Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? H oldjam ezt meg?

Mit tegyek? H oldjam ezt meg?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek.. annyira rossz ami most folyik a családomba.. 18 éves lány vagyok.. és a saját anyám kikészít. folyton üvölt velem és idiótának butának tart soha egyetlen egyszer se ismeri el ha valamit jol csinálok.. folyton csak kritizál és mindenért lehord.. kollégista vagyok és már nagyon várom h vissza menjek a kollégiumba , mert Ausztriában élek és itt senkit nem ismerek...

Ma azt kaptam meg anyámtól h költözzek el és úgy 2-3 órát veszekedtünk. ha itthon valami házimunkát csinálok akkor soha nem köszöni meg és soha nem mondja azt h jól csináltam csak kritizál. soha nem dicsér meg azért mert sokat javítottam suliba.. nem hiszi h sikerülni fog az egyetem, mert hülyének és butának tart ... már arra is gondoltam h elköltözök itthonról csak nem tudok hova.. a lehető legmesszebbi egyetemet néztem ki magamnak csakhogy végre elkerüljek itthonról.. kérlek segítsetek h mit tegyek? normálisan már nem lehet vele beszélni mert csak üvölt velem és fenyeget. mit tegyek?


2010. aug. 12. 18:30
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Nem kizárt a klimax 38 évesen 28 évesen is lehet,nézz utána.

Ez egyéntől függ valakinek 52 valakinek 40.

2010. aug. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

biztos h nem klimax ... amúgy nekem kicsit fura az h azért kerget az őrületbe mert hiányzok neki.. :S ha hiányzok akkor kedvesnek és aranyosnak kéne lennie amikor itthon vagyok nem?

ezzel csak azt éri el h megutáljam... a saját anyám... :(

2010. aug. 12. 20:21
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Én anyukám nagyon hasonló. Mindig rossz volt a kapcsolatunk, amikor meg akartam vele beszélni valamit, felhangosította a tv-t, hogy nem hallja tőlem. Volt, hogy ellopták a virágot az üzlete elől, hazajött és leüvöltötte a fejemet, mintha én csináltam volna, mintha nem lettem vna így is elég fáradt miután Pestről vidékre járok suliba, és hajnalban kelek este jövök... Minden este ok nélkül szekált minket, hajtogatja mennyit főz mos takarít ( heti egyszer ha főz akkor sokat mondtam). Most meg, hogy összefogok költözni hamarosan párommal, teljesen ki van akadva, hogy ezt biztosan miatta, meg, hogy ÉN mennyire önző vagyok. Azt mondanom se kell, hogy teljesen más mint én, szóval ha vélemény ütközés van akkor én buta, hülye, tudatlan vagyok. Én azt mondom, minél távolabb jelentkezz egyetemre, menjél koliba, és minél kevesebbet legyél otthon!!! Nem fog változni anyukás, enyém se fog!!! Biztos sokat próbáltál leüllni vele szépen szívből elmondani mit érzel mi bánt, hátha meghatod, és fogadni merek nem ment, vagy ha igen az is csak 3 napig tartott max! Fel a fejjel, és legyél a saját magad ura!!! Sok sikert az élethez :)
2010. aug. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 DoryRoxy válasza:

ezeket én is a "hiánnyak" tudom, úgy érzi, cserben hagytad azzal. nekem anyukámmal jó a viszonyom, mindent meg tudok vele beszélni. bár ez nem volt mindig így. mostmár csak akkor ellenséges, ha mondjuk 2 hétig a páromnál alszok, vagy ha elutazom pár napra. vagy ha a barátaimmal megyek olyan helyre, ahova régen mint család jártunk. nem tudja feldolgozni, hogy felnőttem, és "el fog veszíteni" előbb-utóbb. ő azt szeretné, ha örökké otthon laknék vele. :) na és ilyenkor jól összeveszünk, de utána valamikor bocsánatot kér.

kérdés, hogy te anyud mindig is ilyen volt, vagy mióta áll fenn ez a probléma?

2010. aug. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy anyukád klimaxol? Nálunk akkor volt ilyen idegbeteg... mostanra lenyugodott.

