. Mi a fontosabb? A rokon, hogy mehessen.. Vagy a gyereked kipihent legyen...

Állj a sarkadra, légy felnőtt ha már csináltál egy gyereket...

2021. jan. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
48%
Gyed - en vagy, nem gyes - en.. M
2021. jan. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!