Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok a családok, akikre azt...

Azok a családok, akikre azt mondják, hogy prolik, milyenek?

Figyelt kérdés

2021. jan. 6. 21:52
 41/96 anonim ***** válasza:
18%

#40

Ne keverd!

Nem valami földműves kurtanemesekről volt szó, hanem arisztokratákról, akik grófok, hercegek.

Még csak nem is bárókról, mert azt a címet pénzért is lehetett venni, lásd: Weiss Manfréd.

Attól meg, hogy a te apukád nem tud leírni helyesen egy mondatot, még nem lesz proli. Ahogy korosodik az ember, egyeseknek romlik a helyesírásuk, ahogy nekem is, pedig anno helyesírási versenyeket nyertem.

Én is úgy gondolom, hogy a úrnak és prolinak/parasztnak születni kell, lehet egy arisztokrata akármilyen félresikerült életű, proli soha nem lesz belőle.

2021. jan. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/96 anonim ***** válasza:
27%

" lehet egy arisztokrata akármilyen félresikerült életű, proli soha nem lesz belőle."



10PONTOS!

2021. jan. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/96 anonim ***** válasza:
21%
Hát nem tudom. Amikor arisztokraták vesztik el orosz ruletten az életüket, az elég proli szerintem.
2021. jan. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/96 anonim ***** válasza:
15%
Bocsánat, amerikai rulett következtében..
2021. jan. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/96 anonim ***** válasza:
68%

konkrétan mire gondolsz????


Amúgy nem vagy tisztában a proli jelentésével. go to #1

2021. jan. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/96 anonim ***** válasza:
15%
Esterházy Bálint így halt meg anno, ha nagyon le akarunk ragadni annál a családnál. Azért az ő köreikben az sem túl kenetteljes, ahol hősi halottakban, meg nádorokban mérik a családtagok jelentőségét.
2021. jan. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/96 anonim ***** válasza:
62%
De ha már a prolinál tartunk, a magasabb társadalmi osztályok feladata is lenne valahol felemelni a primitívebb rétegeket, vagy legalább példát mutatni. De itthon mindenki a saját elefántcsont tornyának a tornácát sepregeti, aki kicsit is húz az értelmiséghez, vagy felsőbb körökhöz, nem hajlandó belefolyni ilyen “alantas” cselekedetbe. Ez is hozzájárul ehhez a szakadékos társadalmi felosztáshoz.
2021. jan. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/96 anonim ***** válasza:
91%

#46

Én nem tudom miről beszélsz, de a hasonlatod nem kissé sántít!

Nem hiszem, hogy a prolikra jellemző mentalitás lenne, hogy orosz ruletten vesztik el az életüket. :):):)


Egyébként miről beszélsz?

Esterházy Bálint József

részt vett az 1743. június 27-i dettingeni csatában, ahol kilőtték alóla a lovát. Bajtársai holtnak vélték, és a csatatéren hagyták. Csak órák múlva tapasztalták a 38 éves tisztnél az élet jeleit a sebesültszedők. Sebesülései és a napszúrás következményeként néhány nap múlva elhalálozott. Helytállásáért elnyerte a Szent Lajos-rendet és a brigadérosi kinevezést, amelyet már nem tudott átvenni.

2021. jan. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/96 anonim ***** válasza:
84%

"magasabb társadalmi osztályok" a what?

Mi van? Osztály? What? Jó hogy nem mindjárt földesurat írsz?


Mielőtt leprolizol, életemben kb 1000 minőségi könyvet olvastam, főleg régebben. Szépirodalmat is.

De most valahogy szerintem zavar van. 21. század és társadalmi osztály??

2021. jan. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/96 anonim ***** válasza:
63%

Bakker, egy darab XVIII. századbeli példa alapján extrapolálsz...????


A Jelenről volt szó, nem a történelemről....

2021. jan. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!