Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kire hallgatnàtok ebben?...

Kire hallgatnàtok ebben? Páromra vagy anyámra vagy másokra?

Figyelt kérdés

Jelenleg nincs állásom. Lenne egy lehetőség, de hosszú munkaidős és minimálbért fizet. Egyrészt már jo lenne dolgozni másrészt párom szerint nem muszáj főleg mert amit keresek annak a jó része elmenne a bérletre ( vállalkozó, nem fizeti hanem mindenki maga oldja meg a bejárást ) ez a része még hagyján. De a gyereket ovibol elhozni és utána vele lenne mindenképpen fizetett segítség kell ami szintén nem olcsó. A fizumból alig maradna több mint amit most kapok.

Anyukám szerint menjek dolgozni majd ő segít.... persze oké a szándék megvan de műszakban dolgozik alig él éjszakás után kesoig alszik, nem igazán tudná megoldani úgy érzem csak küld de át sem gondolta. Párom szülei messze laknak napi segítség onnan szintén nem várható.

Vállaljam így is , csak ,hogy elmondhassam én is dolgozom? Vagy hallgassak páromra és így nem érdemes ?


Mielőtt jönne a kötekedés nem vagyok tanulatlan, ez egy ilyen régió , gyakori a minimálbér fizetése sajnos.


2021. jan. 19. 13:28
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

na, ez kiindulásnak nem rossz. szerezni olcsón babaruhát (vagy mást)

és megpróbálni eladni.

2021. jan. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim válasza:
57%
Nekem is értelmesebb érvnek tunik a párodé. Oké hogy az oreglány betud segíteni a gyerekkel, de nem lehet erre alapozni, hogy majd a mama vigyáz állandoan a kicsire. A másik riziko, hogy átmenni egy ismeretlenbe soha nem tuti. Lehetnek rejtett gondok, amik csak kesobb jonnek fel. Szerintem halgass a pasidra.
2021. jan. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

11 majd lehet megpróbálom, nem annyira pörög a piac sajnos.


12 Igen én is így gondolom mert anyukám segítene, de sokat dolgozik és sokszor éjszakás , fáradt utána nem is lenne igazán ideje erre.

2021. jan. 19. 16:21
 14/41 anonim ***** válasza:

Most kizárólag magamról beszélek, senkinek nem szentírásként írom.


Nekem azért volt fontos a munkába járás, mert hosszas otthonlét után kezdtem mentálisan negatív irányba változni. Kevesebbet adtam a külsőmre, eltávolodtam az emberektől, a kerítésen túl már nem érdekeltek a világ dolgai, érezhetően butultam, csökkent a szókincsem, örökké a saját - leginkább negatív - gondolataimmal voltam elfoglalva, megkockáztatom, hogy a sok egyedülléttől még depressziós is lettem.

Pedig feltaláltam magam otthon, nem volt teher a házimunka, szerettem főzni, igényeltem magam körül a rendet-tisztaságot, ... de valahogy rám az évszámra bezártság nem volt jó hatással.

Azzal, hogy elkezdtem dolgozni, nem is annyira az anyagi helyzetünk lódult meg pozitív irányban, hanem kiléptem a világba, szorosabb közelségbe kerültem más emberek által a mindennapok realitásával.

2021. jan. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

14 Nem hanyagoltam el a külsőm így ez nálam nem opcio, sőt megmondom jobban nézek ki mint mikor dolgoztam , mert van időm mozogni, sportolni is. Műszakozás mellett ( a gyerek előtt nem volt) fodrászhoz járok a többit magam oldom meg.


Nah meg ez nagyon lutri és ritka szerencsés helyzet, hogy olyan helyre került és Olyan kollégák közé ahova szívesen mész. Legtöbbször ez nem a munka öröme hanem mert kell a pénz. De itt a megmaradó pénz 20-30 ezer lenne max.

2021. jan. 20. 08:56
 16/41 anonim ***** válasza:
100%

#15

14 vagyok.

Természetesen nem vagyunk egyformák, ahogy ki is emeltem, én a saját tapasztalataimat írtam le.

Ha nálad ezek nem állnak fenn, akkor azért a 20 ezres differenciáért kár is bonyolítani a család életét!...mert miért is csinálnád?

2021. jan. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
80%
Aztán nyugdíjad miből lesz? Vagy valamid, bármid, ha ne adj Isten elváltok, vagy a férjed meghal? Ennyire nem szabad egy emberre alapoznia senkinek az életét!
2021. jan. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

17 Ha a férjem meghalna, szintén a 20 ezer forintom maradna ebből a munkából, nem lennék előrébb akkorsem semmivel. Sőt , igaz nem szoktam ilyenen agyalni, de most ha már így felhoztad bele gondoltam akkor még ennyi sem maradna hiszen az olyan időre amikor esetleg férjem menne érte arra is fizetett segítség kellene.

Akinek jobb a fizetése ott másabb a dolog , de borsodi régióban nem fizetik agyon az embereket sajnos.

Ha nem ekkora összeg lenne Enis mennék.



Nyugdíj az én korosztályomnak már amugyis esélytelen dolog.

2021. jan. 20. 09:43
 19/41 anonim ***** válasza:
58%

Párodra halgass!

Semmi értelme csak azért elmenned dolgozni, hogy a bébiszitternek legyen fizetése.

Gyerekednek is 100x jobb, ha anyukával van. Neked is hiányozni fog.


Munkalehetőség meg lesz még később is, lehet jön jobb ajánlat.

2021. jan. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
19 Igen végülis ez lett a döntés, ez nem akkora összeg amiért megérné plusz ugye a betegségek is. Ha talàlnék helyben akkor nem kellene szitter , vagy kevesebb időre. De helyben még takarításra sincs igény.
2021. jan. 20. 16:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!