Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs saját szobám 18 éve,...

Nincs saját szobám 18 éve, nem bírom már idegekkel. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Huh kicsit nehéz lesz erről beszélni. 18 éves lány vagyok, 2005-ben elköltöztünk egy kis lakásba a 4.re, 2 kis szoba van egy nagyobb tér a nappali, étkező, konyha és fürdőszoba. A kettő szoba közül egy nagyobb szoba, azt se mondanám nagynak, ott vannak a szüleim. Van még annál is kisebb szoba, ami 1 embernek is kicsi nem hogy 2nek,az enyém és a tesómé.


2020 van. Azóta szüleim elvaltak, anya új kapcsolatából lett még 1 gyerek, most féléves, anyánál alszik. Én azóta együtt alszok a 15 éves FIÚ testvéremmel :) (Emeletes ágyon alszunk) Aki ráadásul egész nap a gép előtt ül és ordibál, így semmi esélyem sincs abban a szobában lenni, csak alszok ott, de aludni is nehéz mert nem fejezi be a gépet ha mondom.. Ha tanulnom kell azt az étkezőben tehetem, de ez is nehéz mert mindenki mászkál össze vissza..


Annyira kivagyok lelkileg, hogy nincs egy olyan tér, ahova el tudnék elvonulni, néha rámtör ilyen sírógörcs, ráadásul pánikbeteg is vagyok.. Barátom sem jöhet át hozzám.. Ráadásul 4 éve már együtt vagyunk. (vírushelyzetben, online oktatás közben nem is mehetek át hozzá)


Volt már valakinek hasonló története? Valaki tudna tanácsot adni, hogy hogy bírnam ki ezt az egészet? Már tényleg nem bírom...😪


18/L



2020. nov. 25. 21:55
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
91%

"mázlim" volt és 17 évesen lett sajat szobám úgy, hogy a dédim meghalt aki velünk élt... Különben 25 éves koromig lettem volna vele 1 szobában ahol egyedül az ágynemű volt az enyém...

Ha továbbtanulsz elmehetsz koliba, de az sem jobb... Ez van.

2020. nov. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
63%
inkább arra gondolj, hogy 18 évesen még előtted az élet, ha most összeszeded magad, építhetsz karriert, kereshetsz több pénzt. Legyél pénzügyileg tudatosabb mint a szüleid és ne várd a csodát. Te még abban a korban vagy, ami kívánatos munkaerő, idősebbként, gyerekkel a nyakadban szinte már semmi esélyed nem lesz előrejutni. sokkal rosszabb lenne ha 25 évesen keseregnél, hogy se különszobád, se pénzed albérletre. Örülj, hogy élsz, te is megpróbálhatod az élet nevű nagy játékot. ha jól játszod, összejöhet amire vágysz, ne várj másoktól a csodára. A szóleid azzal hogy életed adtak, legalább az esélyt megadták, hogy kezdhess magaddal valamit. Tö9bbet nem tehetnek érted. Szóval hazsnáld ki és ne keseregj. Vigyázz, el ne szálljanak veled az évek, el ne pocsékold a pénzed, időd mindenféle képzésekre amiket végül be sem fejezel vagy rájössz hogy mégse jó. Lépj hamar a munka világába és nagyon nézd meg hogy amit tanulsz, az mennyibe kerül hosszú távon, mik az elhelyezkedéási esélyek, mennyire megy hozzád, lehetsz-e benne sikeres. A karrier és a házastárs kiválaszta életünk két legfontosabb döntése, ezen áll vagy bukik minden bolsogságod a jövőben.
2020. nov. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
72%

Szóval 3 an vagytok 3 helyiségre de ti fenn tartotok egyet nappalinak?


Miért nem vesztek kihúzható kanapét és akkor nem zavarna tesód amikor gépezik.

2020. nov. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
74%

Otthoni megoldás: szülők a kicsi gyerekkel mennek a közös térbe, te a nagyobbik szobába, öcséd a kisebbik szobába. De: ebbe úgyse fognak belemenni!

Költözéses megoldás: APÁDHOZ vagy valamelyik nagymamához nem tudsz költözni? Kollégium nem megoldás, ott még rosszabb! (Szobatársak, sorbanállás a WC-nél, még kevesebb magánélet).

Ha majd dolgozol és önállóan költözöl el, ne lakást bérelj hanem külön szobát. Az olcsóbb, nem a legtökéletesebb megoldás, de ad privát szférát.

2020. nov. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
73%
Cserélj a lanyommal, az se mindegy neki melyik kocsival viszem suliba, legalább kicsit megtudná milyen az élet.
2020. nov. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
70%
Lehet megvenném akkor a lánynak a bérletet vagy mehet gyalog :) tudod kinek nyafogna ilyenért
2020. nov. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
78%

Mi is egy ideig egy szobaban voltunk a testveremmel es maga volt a pokol.

Probalj meg elkoltozni, irtad hogy van parod, koltozzetek ossze

2020. nov. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
56%

22:42

Most sokan rácuppannak erre a hozzászólásra!

De bárcsak én is "elkényeztetett" kis hercegnője lettem volna. Bárcsak megtudhattam volna, mikyen jólétben élni gyerekként. :(((

Amúgy a fiaim is megjegyzik, ha nem a kényelmesebb autóval visszük őket a suliba. Nem hisztiznek, csak megjegyzik, hogy a másik kényelmesebb.

2020. nov. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim válasza:
62%
Költözés
2020. nov. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
76%

Alapból is nehéz sokak helyzete, de ez a karanténos helyzet sokszor igen nagyon nehéz helyzeteket szül. Megértelek, meg még sok mást is ebben a szomorú történetben.


Lennének kérdéseim. Nem kell, hogy itt válaszolj, de legalább magad gondold át.


Nem derült ki számomra, hogy Anyud együtt van-e a kistesó apukájával. (nyilván az a legszerencsésebb, ha így van, de ha esetleg mégsem, akkor érdemes lenne szobát cserélni.) De ezt zárjuk is ki.


Egy 15 éves fiú, ha karanténba kerül, akkor nagy eséllyel számítógépes játékot játszik és ordibál. Neki is le kell vezetnie valahol a feszkót, ez belátható. A kérdés itt a mérték, és hogy mikor. Meg kéne egyznetek (és ebben esetleg Anyud segítségét kérni), hogy napi 2-3 órán keresztül lehet ordibálva gépezve, egyébként kuss van. (És addig én a helyedben elmennék futni/sétálni/barátnőkkel találkozni.) Ha az öcskös éjszaka aktív, mint a fiam, akkor megoldás lehet, hogy kivonulsz az előszobába aludni, míg csönd nem lesz. (De gondolom, az éjszakai ordítozást anyád sem nézné jó szemmel.)


Hosszú távú tanács: én a helyedben nem áldoznám be a jövőt egy ocsmány rossz periódus miatt. 2020 egy elcseszett év, a háborúk és egyéb fegyveres balhék óta nem élt országunk ilyet. Szarban vagyunk, de azért élünk. Megvagyunk. Van kaja. Van meleg lakás. Hál'istennek ordítanak a tesók (mert hogy megvannak.) Bírd ki valahogy. Tanulj. Ne add fel az álmaid. (A logisztikus szakma szerintem tök jó.) Lesz ez sokkal jobb is még, hidd el!

2020. nov. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!