Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs saját szobám 18 éve,...

Nincs saját szobám 18 éve, nem bírom már idegekkel. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Huh kicsit nehéz lesz erről beszélni. 18 éves lány vagyok, 2005-ben elköltöztünk egy kis lakásba a 4.re, 2 kis szoba van egy nagyobb tér a nappali, étkező, konyha és fürdőszoba. A kettő szoba közül egy nagyobb szoba, azt se mondanám nagynak, ott vannak a szüleim. Van még annál is kisebb szoba, ami 1 embernek is kicsi nem hogy 2nek,az enyém és a tesómé.


2020 van. Azóta szüleim elvaltak, anya új kapcsolatából lett még 1 gyerek, most féléves, anyánál alszik. Én azóta együtt alszok a 15 éves FIÚ testvéremmel :) (Emeletes ágyon alszunk) Aki ráadásul egész nap a gép előtt ül és ordibál, így semmi esélyem sincs abban a szobában lenni, csak alszok ott, de aludni is nehéz mert nem fejezi be a gépet ha mondom.. Ha tanulnom kell azt az étkezőben tehetem, de ez is nehéz mert mindenki mászkál össze vissza..


Annyira kivagyok lelkileg, hogy nincs egy olyan tér, ahova el tudnék elvonulni, néha rámtör ilyen sírógörcs, ráadásul pánikbeteg is vagyok.. Barátom sem jöhet át hozzám.. Ráadásul 4 éve már együtt vagyunk. (vírushelyzetben, online oktatás közben nem is mehetek át hozzá)


Volt már valakinek hasonló története? Valaki tudna tanácsot adni, hogy hogy bírnam ki ezt az egészet? Már tényleg nem bírom...😪


18/L



2020. nov. 25. 21:55
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
49%
Mi 3-an éltünk 1 kis szobában. Szüleim a "nappaliban" ami a hálószobájuk is volt. Felnőttünk mindhárman. Igaz aminr betöltöttem a 18 évemet el is költöztem. Tanulni legtöbbször a folyóson, vagy könyvtárban tanultam. De sokszor a mekiben tanultam. Vettem colát, sült krumplit,és 2-3 órát elvoltam ott is. Nyáron a házunk előtti parkban tanultam. Megoldás mindig van.
2020. nov. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
97%

Ne keseredj el. Ez motiváljon téged arra, hogy tanulni kell és te majd jobb körülményeket tudj biztosítani a gyermekeidnek. Én is nagyon nehezen bírnám ki ezt, az biztos.

23/f

2020. nov. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
52%
Sajnos ez van, amíg minden pénzbe kerül és ilyen sokba. Megszoksz vagy megszöksz. 18 vagy, vállalhatsz munkát és abból 3-4 hónap alatt elköltözhetsz egy albérletbe.
2020. nov. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
94%

Most nem segít amíg tombol a vírus, de utána könyvtár nagyon nagyon jó hely.

Addig is én megpróbánék valami füldugót venni. Vannak azok a lágyak a rossmannban, meg patikában.

2020. nov. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
71%
Lépj ki a komfortzónából. Leérettségizel és elmész. Főiskola, egyetem, ösztöndíj, stb
2020. nov. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
20%
Az semmi ki anno a 70-es évekbe 7en aludtunk egy 4×4 méteres szobában és örültünk hogy van hol egyáltalán! Nem nyafogtunk ilyen hülyeségek miatt gyermekem
2020. nov. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
93%
#5 tipikusan azok mennek egyetemre, akinek a családja egy saját szobát sem tud kigazdálkodni...
2020. nov. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
72%
ösztöndíjas képzésben diákmunkával meg lehet oldani. Nem könnyű. de meg lehet.
2020. nov. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
81%
Es akik 400 nm luxus villában laknak 2-en? Ezt az emberi kulonbsegeket komolyan mondom. Valaki 20 nm lakasban lakik valaki meg 400 de kozben a ket embernek akik 20nm lakik ugyanugy szuksege lenne a térre meg a tágas szobákra. Kérdező ha adhatok egy tanácsot: Probálj meg diákmunkát vállalni és mellette akar 1 szobas alberletet kiberelni ami nem veszes akar 1 szobat 40-50 ezer ft azt diakmunkabol 5 nap alatt megkeresed. Ezaltal lesz egy kis tered ha nem is nagy de atmenetileg biztos segithet.
2020. nov. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim válasza:
52%

En Londonban laktam, volt szobatarsam fel evig, aki hajnal 2-kor jart haza mert barban melozott. Mar arra felkeltem mikor bejott a szobaba aztan o is szamitogepen jatszott (hangos) meg csipszet ropogtatott ami megint csak zavaro volt. Ha szoltam szerencsere visszafogta magat.

Ja 10-en laktunk a hazban, 1 wc volt es egy furdo. Reggel sorbaallas... Na szoval van rosszabb is ha ez megnyugtat.

Nezz valami sorozatot filmet laptopon fulhallgatoval vagy menj el valahova setalni. Ejszakai alvashoz vegyel fuldogot. Hosszutavon meg koltozz el ha mar tudsz dolgozni alberletbe.

42/F

2020. nov. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!