Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gáz, ha azt hazudom, hogy...

Gáz, ha azt hazudom, hogy covidos vagyok, hogy itthon maradhassak?

Figyelt kérdés

Elég nehéz a családi helyzetem... Elvált szülők, mozaik család, apám részéről el nem fogadó feleség, aki folyamatosan hergeli ellenem apámat, konkrétan eltiltotta tőlem még 12 éve és azóta szigorúan karácsonykor és a nagyszüleim születésnapján találkozunk. Anyám részéről pedig egy ideggyenge, azonnal a plafonon lévő és magas C-n ordítozó férj, aki ha otthon van, az élő fába is beleköt. Idén úgy beszéltük, hogy nem lesz karácsonyozás anyukámék részén, hanem mindenki küld mindenkinek ételt, sütiket. Az apai részen lenne. Nálunk otthon anyával és a férjével annyi a Szenteste, hogy 20 perc alatt befalunk mindent, az anyám férje tesz pár megjegyzést, hogy melyik fogással éppen mi volt a baja, ajándékozunk, utána mindenki visszavonul a saját szobájába.

Én emiatt nem szeretnék hazamenni... 18 évesen elköltöztem Budapestre az egyetem miatt, az elején még 2 hetente jártam haza, de az anyám férje olyan elviselhetetlen volt velem, hogy most általában 6-8 hetente szoktam menni, 2 napra.

Anyukámat nem akarom megbántani, meg ő azt mondaná, hogy ne hisztizzek, bírjam ki, meg hogy "nem lesz olyan rossz". A nagyszüleimet ismerem, ha megmondanám nekik, hogy miért nem akarok hazamenni, felajánlanák, hogy aludjak náluk, amíg ott vagyok. Ezt sem szeretném, mert teljesen eltérő a napirendünk, ők korán fekszenek, én hajnalig tanulok stb.

Szeretnék a lakásomban maradni, nem zavarna, hogy egyedül vagyok.


Szerintetek ciki, ha azt füllentem, hogy covidos vagyok? Vagy nem feltétlen az, csak hogy lázas lettem és fáj a fejem.


2020. dec. 6. 12:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
30%

Igen ciki, ne csak a személyi igazolványod mutassa hogy felnőttél. Hidd el nem fog ő utazgatni, mellesleg ha igen akkor meg nem engeded be.


Ennyi

Miért őszintén, szerinted nem átlátszó, hogy pont akkor leszel Covidos? Ugyanmár.


Ennél az is jobb ha inkább azt mondod, hogy melóznod kell, ha alapból nem olyan a munkaköröd akkor mondd h futárkodsz vagy valami. De jobb az őszinteség

2020. dec. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
34%
És mit fogsz hazudni, ha rá két hétre tényleg az leszel?
2020. dec. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
47%
Elmondod őszintén, hogy sorry most nem megyek, mert nem érdekel. 18 elmúltál, nem rángathatnak a kocsiba hogy elmenj. De ilyet hazudni ne! Fogd a vizsgákra inkább, hogy az online oktatás miatt most nehezebb őket teljesíteni.
2020. dec. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Ööö erre elég kicsi az esély, mert online oktatás van az egyetemen, minden vizsgám online lesz. Mivel van egy alapbetegségem, fokozottan veszélyeztetett vagyok, ezért nem nagyon járkálok el itthonról. Az ebédet, vacsorát, élelmiszereket online rendelem, ahogy minden mást is. Barátokkal, barátnőkkel most inkább telefonálunk, FaceTimeozunk. Szolgáltatókhoz nem járok most, a takarító nő sem jött október óta.

Egyedül reggel, hajnalban szoktam elmenni egy nagyobb sétára + este futni. De autóval megyek, nem nagyon állok meg beszélgetni senkivel és ha hazajövök, kézmosás + fertőtlenítés.


Nyilván elkaphatom a lépcsőházban is, de próbálok megtenni mindent, hogy ne.

2020. dec. 6. 12:31
 15/23 anonim ***** válasza:
78%
Én sem szeretem a hazug embereket. De így legalább nem bánt meg senkit a kérdező. Ne depressziózon már szegény karácsonykor. Mond azt, h tüneteid vannak.
2020. dec. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, pont ezért mondom. Hogy fogd a vizsgákra, hogy most még jobban kell tanulni, mert az online vizsga nehezebb. Járjon utána ha nem hiszi el a családod.... Ha meg van alapbetegséged, erre is foghatod akár, és akkor 2 in 1. Én simán megmondtam, hogy ezek miatt én most leszarom a karácsonyt. Én is online tanulok, meg alapbetegségem van nekem is. Akinek nem tetszik így járt. 13-as voltam.
2020. dec. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
92%

Felhívnám őket, hogy boldog karácsonyt.Az idén nem megyek haza, majd jövőre találkozunk.

Ennyi.

2020. dec. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
93%

Én is az őszinteség híve vagyok, de van olyan helyzet, mikor indokolt egy kis kegyes hazugság, hogy ne bántsuk meg a másikat. A covid túlzás, elég egy kezdek belázasodni és fáj a fejem, így nem mennék is. Karácsonykor meg felhívod, kellemes ünnepeket kívánsz, majd pár nap múlva jelzed, hogy szerencsére nem volt olyan komoly, már kezdesz jobban lenni.

De szerintem az is kivitelezhető lenne, ha apukádnak megmondanád, hogy a vírushelyzet miatt az idei karácsonyt hagyjátok ki, amennyire "szoros" a kapcsolat, valószínűleg nem fogja nagyon érdekelni, ezzel nem lesz gond. Anyukádéknál meg csak az a 20 percnyi lenne kellemetlen, utána elvonulna a férje és nyugtod lenne, de anyukád mégis örülne, hogy lát téged az ünnepekkor. Aztán majd legközelebb meg mész a szokásos 6-8 hét múlva. Ez olyan kompromisszumos megoldás, nem is kell hazudni, anyukád örülne és neked se lenne annyira szörnyű így.

2020. dec. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

hallod, te egy érett független felnőtt ember vagy önálló egziszteniával.

veled ellenben vannak jóval idősebb fiatalok (27 évesek) akiket tényleg "bepakolnak" a szüleik a kocsiba, hogy ne butáskodj na te pedig mész mert a család része vagy. van hogy igen a "nem akarok" választ nem fogadják el és hisztinek fogják fel de akkor nem kezelnek egyenlő félként. én azt mondom, tök mindegy, mit és hogy mondasz nekik, mert amíg nem hagyod magad addig úgyis az lesz amit te akarsz, ezer módszerrel el lehet érni.

2020. dec. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
100%
Igazából rajtad múlik, a te döntésed. Szerintem ha elmondanád legalább anyudnak, hogy "figyelj, régóta utálom a karácsonyokat a férjed miatt, ezért idén emiatt és a vírus miatt se megyek karácsonyozni, remélem nem baj, boldog karácsonyt" de ki tudja, lehet jövőre már egyáltalán nem lesznek, szóval én kihasználnám az alkalmat és elmennék, de anyukád férjével tuti beszélnék
2020. dec. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!