Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Itthon vagyok gyesen. Hogy...

Itthon vagyok gyesen. Hogy mondjam meg a családomnak, hogy ne jöjjenek ilyen sűrűn??

Figyelt kérdés

Biztos mi vagyunk a bunkók, de nekem és a férjemnek nagyon sok az, hogy heti öt napon Itt ül valaki. Itthon vagyok gyesen az 1 éves kislányommal. Heti kétszer jön az anyósom két órát, Anyu meg a nevelőapám is egy héten általában kétszer jönnek, Attól függ hogy dolgoznak, de egyszer biztos, minden vasárnap. Apu és az élettársa szintén minden szombaton jönnek délután, és újabban a nővérem is elkezdte a párjával és a kislányával, hogy ők is minden vasárnap eljönnek. Az a baj, hogy egyszerűen nem állunk ki másból, mint vendégseregből, folyton rendet rakni, ami egy pici mellett egész napos meló, ki se állok így másból, megkínálni őket valamivel...

De leginkább az a baj, hogy a kislány még összevissza alszik, hol egyszer, hol kétszer, folyton nyűgös. Egyszerűen nem tudom összeegyeztetni azzal, hogy folyamatosan Itt ül valaki.

Minket már nagyon zavar, férjem egész héten dolgozik, segít, pihenne ő is, de nem tudom hogy mondjam ezt meg nekik, úgy hogy ne bántsam meg őket...


2021. jan. 22. 10:49
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
95%

Julcsi, de jó, hogy itt vagytok! Vigyáznál úgy 2 órát a gyerekre, amíg én elmegyek bevásárolni?


Vagy a kezébe adod a krumplit, hogy pucolja meg. Esetleg a felmosóvödröt.

2021. jan. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
80%

Mindenki azt hiszi, hogy csak ő jön egyedül vendégségbe, úgy igazából bele sem gondolnak, hogy neked rajtuk kívül más vendéged is van.

Ezt bizony el kell mondani, hogy megértsék.


És mi lenne, ha fordítanátok a dolgon? Ne jöjjön senki. Majd ti meglátogatjátok őket. Sokkal könnyebben találsz időt arra, hogy elmenj a gyerekkel hozzájuk, és addig maradsz, ameddig te akarod.


Ja, és nem kell vendégként fogadni, nem kell megkínálgatni, kávét főzni, stb. mondd hogy maradhat nyugodtan, de ne haragudjon, de te csinálod közben a dolgodat. (főzés, mosás, takarítás, akármi...)


Mi a barátnőmnél voltunk így sokszor egymásnál, és megbeszéltük, hogy ez nem olyan vendégség, mindenki csinálja a saját dolgát, nincs sértődés, közben is lehet beszélgetni. Nálunk ez bevált.

Családtagnál még jobban lehet alkalmazni.

2021. jan. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
80%

En nekem amikor elegem lett, hogy hivatlanul jött mindig a férjem családja(amugy is energiavámpirok)bementem a szobába és ugy tettem,mintha aludnék.A férjemre hagytam õket, szolgálja ki õket ahogyan akarja.Nem is maradtak sokáig,amikor elmentek jelezték az elégedetlenségüket, mert alaposan bevágták az ajtót.

Most már ritkábban jönnek, szerettem õket,de nagyon pimaszok és mindenbe belekötnek és a végén én maradtam mindig sirni a férjemet nem érdekelve.

2021. jan. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
11%
Jaj de nagy probléma, hogy itthon ülsz egész nap és meglátogatnak a szeretteid :D
2021. jan. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
23%
Néma gyereknek anyja sem látja a fától az erdőt.
2021. jan. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
85%
Ha épp nem érsz rá vagy nem tudsz látogatókat fogadni, akkor nem vagy köteles nekik ajtót nyitni, amikor hívatlanul megjelennek. Megkéred őket, hogy jöjjenek máskor, és lehetőleg előtte szóljanak is, vagy még jobb, ha csak akkor jönnek, ha meg vannak hívva. Hogy akarsz felnevelni egy gyereket, ha még felnőttekkel se tudsz rendesen kommunikálni?
2021. jan. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
94%
Mi családjaink nagyon közel élnek hozzánk. Szülők , nagyszülők, testvérek. Ha kivagyunk és nincs kedvünk senkihez egyszerűen bezárjuk a kaput és senki nem tud bejönni. A telefont meg nem vesszük fel. Ennyi és elmennek. Legközelebb megkérdezik hogy de hát ott álltam és nem jött ki senki, mi volt? Erre elmondom hogy pihentünk, együtt akartunk lenni. Van aki megsértődik de erre mégis mit tud mondani hogy együtt akartunk lenni? Azt hogy ne tegyük vagy mégis mit? Ha van kedvem vendéget fogadni akkor beengedem ha nincs akkor bezárok. Ennyi. Ha sokáig van és nem akar menni akkor bocs mennem kell a boltba és viszlát. Imádom a családjainkat de mind nagyon közel élünk, és ha nem húzok határokat akkor nem lesz életünk. Azt meg hogy vasárnap valaki ott töltse el a napot, kimondottan utálom. Leszoktattam mindenkit, majd ha hívom az más. A. vasárnap a mienk. Szóval ajtó vagy kapu bezár és ennyi. Nem kell nagy ügyet csinálni. És ha valaki hív nem kell nektek mindig otthon lenni. Azt mondod nem leszünk itthon aztán ott leszel ahol akarsz.
2021. jan. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
92%

2 telefonhívás:

Szia, Mari. Szeretnélek megkérni, hogy anyuval együtt gyertek át, és csak 2 hetente, mert nincs elég időm magamra.

Szia, Anya. Szeretnélek megkérni, hogy a Mariékkal együtt gyertek át, és csak 2 hetente, mert nincs elég időm magamra.


Vagy kevesebb súrlódással, minden 2. héten:

Sajnos ma nem alkalmas, de jövőhéten várlak titeket szeretettel.

2021. jan. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
93%

14

Hidd el hogy lehet sok a szeretteinkből is. Ha átjáróház lesz. Átjön anyum, elmegy beugrik apum , közben jön a férjem tesója. És még nem jött a nagymamája. Soroljam? Szeretem őket de nem mindig vagyok rájuk hangolódva úgy hogy nekik nagyon sok a szabadidejük. Ha unatkoznak átnéznek. Mi dolgozunk.

2021. jan. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem a heti 2 egyáltalán nem sok, max össze kell hangolni. Vagy ha a gyerek épp alszik, akkor halkan beszélgettek. Aztán majd jöhet a következő kérdés, ha berágtak a szüleid: Normális, hogy anyámék felém sem néznek, a gyereket is max 2-3 hetente látogatják?
2021. jan. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!