Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elsősorban azoktól kérdezném,...

Elsősorban azoktól kérdezném, akiknek az anyukájuk nem dolgozott?

Figyelt kérdés
Ti továbbvittétek ezt a mintát, és ti sem dolgoztok, vagy épp ellenkezőleg, fontos része lett az életeteknek a munka? Vagy esetleg csak muszájból dolgoztok, de szívetek szerint úgy élnétek, mint anyukátok teszi/tette?
2021. jan. 16. 17:05
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
57%

29!


Nem. A háztartásbeli nem azt jelenti, hogy csak a háztartással foglalkozik. Azt jelenti, nincs hivatalos munkahelye, ahol munkabérért dolgozik.

2021. jan. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Dolgozott ő is és én is, amíg tudtunk, de kora harmincasként háztartásbeliek vagyunk.


32 leszek, most már csak alkalmi melózok, azt is nyáron.

Ez van, a betegségem miatt sajnos rengeteg mindent nem tudok elvégezni, sokszor a háztartás vezetése is nehéz (kivált a gazolás, guggolós tevékenység).

A főzés az oké, szeretem, viszont egy pl. kelt tésztát már nem tudok begyúrni, mert utána órákig fáj az összes kézízületem.


Hiányzik a "rendes" munka, de nem panaszkodom, örülök, hogy legalább a háztartást vinni tudom (plusz minden ügyet én intézek). De idővel egyre több mindent fog kelleni a páromnak elvégezni, sajnos, és csak remélhetem, hogy a tolószéket megúszom még 10-15 évig.

2021. jan. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem ma nem lehet azt megcsinalni mint 40-50 evvel ezelőtt.. Hogy anyu meg a 3 gyerek a pénzt költi apu meg el tartja őket lazán.. Ha csak egy normál családot nézünk nem nagy igényekkel ez havi 600e alaphangon.. Sokan inkább engedik lefelé az igényt csak hogy anyu ne dolgozzon... Oké 4-5 gyerek mellett nem lehet.. De úgy érzem sokan nem dolgoznak pedig kéne, mert apu fizetése kevés, utána persze a rinya megy hogy centiznek minden hónapot stb.. Szerintem minden nőnek a munka világában azért 5 év nem ártana gyerek előtt... Nem pénz miatt, csak sokan főleg az ilyen anyukák egy tájékozatlan tulkok, fingjuk sincs semmiről hogyan működik a világ... Feleségem speciel szeret dolgozni, bár az anyósom meg nincs 50 éves, alig van 10-12ev jogviszonya, de már minden baja van, táppénzezik nem bírja stb... A 2 gyerek előtt nem dolgozott, utána van 15ev otthonlét a 2 gyerekkel.. Ha valaki nem akar nyomorogni és pl 3 gyereket akar, a nagy átlag nem teheti meg hogy 1 kereső van.. Mi mind a ketten jól keresünk, megszületett a kislányunk... Míg kicsi legalább annyi munka mintha dolgoznál.. Csak nem mind1 hogy pl feleségem is 250e csedet kap+az én fizum.. Nem igazán kell beosztani a fizetést, házunk, új autónk van.. Feleségem 29, én 32.. De egymagam nem erhettem volna el ezt! Kettőnk munkája, túlórai kellettek hozzá!
2021. jan. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
33%
Én megmondom őszintén nem is vállalnék olyan csajt aki nem akar dolgozni. Én is keresek netto 300-at az 2 gyerekkel édeskevés ha asszony nem dolgozna. Lakáshitel, autó költségek stb.
2021. jan. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!