Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok a családok, akikre azt...

Azok a családok, akikre azt mondják, hogy prolik, milyenek?

Figyelt kérdés

2021. jan. 6. 21:52
 31/96 anonim ***** válasza:
84%

30: persze, igazad van - de azért a prolik egy részére is nagyon jellemző... Politikai téren (közbeszéd) mindenképpen!


Elolvas pár - a preferneciáinak megfelelő - cikket, és azt hiszi, hogy mindent tud. :-D

2021. jan. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/96 anonim ***** válasza:
67%
Most nem azért de szerintem prolibb az aki a gombás seggét műanyag vadiúj 5000-es fehérneműben érleli, mint akinek elszakadt a pamut fehérnemű 5. hordásnál és még felveszi 10-szer....
2021. jan. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/96 anonim ***** válasza:
88%

#25:


Miért, elszegényedett, vagy esetleg megbukott arisztokrata családok nem léteznek szerinted?

2021. jan. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/96 anonim ***** válasza:
37%

Egyébként ki mondott olyat, hogy verőembernek áll be?

Szimplán annyit mondtam, hogy mondjuk szégyentelenül vereti az Instán.

2021. jan. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/96 anonim ***** válasza:
78%
33: vannak elszegényedett arisztokrata családok, de szinte kizárt, hogy proli legyen belőlük! Mert a sokgenerációs (mondhatni genetikai) örökség ezt nem teszi lehetővé.
2021. jan. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/96 anonim ***** válasza:
37%
Az arisztokrata háttér nem genetika kérdése. 3-4 generáció alatt úgy el lehet zülleni ( + egy jó kis kommunizmus, ugye), hogy a nevét sem tudja leírni az illető. Pláne, ha a kormány részéről nem történt rehabilitálás a kommunista család tönkretételek után.
2021. jan. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/96 anonim ***** válasza:
15%
Ok tiltsák be a szolit, a fülcimpáig érő műszempillát, és a sgg méretű műmelleket. A prolik 60%-a huss, el is tűnt.
2021. jan. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/96 anonim ***** válasza:
100%
Nem ezt oktatással lehetne kompenzálni, de úgy sejtem, hogy csak egy kis részük lenne erre fogékony, a többi a saját szellemi felzárkóztatására is olyan proli módon tekintene, mint amit jónéhányan előttem leírtak.
2021. jan. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/96 anonim ***** válasza:
77%

36: mondj egy konkrét példát!


Az én környezetemben nincs ilyen - és el sem tudom képzelni!

Még a legvadabb szocializmusban is, amikor midnent elvettek tőlük, mélyen képzettségen és rangon aluli munkába kényszerítették őket, stb. stb. - akkor is megőrizték a méltóságukat.

2021. jan. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/96 anonim ***** válasza:
72%

A méltóság és az arisztokrata intellektuális színvonal megtartása külön dolog szerintem.

A saját családom jó példa erre. Vas megyei nemes család volt az 1600-as években, most meg apukám alig tud leírni helyesen egy mondatot. Tesómmal vagyunk a “család reménysége”, mert egyetemen tanulunk. Szerintem sok az ilyen dzsentri család. Lehet, hogy nem egy Esterházy dinasztiáról van szó, de szerintem ez még mindig létező jelenség. Nemcsak abból lehet proli, akinek jobbágyok voltak az ősei generációkra visszamenőleg.

2021. jan. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!