Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik választás az ésszerűbb...

Melyik választás az ésszerűbb hosszú távon? Saját ház/lakás vagy ezt olcsóbban,de..?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy mentálisan beteg embert gondozok(akinek folyamatosan romlik az állapota).Rokoni kapcsolatom van a beteggel,de nem én lennék az örökös a jövőben,hanem a két gyermeke,akik persze felé se néznek,se a többi rokon. Adódott lehetőség,hogy a házat megvegyem ügyvéddel,tehát mindent hivatalosan,és 10 millióért hozzá juthatnák. Környékünkön 20körül kezdődnek azok a házak,amik nem esnek szét,kisebb falun a környéken is 15 felett kezdődik,de az még felújítandó erősen. Férjem az mellette van,hogy ezt vegyük meg,de akkor úgy érzem rámegyek,mert már nem bírom gondozni az illetőt..rámegy a fiatalságom,családot szeretnék most már.Otthonba beadni a gyermekei nem támogatják,se anyagilag.

Én megmondom őszintén inkább akkor vagy messzebb veszek egy házat vagy a közelben kicsit drágábban,de nem akarok erre rámenni főleg úgy,hogy még a többi rokon hálátlan is és még mindezek ellenére én vagyok mindenért meggyanúsítva,amit egy mentálisan beteg állít.

1. Beszélgetés megtörtént több alkalommal! Egyik fülükön be a másikon ki.Semmiben nem járulnak a segítségére a beteg illetőnek! se orvosi kezelések..semmi! Minden rám van maradva,ha én nem lennék..

2. Orvossal beszéltem már a romló állapota felől,szerinte legjobb neki itthon. Otthonba megőrülne teljesen.

Szóval mennyire lenne jogos új életet kezdenem máshol és ráhagyni a hálátlan gyerekekre a mentálisan beteg embert?


2020. szept. 14. 15:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
21%
Te az unokája vagy, azért nem csak "egy rokon".
2020. szept. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Savlekotő ***** válasza:
74%

Sajnos minden családban van egy hozzád hasonló balek.. A többiek majd jönnek mint a keselyűk ha az örökségből szakítani kell,de addig te szívjál..

70F

2020. szept. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
A 10 millió az egy csökkentett ár? (Mármint nem összeomlik stb) mert ha a ház jó és olcsóbban megkaphatod (és a tied is marad) mert akkor a két gyerek nem kapja majd meg, neked meg lesz egy házad amit akár tovább is adhatsz többért
2020. szept. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
82%
igen, 13-as..de mire a néne meghal, addig a kérdezőnek rámegy a fiatalsága. mentális beteggel együtt élni maga a pokol. végigcsináltam. a kérdező férje könnyen vágja rá, hogy igen, legyen ez a ház.de nem ő fog fürdetni, pelenkázni, ne adj isten munkából kimaradni
2020. szept. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
14-es, de egy babával is ugyanezt kell csinálni és a kérdező akar családot és nem hiszem hogy a kérdező képes lenne otthagyni a beteget mert senki más nem segítene/váltaná le őt így akkor legalább ő is kapna belőle valamit nem csak az idejét vennék el
2020. szept. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
78%
Azért egy csecsemőt gondozni nem ugyanaz mint egy magatehetetlen felnőttet. Arra sokkal kevesebb ember lenne képes. Én pl a saját anyámat nem gondoznám, ahogy ő se az övét.
2020. szept. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
70%
szerintem is/se. és egy babában benne van a jövő ígérete..
2020. szept. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
77%

Egy/akar tobb sajat gyerek felnevelese ossze sem hasonlithato egy mentalis problémás felnottel.

Apam csinalt szerzodest. Egy ev alatt az őrület szélére kerult.

2020. szept. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Bentlakásos ápolót kell felvenni mellé, nem rálőcsölni az első jószívű rokonra. Ha ennyi leszármazott van, csak összedobjátok az árát.
2020. szept. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
2020. szept. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!