Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? H oldjam ezt meg?

Mit tegyek? H oldjam ezt meg?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek.. annyira rossz ami most folyik a családomba.. 18 éves lány vagyok.. és a saját anyám kikészít. folyton üvölt velem és idiótának butának tart soha egyetlen egyszer se ismeri el ha valamit jol csinálok.. folyton csak kritizál és mindenért lehord.. kollégista vagyok és már nagyon várom h vissza menjek a kollégiumba , mert Ausztriában élek és itt senkit nem ismerek...

Ma azt kaptam meg anyámtól h költözzek el és úgy 2-3 órát veszekedtünk. ha itthon valami házimunkát csinálok akkor soha nem köszöni meg és soha nem mondja azt h jól csináltam csak kritizál. soha nem dicsér meg azért mert sokat javítottam suliba.. nem hiszi h sikerülni fog az egyetem, mert hülyének és butának tart ... már arra is gondoltam h elköltözök itthonról csak nem tudok hova.. a lehető legmesszebbi egyetemet néztem ki magamnak csakhogy végre elkerüljek itthonról.. kérlek segítsetek h mit tegyek? normálisan már nem lehet vele beszélni mert csak üvölt velem és fenyeget. mit tegyek?


2010. aug. 12. 18:30
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Tisztelt előző anyuka!

Azért mondod ezt, mert félsz, hogy te is olyan leszel majd egy hasonló helyzetben mint édesanyád volt és nem mersz majd kiállni a gyerekeid mellett. Félsz, hogy majd ők is azt gondolják, amit te gondoltál akkor, hogy elköltözöl inkább. És ennek az esélyét olyannyira csökkentenéd relfexszerűen, hogy bárkit letámadsz aki hasonlóra biztat valakit, mert az potenciális bajforrásnak tekinted. De hidd el, ez csak rajtad múlik.

És attól, hogy előtted is ott volt a példa, de te nem mertél tanulságot venni belőle, még nem kell másokat is a rossz útra terelni. Persze szülő nélkül egy 18 éves gyereknek minden ezerszer nehezebb... de egy olyan szülővel aki csak nehezíti a dolgát, hogy lenne könnyebb? Két rossz közül kell választani, és lehetőleg a kisebbiket. Én 20 éves voltam, amikor elköltöztem otthonról, és életem egyik legjobb döntésének tartom ezt. Nekem ezek a tapasztalataim.

És egyébként az én gyerekem maximum nevetni fog azon, ha arra biztatja valai, hogy költözzön el tőlünk, mert soha nem látja majd értelmét ennek, mivel soha nem fogja megtapasztalni, milyen teherként tekinteni egy szülőre.

2010. aug. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
1003 félsz,hogy a gyereid költöznének tőled,tudatlatti piszok dolog ám,támadsz mert félsz attól,hogy menekülnének tőled?
2010. aug. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Lehet,ti biztosan jobban tudjátok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Én akkor sem biztatnék egy 18 évest arra,hogy költözzön el.Legalább az egyetemet végezze el az sem 2 forintba kerül amit ő egymaga nehezen tudna magának megteremteni.Tudom,hogy dolgozhatna meg stb...De az az igazság,hogy amugy sem lehet otthon sokat csak hétvégente.Biztos vannak olyan szülők akik "üldözik" a gyerekeiket,de nem hinném hogy most erről lenne szó!Persze nem azt mondom én hogy a gyerek a hibás az anya nem,mert ő is odafigyelhetne jobban a gyerekére.Főleg,ha az mondja is neki,hogy mi az ami neki rosz.Maradjunk anyiban kedves előző,hogy várjon ez a lány még egy kis időt a költözéssel ,és beszéljen az anyjával és az apjával is erről!

2010. aug. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Tudod előző vannak olyan szülők akikkel semmiről sem lehet beszélgetni,mert nem tudják mi az hogy beszélgetés.
2010. aug. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!