Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik választás az ésszerűbb...

Melyik választás az ésszerűbb hosszú távon? Saját ház/lakás vagy ezt olcsóbban,de..?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy mentálisan beteg embert gondozok(akinek folyamatosan romlik az állapota).Rokoni kapcsolatom van a beteggel,de nem én lennék az örökös a jövőben,hanem a két gyermeke,akik persze felé se néznek,se a többi rokon. Adódott lehetőség,hogy a házat megvegyem ügyvéddel,tehát mindent hivatalosan,és 10 millióért hozzá juthatnák. Környékünkön 20körül kezdődnek azok a házak,amik nem esnek szét,kisebb falun a környéken is 15 felett kezdődik,de az még felújítandó erősen. Férjem az mellette van,hogy ezt vegyük meg,de akkor úgy érzem rámegyek,mert már nem bírom gondozni az illetőt..rámegy a fiatalságom,családot szeretnék most már.Otthonba beadni a gyermekei nem támogatják,se anyagilag.

Én megmondom őszintén inkább akkor vagy messzebb veszek egy házat vagy a közelben kicsit drágábban,de nem akarok erre rámenni főleg úgy,hogy még a többi rokon hálátlan is és még mindezek ellenére én vagyok mindenért meggyanúsítva,amit egy mentálisan beteg állít.

1. Beszélgetés megtörtént több alkalommal! Egyik fülükön be a másikon ki.Semmiben nem járulnak a segítségére a beteg illetőnek! se orvosi kezelések..semmi! Minden rám van maradva,ha én nem lennék..

2. Orvossal beszéltem már a romló állapota felől,szerinte legjobb neki itthon. Otthonba megőrülne teljesen.

Szóval mennyire lenne jogos új életet kezdenem máshol és ráhagyni a hálátlan gyerekekre a mentálisan beteg embert?


2020. szept. 14. 15:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%

Milyen rokonok vagytok?

Írj nekik levelet, határidőt szabj meg, h eddig vagy hajlandó ápolni, onnantól a gyerekek dolga.

2020. szept. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Egy unoka,a sok közül. Eltartási szerződésbe nem megy bele senki,főleg az illető nem,mert a gyerekeit nem akarja megfosztani ettől a háztól.
2020. szept. 14. 15:36
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Kezdetben miért mentél bele ebbe a játszmába?
2020. szept. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
lelkiismeretből.Láttam,hogy senki nem látja el...nem bírtam nézni.Most meg én jártam rosszul.
2020. szept. 14. 15:38
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem áldozhatod fel a saját életed egy rokonért, ezt te is tudod..
2020. szept. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szomorú ez az egész, hogy nem foglalkoznak a gyerekei a szülővel és lelkiismeretből neked kell gondoznod. Nyugodtan számold össze a ráfordított költségeidet és időded.


"Otthonba beadni a gyermekei nem támogatják,se anyagilag."

Ha nem képes magát ellátni, akkor pedig egy állami otthonba, kórházba fog kerülni.


A lelkiismeretükkel nem tudom hogy tudnak a gyerekei elszámolni.

2020. szept. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Sztem a leírásban tulajdonképpen megválaszoltad a kérdésed, inkább keresnél másik házat, de ápolni nem akarod tovább. Akkor ez ennyi, beszélni kell a gyerekekkel, hogy eddig ápoltad, innentől oldják meg ők.
2020. szept. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
nem világos, ne haragudj. megvennéd a gondozottad házát - 10 millió -, és azért csak ennyi, mert cserében ellátnád őt a haláláig?
2020. szept. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
71%
Tehát a gyerekeinek se így se úgy nem jó. Pedig ebből valami lesz, és az szinte biztosan egy bentlakásos otthon lesz.
2020. szept. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
50%
Alzheimer?
2020. szept. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!