Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen gyakran jut eszetekbe...

Milyen gyakran jut eszetekbe egy szerettetek halala?

Figyelt kérdés

szeptember vegen halt meg nagyapam, akkor iszonyat szornyen erintett, folyton az volt a fejemben ahogy keserves hanggal egy rokonom mondta a telefonban, hogy “meghalt”, de 1-2 hetre ra jobban lettem. volt, hogy nem is jutott eszembe egy nap folyaman.

az utóbbi egy hetben most pedig tobbszor is eszembe jut es nagyon rosszul erzem magam, foleg elalvas elott jut eszembe.



2020. nov. 27. 14:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Nekem az apukám halála utáni 1-másfél év körüli időszak volt a legdurvább. Ahogy teltek a hónapok, folyton azt vártam, hogy majd könnyebb lesz, mert az idő begyógyítja a sebeket, de csak egyre nehezebb lett, egyre jobban hiányzott. Aztán kb még egy év kellett hozzá, tehát összesen kb. 2 és fél, hogy úgy tudjam érezni, hogy tényleg megy tovább az élet nélküle is.

Őszinte részvétem!

2020. nov. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakit nagyon szerettél,mindig sokat lesz eszedben. Attol is függ,milyen volt a halál ( várható volt-e). Pl.nagymamámat imádtam,de 92 éves volt és megnyugvás volt a halála mert sajnàltuk,szenvedett már. De pl.volt egy legjobb barátom, aki már 20 éve meghalt egy balesetben. 12 évesek voltunk. A mai napig olyan havi 2-3 alkalommal eszembe jut,pedig 20 év sok idő.
2020. nov. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Anyai nagyapám 10 éve halt meg, anyai nagyanyám 3. Mindkettő eszembe jut minimum hetente valamiért.
2020. nov. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%

Sajnos elhunyt édesapám 2-3 hónapja.

Azóta felfordult az életem. Gyakran hiányzik, de nem tehetek semmit már.

Azóta hangulatingadozásaim vannak.

Volt rá példa, hogy éjjel 1kor vagy kettőkor is sírtam miatta.

Azóta sok mindent máshogy látok. Hogy mit kellett volna máshogy tenni.

Hogy miben volt igaza.


Még a pályaválasztásomat is megbántam azóta. Ez berobbantotta az addig is éledező érzéseim.

Azóta olyasmiket szeretek csinálni, amit ő, vagy amit ő is jónak tartott.


A tanulás sem megy már olyan jól. Régen annyira erdekelt, már az se.


Én vagyok olyan naiv, hogy reménykedem, hogy van Mennyország és néha beszélek hozzá, hátha hallja.


🙁 Tehát át tudom érezni a problémád, bár tény, hogy más egy édesapa meg egy nagypapa.


Ráadásul 23 éves vagyok, nemsokára 24. Ha 30 vagy 40 lennék, picit könnyebben viselném.

2020. nov. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly 2 embert és egy állatot veszítettem el. A nagymamámra és a lovamra nagyon sokat gondolok, hiányzik is mindkettő. Mama súlyos beteg volt, a végén olyan állapotban, hogy már megváltás volt neki, hogy elaludt. Így őt valahol kicsit könnyebb elengedni, mert az utolsó féléve inkább szenvedés, volt, mint élet. Sajnos a lovam hirtelen ment el, arra nem tudtam úgy felkészülni. A másik személy is szintén rokon volt, de vele nem igazán tartottam a kapcsolatot, csak a lányával beszélek időnként. Ott nem is igazán a rokonom halála rázott meg, hanem a lány helyzete, amiben 2 évig volt és nem szólt róla, pedig tudtam volna neki segíteni.
2020. nov. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%

4-es!

Egy szülő halálát nem tudod könnyebben viselni se 30, se 60 évesen...

2020. nov. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 éve halt meg szintén szeptember végén a nagyapám. Nagyon ritkán van olyan nap hogy nem jut eszembe. Holnap lenne még csak 73 éves.
2020. nov. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

koszonom, oszinte reszvetem nektek is!

4-es, nem minden esetben mas egy edesapa es egy nagyapa halala.

nagyapam tobbet torodott velem, jobban szeretett es kedvesebb volt velem mint apam valaha is. sokkal jobban kotodtem hozza.

2020. nov. 27. 15:02
 9/18 anonim ***** válasza:
62%

6!


Hát azért van különbség aközött, hogy fiatalon veszted el azt a szülőt, vagy idősebben. Ha 23 éves a valaszado, akkor az édesapja akár 40 körüli is lehetett. Fiatal. Ha 40 lenne, akkor mar csak 60 feletti az apja. Minel idosebb valaki, annal idosebb a szulo, annal termeszetesebb, hogy idővel elmegy.

2020. nov. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, és most látom, hogy a kérdésre nem is válaszoltam, bocsi. Szinte minden nap eszembe jut, pedig már évek teltek el azóta.
2020. nov. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!