Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elsősorban azoktól kérdezném,...

Elsősorban azoktól kérdezném, akiknek az anyukájuk nem dolgozott?

Figyelt kérdés
Ti továbbvittétek ezt a mintát, és ti sem dolgoztok, vagy épp ellenkezőleg, fontos része lett az életeteknek a munka? Vagy esetleg csak muszájból dolgoztok, de szívetek szerint úgy élnétek, mint anyukátok teszi/tette?
2021. jan. 16. 17:05
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
82%
Hát nekem anyu munkagyülölő.Apu külfölfön dolgozot pár évig hozta haza a pénzt így ő elvolt onthon magának.10év alat dolgozot nagyjábol 1evet,sehol se volt jo neki,talalgatot elment beetegazabadsagra,oszeveszet felmondot ez ment korbe korbe.Apu tavalytól nemtud dolgozni,infartusa volt sajnos így anyunak elkellet meni dolgotni,de az se bírja.8tol 2ig egy nenire vigyaz semmit se kel csinalnia csak beszélgetnie de ezt se birja.En halistennek 19éves korom ota dolgotom(26vagyok)3evig 2munkahelyen is dolgoztam csak hogy önáló legyek es tudja félre tenni,Magyarul en az ellentéte vagyok neki hiaba lattam tole amit láttam,Nekem se kene dolgoznom a parom rengeteget keres de én mégis dolgozom(egyut elunk kisbabank lesz hamarosan)En buszke vagyok hogy az ellentete lettem,Mer nagyonis fontos az hogy valaki hozzon haza pénzt,es eltudja látni saját magat
2021. jan. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim válasza:
30%
Ezt nem igazán értem. Ha nem dolgoznék, miből élnék? Vagy esetleg olyan esetre gondolsz, hogy egy nő otthon marad a gyermekekkel bölcsi, ovi után is?
2021. jan. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
84%

Nekem az a tapasztalat, hogy aki otthon marad, mert eltartja a férje az nagyon sok dologban tájékozatlan lesz.

Anyu 20 évig otthon volt, főzött mosott stb.

Most meg dolgozni kell és ügyeket intézni. Semmit az ég világon nem tud intézni, semmiről nem tud semmit, nincs semmi rutinja, ott vágja át mindenki ahol tudja stb.


Én meg olyan vagyok, hogy dolgozok, mint az őrült. Hétvégi túlórákat is vállalom.

2021. jan. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
2: Arra gondolok, hogy megtehetné a nő, hogy otthon maradjon, de nem teszi. Vagy, ha nem teheti meg, mert nem élnének meg egy keresetből, akkor csak muszájból dolgozik-e (vagy akkor is dolgozna, ha el tudná tartani a párja)
2021. jan. 16. 17:44
 5/34 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem erős általánosítás amit az előző írt.

Nekem anyukám háztartásbeli, mégsem tájékozatlan vagy hiszékeny. Ez szerintem emberfüggő.


Én nem azt láttam otthon, hogy lista lenne: vitte a háztartast, nevelt minket, a ház körül dolgozott + a saját hobbiját is művelte, amiből egy kis “bevétele“ is volt. (Közös kassza volt, szóval igazából nem számított, de gondolom kis visszaigazolás volt)


Azért tehette ezt meg, mert apukám nagyon jól keresett. Kiegyensúlyozott és szép családi életünk volt (van).



Őszinte leszek: szívesen lennék én is otthon majd a gyerekekkel és csinálnék egy hobbit vállalkozásként mellette. Kemény munka ez is, nem csak abból áll, hogy a “háziasszonyka” délelőtt Maricsújt meg Fernándót néz.


Jelenleg pont megszűnt a munkám a covid miatt, de előtte dolgoztam, és még fogok is. De nem vagyok az a típus, aki imád a munkahelyén lenni és alig várja a közös csapatépítőlet stb. (Nagyon jó barataim lettek a munkahelyről, de a szabadidőmben szeretek a hobbimnak élni, és nem a cégben jópofizni a főnökkel :D)

2021. jan. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
30%
A háztartásbeli anyukák egy része nagyon irigy és rosszindulatú. Anyósnak elég borzasztóak vannak köztük. Főleg akiknek csak 2-3 gyereke van és annyira nem lenne indokolt a háztartásbeliség mint mondjuk egy 5 gyerekes családnál.
2021. jan. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
6: ezt miből gondolod, hogy irigyek és rosszindulatúak? Nem inkább rájuk szoktak irigyek lenni? (de ez igazából offolás, mert nem ez lenne az eredeti kérdésem)
2021. jan. 16. 17:56
 8/34 anonim ***** válasza:
56%

6!


Pont fordítva. A dolgozó anyukák irigyek a háztartásbeliekre. Szívük szerint ők is otthon lennének, de a tarsadalmi elvaras az, hogy a no is dolgozzin, keressen pénzt. A többség nem szeretjj a munkáját -es itt nyilván nem egy orvos, mérnök vagy felsővezető a tobbseg- megélni se tud belőle, de ő elmondhatja, hogy letesz valamit az asztalra. Szerintük ha "apuci lelép" éhen halnak.

Amivel még jönni szoktak az az, hogy életképtelen az a nő aki így él, és ki van használva, vagy simán ő élősködik a gazdag pasin.

A valóság az, hogy két felnőtt ember ugy dönt, az egyikük fog munkahelyen dolgozni, a másik pedig a háztartással törődik. Nem kell ehhez gyerek, sőt, nem kell nőnek lenni sem.


Kérdező!

Anyu is, én is voltunk háztartásbelik. Mindketten szerettük, és mindketten részmunkaidőben mentünk később dolgozni.

2021. jan. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
70%
Én azt látom itt a gyakon is, hogy a háztartásbelikre irigyek inkább. Mindkét táborban van jó és rossz példa is. A rokonaim között több hb is volt és boldog házasságban éltek s dolgos gyerekeik lettek. Güriző szülőnek kevesebb ideje jut a családjára.
2021. jan. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
82%
Az én mamám sokat éhezett kamaszkorában (árva volt, háború is volt, testvéreivel próbáltak életben maradni, már nagyon korán a testvéreire dolgozott). Nagyon beteges lett. Ezért, amikor férjhez ment és néhány év alatt 17-szer került kórházba, a papám mondta, hogy maradjon otthon. Egész életében mindenkit csak segített, nagyon kedves és segítőkész nő volt. Senki más nem maradt otthon háztartásbeliként, csak ő. De ennek is oka volt. Minden diplománál, ami a családban szereztünk, köszönetet mondtunk az ő segítségéért is.
2021. jan. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!