Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Itthon vagyok gyesen. Hogy...

Itthon vagyok gyesen. Hogy mondjam meg a családomnak, hogy ne jöjjenek ilyen sűrűn??

Figyelt kérdés

Biztos mi vagyunk a bunkók, de nekem és a férjemnek nagyon sok az, hogy heti öt napon Itt ül valaki. Itthon vagyok gyesen az 1 éves kislányommal. Heti kétszer jön az anyósom két órát, Anyu meg a nevelőapám is egy héten általában kétszer jönnek, Attól függ hogy dolgoznak, de egyszer biztos, minden vasárnap. Apu és az élettársa szintén minden szombaton jönnek délután, és újabban a nővérem is elkezdte a párjával és a kislányával, hogy ők is minden vasárnap eljönnek. Az a baj, hogy egyszerűen nem állunk ki másból, mint vendégseregből, folyton rendet rakni, ami egy pici mellett egész napos meló, ki se állok így másból, megkínálni őket valamivel...

De leginkább az a baj, hogy a kislány még összevissza alszik, hol egyszer, hol kétszer, folyton nyűgös. Egyszerűen nem tudom összeegyeztetni azzal, hogy folyamatosan Itt ül valaki.

Minket már nagyon zavar, férjem egész héten dolgozik, segít, pihenne ő is, de nem tudom hogy mondjam ezt meg nekik, úgy hogy ne bántsam meg őket...


2021. jan. 22. 10:49
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
92%

Szerinted nem, szerintem meg az is sok. Aztán az összehangolást hogy gondoltad? Majd a kérdező kilogisztikázza?


És nem, nem szeretnék halkan beszélgetni a nem kívánt látogatóimmal, ha a gyerek alszik. Olvasni szeretnék, vagy aludni, vagy beülni a kádba. Főzni, sütni, vagy filmet nézni. Hadd már, hogy maga döntse el mindenki, hogy a kevés szabadidejével mit akar kezdeni.

2021. jan. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
7%
Olvasson este ha elaludt a gyerek. Én örülnék, ha anyámék hetente 2x meglátogatnának. Majd mindjárt megsajnálom őt. Ja nem.
2021. jan. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
91%

Szólj bátran nekik, kedvesen, egyszerűen, de egyértelműen.

Attól, hogy van itt olyan, aki örülne az állandó vendégségnek, a kérdezőnek nem kell élveznie, hogy mindig haptákban kell állnia valaki miatt és nincs olyan nap, amikor rendrakás helyett csak leülhetne pihenni vagy nézni az alvó gyereket. Esetleg megnézné a sorozatát, fürdene egyet vagy egyszerűen csak akkor tenné le aludni a kicsit, amikor elfáradt és nem az érkező vendég miatt csúszna a napirend.

Mi "csak" a hétvégéket szántuk a családi látogatásokra, de zsinórban 5 hét után elegünk lett. A férjem is csak hétvégén volt velünk egész nap, akkor tudtunk (volna) kimozdulni, de ugye nem lehetett. Én sem aludtam éjjelente, szombat-vasárnap tudtam pótolni valamennyire nap közben, így viszont nem tudtam. Ha ott a rokonság, bunkóság lenne elvonulni aludni 3 órát, ugye? Szóval fáradtak, feszültek lettünk és megmondtuk a tágabb családnak, hogy következő hétvégén nem érünk rá. Ritkult a járkálás, 2-3 hetente egy napra módosult, sokkal jobb így. Lehet okosan is szeretni egymást, nem csak egymás szájában ülve egész héten.

2021. jan. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
92%

22-es "Én örülnék, ha..."


Az te vagy. A kérdező viszont nem te vagy, hanem egy másik ember, akinek lehetnek esetleg a tiédtől eltérő személyes igényei. Mikor fogják már végre felfogni az emberek, hogy nem tömeggyártott egyentermékek vagyunk, hanem mindenki külön személyiség, és nem lehet mindenki ugyanolyan, mint te?

2021. jan. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, annyira megértelek. Én ugyan rég voltam kisgyerekes anyuka, a helyzet is más volt, de a következmények ugyanazok. Nálunk nem jöttek a rokonok, csak a nagymamák, de ők minden nap. Akkor még dolgoztak, de a munkából iderohantak, és itt ültek estig.


Megőrültem tőlük. A férjem hazajött a munkából, ebédelt, aztán lefeküdt aludni, vagy elment horgászni, nem is értette mi bajom van a nagymamákkal. Én meg ott ültem, majd leragadt a szemem, olyan fáradt voltam, vagy majd megvesztem, hogy olvashassak egy kicsit, de nem lehetett.


Aztán anyámnak szóltam, hogy jöjjön ritkábban. Nem örült neki, de elfogadta. Anyósom, hát ő nem értette. Majdnem ráment a házasságunk.

2021. jan. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Az exem pl. konkrétan vagy nem engedte be a rokonokat (mindegy volt, hogy az övé, vagy az enyém), mert nem volt megbeszélve, hogy jönnek. Vagy amikor előre bejelentkeztek, és lejárt a türelme, direktben felszólította őket, hogy most jött el az ideje a távozásnak, mert van napirendünk, látogatásként ennyi fért bele.

Imádtam azért, hogy szókimondóan tudta menedzselni a dolgokat, mert a gyerek is rendesen tudott pihenni, és mindig megvolt az egymásra fordított "énidőnk", ugye, a lopott percekre gondolok, amikor a gyermek alszik, és garantáltan nem fog felkelni, bennünk meg tombolnak a hormonok. ;)

2021. jan. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
#26 Akkor mért az exed? Bocsi ha indiszkrét vagyok, de ez egy névtelen oldal és kíváncsi vagyok, hogy egy ilyen jól működő házasság/kapcsolat mért fut mégis zátonyra? Mégegyszer bocsi ha túl személyeskedő vagyok
2021. jan. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

#27:

Mert a lopott percek stb. ellenére is félreb*szott.

Konkrétan arra értem haza egy este, hogy épp tömik. Gyerek meg leadva a két utcával arrébb lakó nagyanyjánál (a hölgyemény anyja)...

#26 voltam.

2021. jan. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
14-es, hidd el, nagyon rossz tud lenni az átjáróház, bármennyire szeretem őket, nincs egy perc nyugtod, hogy eldőlj, 19-es tökéletesen kifejtette!
2021. jan. 30. 22:16
 30/33 A kérdező kommentje:

20-as, ha értelmezni tudnád az olvasott szöveget, akkor megértetted volna, hogy nem csak heti kétszer jönnek át, hanem anyósom és anyu is, más - más napon, plusz még apu és a nővéremék is heti 1-1. Szóval próbáld meg kilogisztikázni te ezt a heti hét napon, a házimunka stb mellett.


21-es tökéletesen leírtad a véleményemet, filmet nézni, pihenni szeretnék és nem pedig halkan beszélgetni, szórakoztatni másokat. Utána engem ugyanúgy vár tovább a "munka" 0-24-ben, ők meg hazamennek pihenni. Hadd töltődjek már fel egy kicsit azzal a nyamvadt alvásidővel.


22-es, a gyerek egész éjjel ébreszt, nem alussza át az estét, hulla vagyok addigra, kösz, de nem akkor fogok olvasgatni...

Nem tudom, te ugyanaz vagy-e, vagy csak te se tudod értelmezni amit olvasol, de hangsúlyozom, nem csak heti kétszer jönnek. Ez csak az egyik. Van még sok más vendég mellé.

2021. jan. 30. 22:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!