Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mutassam a külvilág...

Hogy mutassam a külvilág felé, hogy "kemény" vagyok, ha közben szinte szétesek a félelemtől?

Figyelt kérdés
A környezetem határozatlannak tart, és én is nyuszinak érzem magam. Szeretnék a sarkamra állni és az asztalra csapni, hogy komolyan vegyenek, de ha ki kell állnom magamért, vagy valamiért kérdőre vonnak, nagyon bepánikolok. Önbizalomhiánnyal küszködök, de ez annyira látványos, hogy már fizikai tünetek is jelentkeznek. Nem tudom, hogy ezt nevezik e pánikbetegségnek. Remegek, elvörösödök, hevesen ver a szívem, a vérnyomásom biztos az egekbe szökik, értelmetlenül beszélek, nagyon zavaró, hogy ezt mások kiszúrják. Ezt tartom a legnagyobb gyengepontomnak, szeretnék keményebb, erősebb jellem lenni. Másokon miért nem látszik a bizonytalanság? Beteg vagyok? 20/L
2010. aug. 11. 18:20
 1/7 anonim válasza:

Kell neked egy barát, aki megacéloz. Nem feltétlenül pasi. Eleinte úgy kell gyakorolni a sarkadra állást, hogy ő biztos támaszt nyújt neked. Önerőből nem leszel bátrabb. Nem azt nevezik pánikbetegségnek, ezek csak szorongásos rohamok, két pofonnal kiválóan gyógyíthatók (tapasztalat). Ha meg kicsit erősíteni akarod a lelkedet, akkor látogass el a puruttya extrémre (google-ban megtalálod), és nézegesd a képeket naponta. Ha nem hányod el magad, és tudsz aludni, akkor máris erősebb vagy valamiben a férfiak felénél.

23/l

2010. aug. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, minden nap kihívás. Már annyira unom, hogy időnként nem is érdekel, totál belefáradtam, hogy legyőzzem a saját korlátaimat.

Ha az emberek akarnak segíteni a mindennapi életben, akkor úgyis segítenek, attól hogy határozott lennél még kiszúrhatnak veled.


Tanulsz még?

Mitől lehetnek a pánikszerű rohamok?

2010. aug. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tavaly érettségiztem, most tanulok és dolgozok. Nehéz gyerekkorom volt, lelki terrorban, félelemben nőttem fel, állandó volt a bizonytalanság, szerencsére most jobb a helyzet. De nem akarom, hogy a rossz emlékek rányomják a bélyeget az egész életemre, a személyiségemre. Xanax jó szorongásra? Pszichiáter írta fel, de nem merem bevenni. Párkapcsolatba nem merek kezdeni, pedig vágyom egy társra. Volt, hogy egy randi előtt ájulás kerülgetett az idegességtől, pedig nem volt veszítenivalóm.
2010. aug. 11. 18:39
 4/7 anonim válasza:

Nekem nem ilyen mértékben, ha hasonló problémám van. Most viszont kezelődni látszik, el is mondom, hogyan: megismerkedtem a munkahelyemen egy nagyon rendes lánnyal, csak úgy süt belőle az önbizalom, és vajmi hihetetlen, de megkedvelt engem, és mivel számomra is szimpatikus, sokat vagyunk együtt. E módon elengedhetetlen tehát, hogy ne ragadjon át rám valamicske a jelleméből. :))) Erősebbnek érzem magam mellette, és biztos vagyok benne, hogy ha így folytatjuk, előbb-utóbb nélküle is jól megállom majd a helyem a nagyvilágban. :)

Ezt persze a véletlen hozta nekem össze, de ha tudod egy ismerősödről, hogy talpraesett, akkor szerintem csak nem haragszik meg, ha a sarkában jársz egy picit. ;)

2010. aug. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%
Az is már valami hogy el mertél menni pszichiáterhez szedd be a gyógyszert ha már felírta.
2010. aug. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Légy nyugodt nagyjából mindenki szétesik a félelemtől, csak ezt a "kemény vagyok, mint az acél" magatartást tanulták az amerikai filmekből. menj el thay - boxolni és félév múlva rájössz, hogy a körülötted lévő csávók mindegyike műmájer.
2010. aug. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy beláttad és változtatni akarsz rajta már önmaga fél siker. Olyan módszer nincs, hogy holnaptól kemény leszel mit az acél és semmi félelem. Ez egy folyamat, egy önnevelés amely során minden alkalommal, megpróbálsz úgy viselkedni, ahogy szeretnéd. Ha sikerül megdicsérheted magad, ha nem le kell vonni a tanulságokat és legközelebb azt megpróbálni. Szóval ídő. Van akinek ez magától jön, mert tehetsége van hozzá, de neked (hidd el, másoknak is)ezt apránként kell meghódítanod. Ha kitartó vagy jönni fog az eredmény. Egyre könnyebb lesz olyannak lenned, mint szeretnéd és a fizikai tünetek is egyre enyhébbek lesznek.


A Xanaxal meg nagyon óvatosan. Elég erős hatása van és hozzá lehet szokni, függővé válhatsz tőle.

2010. aug. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!