Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elsősorban azoktól kérdezném,...

Elsősorban azoktól kérdezném, akiknek az anyukájuk nem dolgozott?

Figyelt kérdés
Ti továbbvittétek ezt a mintát, és ti sem dolgoztok, vagy épp ellenkezőleg, fontos része lett az életeteknek a munka? Vagy esetleg csak muszájból dolgoztok, de szívetek szerint úgy élnétek, mint anyukátok teszi/tette?
2021. jan. 16. 17:05
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
37%
Például azzal tudom bizonyítani hogy szépen le is pontoztak. Akit én ismerek, ráér, komplexusa van hogy ő tanulatlan, trágár, manipulatív, végtelenül önző és kihasználja a gyerekeit valamint az unokáit. Egészséges ételt sosem látott, ha valaki nála van nyáron a családjukból, leépül és 10 kilót hízik. 2 fiú gyereke van, akik tönkre vannak lelkileg és anyagilag is mivel anyukát kell segíteni. A családjuktól elmarta őket, jelenleg otthon laknak. Most az unokákat próbálja oda költöztetni. Ismerem az egyik unokát és nagyon sajnálom.
2021. jan. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
64%

Anyám 2 gyerek után harmincpár évesen el tudta intézni, hogy leszázalékolják, onnantól kezdve nem dolgozott (előtte se sokat, ha 6 évig gyesen volt). Gyerekként élveztem, bár nem nagyon értettem, hogy hogy lehet az én anyukám mindig otthon, mikor másoké dolgozni jár.

Eszembe sem jutna nem dolgozni. Jelenleg babát várok, és nem tagadom, jó lesz, hogy pár évig kimaradok a munkából, de annál többre tartom magam, hogy csak főzzek-mossak-vasaljak.

2021. jan. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
43%
Hát az én anyósomnál mindig hízunk, pedig ő egész életében dolgozott, nem volt ideje művelődni meg a gyerekeire. Az egyik ma is pszichológusra szorul.
2021. jan. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
62%
Na most akkor ezt szorozd be 2-vel. Ha még ideje is lett volna rájuk... Le se szakad a telefonról, egész nap egrecíroztatja a családot, mindenki neki ugrál, folyamatosan vonalban van, fele embere ott ül nála másik felét hívogatja. Néha olyan idegesek a telefon után mikor végre leteszi, teljesen kivannak.
2021. jan. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
62%
Sok háztartásbeli nem csak főz-mos-vasal, hanem megvalósítja önmagát a kedvenc hobbijai által és a gyerekek boldog, kiegyensúlyozott anyával nőnek fel nem egy lestrapálttal, aki csak aludni jár haza és folyton veszekszik, morog, gyűlölködik mindenkire.
2021. jan. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
25%

"....de annál többre tartom magam, hogy csak főzzek-mossak-vasaljak."


Nos, ismerek oylan htb-t, aki ezeket nem csinálja, árra van a házvezetőnő és a takarítónő. Amuyg mi a foglalkozásod, hoyg annyival tobb leszel tőle, mint a házimunkától?

2021. jan. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
24%
Aki lepontozott, az elárulja hogy mi az a foglalkozás, amitől olyan sokkal tobb lesz, mint a házimunkától? Mert ezek szerint nekik pl a takarítónő, a mosodai munkás vagy a szakács az ugye nem munka
2021. jan. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
35%
17-es,biztos hr-es, hitelügyintéző vagy hasonló "értékteremtő". :)
2021. jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
80%

Őszinte leszek. Utálom a házimunkát. Egy sepregetes, vece pucolas, nekem feler egy 8 oras munkanappal irodaban peldaul. Orulok ha egy heten egyszer eljutok odaig hogy felporszivozzak. A fozessel elvagyok, minden masnap vagy minden nap fozok, de a takaritas a halalom.

Es unatkozom is. Oke, gyerekneveles, haztartas vezetés. De en ebbe bele tudok őrülni. Meg ha xar is a munkam, akkor is inkabb dolgozok, mint sem hogy otthon legyek, mint haztartasbeli.

Nem vagyok irigy azokra a nokre, akik haztartasbeliek. De elismerem, hogy sok dolgozo no feltekeny, es csak azert bantja oket, mert ez nekik nem adatott meg.

Szamomra, aki mindket helyzetben volt, a haztartasbeliseg viszont baaaaromi unalmas, es bevallom, faraszto. Inkabb bejarok dolgozni. Nem tudom egyesek hogy nem csavarodnak be.

De akit eltart a ferje, es szereti a hazimunkat, lelke rajta. Ha megbizik ennyire a ferjebe, meg a leendo nyugdijaba, en nem mondok semmit. De akkor o se szidja a kormanyt hogy csak 50 ezer lesz a nyugdija.

En jelenleg dolgozom, haztartast vezetek, es meg suliba is jarok. Nekem ez egy triumviratus. En igy erzem jol magam. Folyamatosan fejlodok megis van allandosag is a napjaimban.

2021. jan. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
53%

19!


Hát, nekem anno egy kedves ismerősöm azt mondta, vsak a hulye unatkozik, az értelemes ember ugyanis elfoglalja magát. Az a baj, hogy neked, ahohy sok más embernek is, a HTB azt jelenti, házimunka, gyerek és kész. Nem. A HTB azt jelenti, nincs munkahelye, ahova bejárjon naponta és ebből adódóan nincs fizetése. De: tanul, képzi magát, önkéntes munkát végez, alkot, onmegvalosit, BÁRMIT megcsinál, amit akar.

2021. jan. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!