Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak sírok! 14 éves öcsém...

Csak sírok! 14 éves öcsém kiderült, hogy gázt szív régóta! Mit tegyünk?!

Figyelt kérdés
Nagyon zűrös volt a gyerekkorunk. Azért sírok, mert nemrég meghalt az osztálytársa 6 hónap után ugyanígy! Mit tegyünk? Anyuákkal már mindent kipróbáltunk! Régebben fű problémái is voltak. Nem bírjuk tovább. A városban a családsegítő fia ugyanilyen, tehát valahogy Ő nem hiteles. Intézet? Pszichiátria? Ne írjatok gonoszságokat kérlekl!! 21/L
2010. aug. 13. 17:26
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:
Mivel pótvizsgáznia kell így most nyáron hetente/kéthetente. Évközben 3 hetente. Akkor beszélgetünk is, nagyon aranyos, megígéri, hogy tanul, stb... De még sosem tartotta be...
2010. aug. 13. 20:30
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy amennyiben nem hagyja abba a gáz szívását/szipuzást, stb., akkor nemsokára arra a szintre jut, hogy nem is lesz képes tanulni rendesen, teljesen le fog butulni. Természetesen a fizikai képeségei is jelentősem csökkenni fognak. Kellene valaki, aki szót tud vele érteni, de leginkább neki kellene megértenie, hogy mi áll vagy bukik azon, hogy abbahagyja-e :S


19:34

2010. aug. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Nem egy egyszerű pszichológusra van szükségetek, hanem valóban olyan emberre, aki szenvedélybetegekkel foglalkozik.


pl: [link]


Szociális munka szakra járok és itt találkoztam az intézmény munkjával. Úgy gondolom, hogy itt nagyon jó szakemberek vannak.


Esetleg drogambulanciákat tudok ajánlani.


Elsőre azonban azt ajánlom, hogy Te keresd fel őket és beszélgess el velük a problémáról, hogy ők mit tanácsolnak mit csinljatok. Itt igazi sznvedélybetegekre specializlódott szakemberek dolgoznak, akik ismerik a függők lelkivilágát. Ha oda egyből beráncigálod az Öcsédet, szerintem nem fogsz eredményt elérni.


Sok sikert és kitartást kívánok!

2010. aug. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy nem otthon keresendő a probléma, lehetnek lány gondjai, keress neki egy csajt... van még egy nagyon hülye kérdésem... de kégyszi ne szóljatok le érte! Vonzódik hozzád? Mert megígérte NEKED hogy tanulni fog, és kedves is veled...
2010. aug. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
Nem izéllek le, de ki van zárva. Csak mivel nekem alegjobb anyagi/tanulási helyzetem, nekem tekintélyem van vele szemben. Volt barátnője 9 hónapig, de mióta ezt csinálja, azóta dobta. :( A lány nagyon jó hatással volt rá, helyes, jófej, abíciózus.
2010. aug. 13. 23:24
 36/41 BandSz válasza:
100%

Kövezzetek meg de én a 15éves öcséémel -1évvel fiatalabb nálam- ezt csináltam:

Elkezdett betegeskedni is már, és egy gyenge pillanatomban neki löktem a falnak, és elkezdtem neki mondani, h "én komolyan leszarom, h te mibe döglesz meg, meg h hogyan kúrod el az életed, de legalább anyára gondolj", adtam neki az arcára apám helyett egy emberieset.

Pár héttel később jött, h sajnálja, meg h átgondolta a dolgokat stb... és már nem csinálja.

Kicsit agresszív megoldás, de ha ez használt..

2010. aug. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Szia! Nem olvastam végig a válaszokat, de valami bentlakásos suliba kéne küldeni öcsédet szeptembertől. Katolikus, református.... vallási suliba, ahova be sem engednek ilyen cuccokat és ott nem is találkozhat olyanokkal, akik ilyet tartanak. Mindemellé egy jó doki, aki kikezeli, ha netán már függősége is lenne.
2010. aug. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
bocsi,de milyen gázt sziv az öcséd? Én ilyenről még nem is hallottam. Csak higitóról.
2010. aug. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Öngyújtótöltőgázt, propán-bután...
2010. aug. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim válasza:
Adjatok neki még több gázt...
2011. jún. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!