Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen kemény határvona...

Tényleg ilyen kemény határvonal lenne a "bűvös" 18 év? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szóval olvastam egy tegnapi kérdést, amiben a 18+ éves gyereket lebaszták a válaszolók, hogy ő már eléggé nagyfiú/nagylány ahhoz, hogy betegen gondoskodjon magáról, amikor a szülők szartak rá. Egy jó pár kérdésnél azt látom, hogy "már 18 vagy, intézd el magadnak" vagy "már 18 vagy,miért várod el, h eltartsanak" stb. Csak én gondolom úgy, hogy egy gyerek 18 fölött is A gyerek, és akkor is ugyanúgy gondoskodni kell róla, ha szüksége van rá? Pl én 19 vagyok, de nem látom úgy, hogy terhére lennék apámnak, sőt őt akár hajnal3kor is felhívhatom, h milyen gyógyszert vegyek be, mert nagyon rosszul vagyok, pedig 300km-re lakik, anyám meg akivel lakok, a pasijánál van, és fel sem veszi a telefont. Szóval értitek. Itt sokan úgy írják le, hogy ha valaki 18, akkor már egy önálló lény, közben meg nem is. Tényleg ennyire megkéne változni egy évszám miatt? vagy egyik napról a másikra?

Ezek a válaszadók biztos ezt mondanák: "Hoppá már 18 vagy,tartsd el magad, érettségizz le, fizesd a szalcsid költségeid, mi csak a 18. szülinapodig voltunk szülők, de azért azt elvárjuk, hogy 60éves korunkra ne dugj be egy otthonba, hanem cseréld alattunk a pelenkát" szerintem ez rossz... szerintetek?


2010. aug. 14. 09:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Rossz.Aki ilyet tanácsol azt 18 év után letojták a szülei valószinű,tudod ismerek olyan lányt aki már 12 évesen főzött magára,16 évesen meló,17 évesen elköltözött és lábra állt egyedül,mert a szüleit az se érdekelte hogy van egy lányuk csak a pia.
2010. aug. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ha valaki gyereket vállal a mai viszonylagos jólétbe és fogyasztói társadalomba vállalnia kell, hogy támogatja a gyerekét legyen az akárhány éves. Ez a 18 éves kor semmit nem jelent, csak jogi értelembe leszel felnőtt. Mondjuk az se jó, amit a végén írsz, hogy a szülő viszont cserébe elvárja, hogy pelenkázzák (az már 24 órás felügyelet és tényleg csak egy otthon képes ellátni rendesen), szóval ezt önzőség szerintem elvárni egy családos gyerektől mondjuk. Én ha ilyen leszek öregen levetem magam 1 hegyről, az már nem élet.
2010. aug. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
egyetértek veled.főleg akkor ha az a 18éves egyetemre akar menni.akkor ne akarják már azt a (gyereket)belekényszeríteni hogy mellette dolgozzon is,mikor akkor romlanak a jegyei mert nem tud koncetráli fáradt stb.mint pl orvosi,jogi,műszakii,mérnőki egyetemekre gondolok ahol igenis sokat kell tanulni hogy 4-5jegyeid legyenek ne 2sek.
2010. aug. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
ezek általában az "elég idős hogy mosogasson, de még fiatal hogy saját autója legyen" kategoriáju válaszok. Eltúlozzák a 18.év súlyosságát. Sajnos 18 évesen az ember NEM felnőtt. ugyanúgy gyerek. Több mindent lehet neki, nem az, persze érettebb is, de még ugyanúgy szüksége van arra amire eddig. Viszont azzal egyetértek h ez az a kor amikor el kell kezdeni az önálloságot, hiszen hamarosan "egyedül" marad az illető. Ami nem olyan súlyos (normális esetben) tehát még ezt az ö9nálloságot sem ugy kell felfogni hogy keressen és tartsa el magát, de lassan nem járja ha anyu veszi meg a bérletet és ő iratja be a suliba. Viszont pénzügyileg és egészségügyileg, amiket felhoztál, még pont hogy a szülőre támaszkodnak a gyerekek ilyen korban. Aki ilyet válaszol az nem tudja milyen egy mai 18éves, és túl sokat vár el tőle.
2010. aug. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
18 évesen az embernek ELVILEG sok dologhoz már elég idősnek kéne lennie, hiszen ELVILEG már felnőtt. Ettől még van olyan, aki nem érte el azt a szintet. A szüleinek természetesen 50 évesen is a gyereke marad, a kettőnek semmi köze egymásoz.
2010. aug. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Akkor ezek szerint nem én reagálom túl, hanem azok az emberek. A pelenkás részt úgy értettem, hogy ezek az emberek azok, akik persze biztosan elvárnák majd, hogy az eldobásért cserébe (szerintem ez az) megtegyen értük mindent a gyerek.