Amúgy nálunk is hasonló a helyzet, csak nálunk apám az idióta. Végül is alkohol beteg, de sajnos teljesen tőle függünk anyagilag, és anyuval is nagyon rossz a viszonyuk. Ha anyukámnak lenne más választása, mint itthon maradni vele, ha lenne hova mennie, akkor én tuti tovább állnék itthonról. Csak nem akarom magára hagyni a bajban.

2010. aug. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Nekem apa ilyen, anya meg nem mer semmit csinálni. Elköltözök albérletbe amint leérettségiztem, majd szerzek diákmunkát, + jól tanulok hogy kapjak ösztöndíjat, + felveszek diákhitelt ha lehet. És nem érdekel a véleménye, meg sem kérdezem, csak bejelentem, hogy én elmentem. Telefonszámot se, címet se fogok neki megadni. Soha többé nem akarom látni.

Albérletet két barátnőmmel fogjuk bérelni, akiket azért nem ismer, mert amikor 13 éves korom óta próbáltam mesélni nekik róla, soha nem voltak rá vevők.

18/L, lehet a sorstársad.

2010. aug. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Jajjjjjjj!Lányok!Nagyon roszakat mondatok az anyukáitokról! Biztos vagy benne hogy nincs semmi ami miatt haragudna rád??????????Vagy nincs valami lelki problémája?Én is anya vagyok azért kérdem,mert nem tudom elhinni,hogy egy szülő a gyerekének roszat akar,vagy nem szereti.Az ő oldalárol is próbáld megközelíteni a dolgokat ne csak a tiedről.Nem hiszem,hogy rosz anya,majd meglátod,ha neked is lesz gyerkőcöd máshogy fogod látni!
2010. aug. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Előttem lévő! Hát örülök, hogy nem te voltál az anyám. Nagyon tudatlan vagy, és felháborít az, hogy még ezek után is véded a lány anyját, csak mert neked jó gyerekkorod volt, és most szülő vagy. Én is szülő vagyok, egy boldog apa, a fiam idén töltötte az 5. életévét. Soha nem emeltem fel a hangom mikor vele beszéltem, soha nem bántalmaztam. Viszont az én apám annaka ideén vert minket, az egész családot, soha nem ismert el, sokszor mondta, hogy utál, hogy semmirekellő vagyok, stb. És hidd el, sokáig próbáltam neki ennek ellenére is megfelelni, de esélyem se volt. Ahogy vannak a világon sorozatgyilkosok, vannak ilyen szülők is. Ez sajnos így van.

Nos, kedves kérdező!

Sajnálom, hogy neked is ilyen nehéz sors jutott, de én azt mondom ne félj, taposs bele az élet közepébe, vedd át az irányítást, és olyan gyorsan vágd el anyáddal a kapcsolatot és légy független tőle, amennyie gyorsan csak tudod. Aztán legyen a szemed előtt példa, hogy a te anyád milyen volt veled, és soha ne tégy semmit a gyerekeddel, amit ő tenne.

Sok sikert az életben!

2010. aug. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

A válasz írója 91%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:58


bocsi, most olvasom el az előző írásokat a klimaxszal kapcsolatban. szóval visszaszívtam...:D

2010. aug. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Tisztelt 14:02!

Az én gyerekkorom sem volt felhőtlen!9 évesen apám meghalt balesetben,nem olyan sokra rá anyám öszejött egy állattal,akiről ez később derült ki.Ő lett a "nevalőapám"aki ütött vert minket,alkoholista volt.Anyám nem mert soha kiállni mellettem,mert félt tőle.Én is senkiházi semmirekellő voltam a szemébe.Én is el akartam 18 évesen költözni otthonról.Na de igy felnőtt fejjel biztos nem biztatnák egy fiatalt sem arra hogy felejtse el az anyját és lépjen le otthonról.Még a te gyerkőceiddel is kerülhetsz olyan helyzetbe amikor nem fogtok valamiben egyet érteni és ezt egy gyerek főleg ebben a 18 körüli korban kissé jobban felfujja.Na,de ha majd valaki a te gyerekedet is arra biztatja hogy lépjen le az apjától és felejtse el,hogy esne?Nem nagyon hiszem hogy szülő vagy!!!Egy 35-éves 3 gyermekes anya.

2010. aug. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!