Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utál a párom családja és én...

Utál a párom családja és én is őket, de mégis arra kér, hogy jó pofizzak velük. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Vannak, akiket nagyon szeretek a családjából és bármikor szivesen találkozok velük, de sajnos az apját, az ikertestvérét és neki a feleségét egyenesen utálom. Jóban voltam velük is, de amikor elvesztettem az állásomat lenéztek, kibeszéltek és ellenem akarták hangolni a férjemet, ami nem sikerült, mert nem volt igazuk, így megromlott a kapcsolat. 3 év után kértek bocsánatot, de egyrészt nem volt őszinte, csak a párom hiányzott nekik, másrészt nagyon nem vagyok megbocsátó tipus és akarhányszor jó pofiznom kellene velük képtelen vagyok rá. Most lesz a szülinapjuk a pároméknak jövőhétvégén és megmondtam jó előre, hogy ő nyugodtan mehet családi ebédre, de én nem vagyok hajlandó olyan emberekkel egy asztalhoz ülni, akik leingyenélő k*rváztak csak, mert néhány hétig nem volt munkám. Szerinte ideje lenne ennyi év után lezárnom ezt a vitát, és nekem van igazam, de hagyjam rájuk. Nekem pedig az a véleményem, hogy úgy is látszana rajtam, hogy a hátam közepére se kívánom őket, akkor miért rontsam el a saját napomat is meg az övékét is? Sokkal egyszerűbb, ha el sem megyek. Ugyanez vonatkozik a karácsonyra is. Viszont sokan mondogatják, hogy a férjem családját tisztelni és elfogadnom kellene, ne legyek ennyire haragtartó, mert neki is ártok. Ezzel egyet is értek, de ő nem árt nekem azzal, ha arra kér, hogy dobjam el az önbecsülésemet és olyan embereknek jó pofizzak, akik 6 éve minden lépésembe belekötnek és elhordanak mindennek? Persze elmehetek és lehetek velük nagyon kedves meg nyomhatom a kamumosolyt egésznap, de ez annyi energiámat elveszi, hogy utána napokig rosszul érzem magam. Kinek jó ez?
2020. nov. 30. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Röviden: Nem jó pofiznèk, mert nem vagyok álszent és nem mennék olyan helyre, ahol nem látnak szívesen.
2020. nov. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, de ők sajnos úgy tesznek, mintha annnnyira nagyon szeretnének, miközben nyilvánvaló mennyire nem igaz. Plusz, ha ők időközben mégis megszerettek volna(haha), én akkor sem kedvelem őket egy kicsit se.A családja többi tagja meg azon a véleményen van, hogy ne foglalkozzak velük, hagyjam rájuk, ha gonoszkodnak. Szóval arra bíztatnak, hogy legyek én is álszent, és szomorúan veszem észre, hogy a férjem is kezd így gondolkozni.
2020. nov. 30. 12:25
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

A párodnak kellene felszólítani a családját, hogy kérjenek tőled bocsánatot!

Addig ne akarja, hogy vele menj!

2020. nov. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

12:29

Már kértek bocsánatot.

Igazad van ne is menjél,mert eldobod azt a magatartásodat ami van neked.Alaposan meg kell õket leckéztetni, ha most elmennél egy idõ után ott folytatnák,ahol abbahagyták.

2020. nov. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
A helyedben én se mennék. Legalább észreveszik magukat. Nem ér annyit az egész helyzet, hogy magadnak okozz kellemetlenséget.
2020. nov. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sajnálom, amiért le lettek pontozva. Ez nem egy olyan kérdés, amit pontozni kellene, sima véleményekre vagyok kiváncsi.

#4 Én is így gondolom, de néha elgondolkozom, hogy velem van a gond, mert többen is mondták, hogy nem kellene haragtartónak lennem.

2020. nov. 30. 12:50
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudod az ember akkor lesz haragtartó,amikor már annyit türt, hogy nem birja tovább és érzi,hogy meg is betegedhet a szituációtól.
2020. nov. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41%
Én elmennék. Nem a haragtartás meg rájuk hagyás miatt (abban egyetértek veled, hogy kerülöd őket), hanem a férjem miatt. Mert egy ilyen szituban azt is bántanám, akit szeretek. Szóval évi egy-két kötelező pofavizitre (nem minden családi baromságra) a kedvéért elmennék, hogy ne kelljen választania köztem és köztük.
2020. nov. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as ott a pont 😀
2020. dec. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!