Csak nekem ez annyira irreális. Igaz, hogy az én családmodellem sem a legjobb, otthonról dráma miatt elköltöztem, de nem egyedül tartom el magam, persze dolgozok (8-12óra), suliba járok, és így is segít nekem az egyik szülőm(igaz, csak vele tartom a kapcsolatot). És elgondolkoztam, hogy a fent említett válaszadók biztos azt írnák, hogy miért támaszkodom rá, és nem tartom el magam egyedül. És tényleg én lehetek ennyire önállótlan, vagy ők az embertelenek. És annyira nem tudom megérteni, hogy vannak olyan emberek akik képesek lennének ilyen szinten magukra hagyni a gyereküket.

2010. aug. 14. 11:03
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
Ez csak Magyarorszagon divat,hogyha a gyerek betölti a 18 evet es nem tanul akkor is meg a szülök tartsak el.
2010. aug. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kedves 11:12, de ha tanul? vagy ha épp diákmunkázik is mellette? akkor sem normális szerintem elküldeni, olyan szöveggel h "nocsak nocsak tud dolgozni suli mellett, már nincs is szüksége ránk/haza is adhatja a fizuja nagy részét..." (oké, kissé túloztam,de így is igaz) Csak mert láttam ilyet is.
2010. aug. 14. 11:22
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ez csak Magyarorszagon divat,hogyha a gyerek betölti a 18 evet es nem tanul akkor is meg a szülök tartsak el"


Igen mondjuk amerikában nem divat, de ott annyi zsebpénzt kapnak a gyerekek, hogy abból vehetnének egy házat ha nem csesznék el bulizásra pl. Mégis honnan szarjon pénzt az ember az albérletre+megélhetés kemény tanulás mellett? Mert valaki azért tanulni is szeretne az egyetemen nem csak drogozni..

2010. aug. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

ez nem igaz hogy csak itt "divat"

Amíg a gyerek tanul, addig a szülő tartja el. én is olyan családból származom, már 14 évesen elmentem dolgozni ha új cipőt akartam, de eltartott édesanyám. Most 19 vagyok, jelen állás szerint egyetemre járok, de olyan mázlista vagyok ugye (hehe) hogy 5 órát kell utaznom minden nap. Mellette KELL majd munkát találnom, de remélem senkinek nem mondok újat ha azt mondom: 5óra utazás, sulizás és tanulás mellett nem fogok olyan munkát találni ami mellett meg tudok élni egyedül. Arra lesz elég hogy a kis bérletemet megvegyem, és esetleg még ruhára, persze feltéve ha találok egyáltalán ilyen munkát.

Gyűlölöm az otthon élősködő 20-on éveseket, se munka se suli csak nincs kedve még dolgozni, de itt nem errről van szó. Nappali tagozatos iskolarend mellett nem tudok annyit keresni hogy eltartsam magam... Főleg ugye hogy elköltözni sem tudok, mert apuka anyuka nem tudja alám tenni az új házat.

Kérdező, amíg tanulsz örüljenek a szüleid hogy tudsz meleltte dolgozni és csak segíteniük kell, és sajnálom hogy így alakult.

2010. aug. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!