Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? H oldjam ezt meg?

Mit tegyek? H oldjam ezt meg?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek.. annyira rossz ami most folyik a családomba.. 18 éves lány vagyok.. és a saját anyám kikészít. folyton üvölt velem és idiótának butának tart soha egyetlen egyszer se ismeri el ha valamit jol csinálok.. folyton csak kritizál és mindenért lehord.. kollégista vagyok és már nagyon várom h vissza menjek a kollégiumba , mert Ausztriában élek és itt senkit nem ismerek...

Ma azt kaptam meg anyámtól h költözzek el és úgy 2-3 órát veszekedtünk. ha itthon valami házimunkát csinálok akkor soha nem köszöni meg és soha nem mondja azt h jól csináltam csak kritizál. soha nem dicsér meg azért mert sokat javítottam suliba.. nem hiszi h sikerülni fog az egyetem, mert hülyének és butának tart ... már arra is gondoltam h elköltözök itthonról csak nem tudok hova.. a lehető legmesszebbi egyetemet néztem ki magamnak csakhogy végre elkerüljek itthonról.. kérlek segítsetek h mit tegyek? normálisan már nem lehet vele beszélni mert csak üvölt velem és fenyeget. mit tegyek?


2010. aug. 12. 18:30
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
100%
Szerintem próbáld meg elmondani az érzéseid,indulatok nélkül, úgy,hogy érezze, nem támadni akarod, hanem azt, hogy mindkettőtöknek jobb legyen.Ha szóban nem megy vagy nem mered, akkor írj neki egy levelet. Ha elkerülsz otthonról, valószínüleg rendeződni fog a helyzet, mivel amikor ritkán otthon leszel, jobban fogja értékelni, hogy ott vagy, mint most. Addig is kitartás!
2010. aug. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne higgy neki, nem vagy buta attól, hogy ő ezt mondja és bizony fel fognak venni :) Nem tudom mi baja anyukádnak, de szerintem féltékeny, féltékenység vált ki ilyen reakciókat. Mondd csak, apukáddal együtt vannak? (Csak ha nem indiszkrét a kérdésem).
2010. aug. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Először is próbáld meg neki elmagyarázni a helyzetet,hogy esik ez neked,miket tettél és ő ezt észre sem veszi stb..Aztán ha nem megy szép szóval akkor elméletileg 18 éves korod után azt teszel amit akarsz.Ha fenyegetés,zsarolás történik fel is jelenthetnéd,de gondolom mivel ő mégiscsak az Anyád nem teszed...
2010. aug. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat .. megpróbáltam már elmondani h nekem ez milyen h h élem meg, meg h lelkileg kikészít, de persze mindenre volt válasza. Elmondtam már neki azt is h mennyi mindent tettem amit ö soha nem értékel erre persze megvolt az ellen válasz h mennyi minden volt amit nem tettem meg folyton a hibáimat jön és nem látja be h neki is óriási hibái vannak, amikor meg megmondom neki h elegem van h hagyjon békén akkor csak tovább szekál és kiabál velem.

Egyébként apukámmal együtt vannak de apu kamion sofőr ezért csak hétvégén van itthon. Bár ö egy nagyon értelmes ember és nagyon jól szokta látni a dolgokat. félek h anyu tele beszéli a fejét azzal h én vagyok a rossz... úgy érzem h csak nyűg vagyok neki és h nem szeret úgy ahogy egy anya szereti a lányát.. elegem volt.. elakarok menni. vagy legalább azt akarom h vegye észre h mekkora lelki sebeket okoz nekem ő meg amit tesz és mond... :( nagyon kivagyok már készülve.. :(

2010. aug. 12. 18:50
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Pedig biztos voltam benne, hogy elváltak a szüleid és anyukádnak hamarosan új kapcsolata lesz, de akkor ezek szerint csak simán magányos, mert apukád nincs mellette. Ettől függetlenül ne higgy neki. Nem vagy te rossz.
2010. aug. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a biztatást h nem vagyok rossz.. csak sajnos az anyám miatt már egyáltalán nincs önbizalmam.. a barátomat is utálja pedig több mint egy éve együtt vagyunk... és vele is nagyon bután viselkedik... bár ő azt mondja h öt nem érdekli h vele milyen, csak az zavarja nagyon h velem így viselkedik.. és persze anyu folyton azzal zsarol meg h ha nem úgy viselkedek ahogy neki jó akkor nem mehetek el a páromhoz. :( félek h anyám miatt tönkre megy a kapcsolatom... is.. meg a lelki világom is :(
2010. aug. 12. 19:28
 7/24 anonim ***** válasza:

szia!


anyud mennyi idős? nemlehet h most megy át a hormonális változáson,amikor abba marad a mensi?(elfelejtettem pontosan mi az orvosi kifejezése)

2010. aug. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Menopausa,klimaX.
2010. aug. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
nem az nem lehet. mert csak 38 éves... bár az lenne! akkor elmúlna ez a terror.. :( teljesen tönkretesz...
2010. aug. 12. 19:59
 10/24 anonim ***** válasza:
hát akkor kizárt a klimax...nem lehet h nem tudja kifejezni másképp,h elmész otthonról messzire és neki ez fájdalmas? és elvesziti a kicsilányát??Ő meg egyedül lesz egész héten,nagyon fiatal anyud!
2010. aug. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!