Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs saját szobám 18 éve,...

Nincs saját szobám 18 éve, nem bírom már idegekkel. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Huh kicsit nehéz lesz erről beszélni. 18 éves lány vagyok, 2005-ben elköltöztünk egy kis lakásba a 4.re, 2 kis szoba van egy nagyobb tér a nappali, étkező, konyha és fürdőszoba. A kettő szoba közül egy nagyobb szoba, azt se mondanám nagynak, ott vannak a szüleim. Van még annál is kisebb szoba, ami 1 embernek is kicsi nem hogy 2nek,az enyém és a tesómé.


2020 van. Azóta szüleim elvaltak, anya új kapcsolatából lett még 1 gyerek, most féléves, anyánál alszik. Én azóta együtt alszok a 15 éves FIÚ testvéremmel :) (Emeletes ágyon alszunk) Aki ráadásul egész nap a gép előtt ül és ordibál, így semmi esélyem sincs abban a szobában lenni, csak alszok ott, de aludni is nehéz mert nem fejezi be a gépet ha mondom.. Ha tanulnom kell azt az étkezőben tehetem, de ez is nehéz mert mindenki mászkál össze vissza..


Annyira kivagyok lelkileg, hogy nincs egy olyan tér, ahova el tudnék elvonulni, néha rámtör ilyen sírógörcs, ráadásul pánikbeteg is vagyok.. Barátom sem jöhet át hozzám.. Ráadásul 4 éve már együtt vagyunk. (vírushelyzetben, online oktatás közben nem is mehetek át hozzá)


Volt már valakinek hasonló története? Valaki tudna tanácsot adni, hogy hogy bírnam ki ezt az egészet? Már tényleg nem bírom...😪


18/L



2020. nov. 25. 21:55
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
70%

Kollégiumra gondoltál?

Gondolj arra, idő kérdése és "kiszabadulsz". Ahogy írták, kávézó, park, könyvtár, akár bevásárlóközpont, suliban egy tanterem, itt tanulj. A korona és a hideg miatt most nehezebb, de talán találsz rá megoldást.

Ha eljársz dolgozni és elmész albérletbe, az is opció. 1 évet is lehet csúsztatni egyetemen, vagy az se gond, ha később mész 1-2 évvel suliba.

Okj-t (logisztika) + egyetemet én is levelezőn csináltam munka mellett, mindkettőt 5-ösre, szóval meg lehet csinálni.

A lényeg, lásd az alagút végén a fényt, legyenek megvalósítható céljaid. Kitartást addig is!

2020. nov. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
89%
Most akkor jól értem hogy a nappali gyakorlatilag üresen van? Anyud van a gyerekkel a kis szobában, te meg tesóddal a legkisebb szobában? Mi is 4-en laktunk szerintem dettó ugyanolyan lakásban mint ti. Jól értem hogy 4. kerben laksz? Mert nekünk úgy van hogy van egy nagy étkező előtér szerű helység és onnan nyílik körbe nappali, konyha, legkisebb szoba és közepes szoba. Na most ha ti is ilyenbe laktok akkor az a pici szoba tényleg nagyon pici, én egyedül laktam abban de úgy is kicsi volt. Tesómé volt a nagyobb, anyuék meg a nappaliban voltak. Nem is értem ezt a hülyeséget hogy inkább mindenki nyomorogjon de nappali az kell.
2020. nov. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
89%

Aterzem ezt teljesen. Mi ugy lakunk nappali + 1 szoba furdo, kis konyha, egy folyoso, kamra.


Anya apa es 2 honapos baba lakik a nappaliban. Mi 3an a szobaban, minden sarokban van egy kihuzhato agy. Mindenkinek van egy ejjeli szekrenye. Ruhak ami van az agynemu tartoban tartjuk. A kimarado sarokban van egy tv es egy komod.

Meg iroasztal sem fer be a szobaba. De a szuleim kitalaltam a babat ide rakjak a tv helyere. Mindezt ugy, hogy a vedono egy szot sem szolt, hogy levegonek sincs hely nalunk.


17F

2020. nov. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
81%
33: ne haragudj ezt most nem bántásból mondom de sose fogom megérteni miért kell ennyi gyereket szülni ha nincs hova. Szerencsétlen gyerekeket sajnálom csak hogy ilyen felelőtlen szülők vannak.
2020. nov. 26. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell feltétlenül albérletbe költözni,bérelhetsz szobàt is.Talán az is jobb.Vagy,ha egyetemre mész,koliba is költözhetsz.Ha munkát vállalsz,munkásszálló is van.Ezek olcsóbb opciók.
2020. nov. 26. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
59%
18 vágy, nem kötelező otthon élned, nyugodtan elköltözhetsz ám.
2020. nov. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
86%

Én is tesómmal éltem egy szobában és teljesen meg utáltuk egymást, el is költöztem êrettségi után albérletbe.


Nagyon nehéz volt, sokat melóztam és tanultam egyszerre, sokszor sajna nem futotta rendes ételre vagy cipőre, de legalább volt privát szférám. Az felbecsülhetetlen.

2020. nov. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
46%

Ülj le a tesóddal, mondd el neki, mi a problémád, és hallgasd meg, hogy neki milyen érzései vannak a közös szobával kapcsolatban.

Aztán próbáljatok meg valami mindkettőtöknek lefogadható minimumot kidolgozni. Csak ehhez nagyon fontos lenne, hogy tényleg arra koncentrálj, ami zavar (pl. hangosan kattog a billentyűzet mikor játszik/villóznak a fények / ő mászkál, zörög), és erre próbáljatok együtt megoldást keresni.

Szerelhetsz sötétítőt az ágyad köré, neki vehettek egy halkabban működő klaviatúrát,stb.

És ugyanígy gondolkodjatok el azon is, ami neki jelent problémát. Nagyban segíti az együttműködést, ha úgy érzi, partnerként kezeled, és a segítségét kéred, nem pedig parancsolgatni akarsz. Lehet, hogy kitartónak kell lenned, mire észreveszi, hogy most nem "Fejezd már be, nem tudok aludni!" szintjén próbálsz kommunikálni, de érdemes kitartani.

2020. nov. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
24%
nálunk is ez van, a két tesó egy szpbában és idegesítik egymást, kisiskolások, de a lányom is sír hogy nincs elég helye, meg mindkettő sírt már hogy nem tud elvonulni. Nekünk is az van, hogy két szoba, egyikbe mi, másikba gyerekek, egy kis nappali-étkező, de elég kicsi, és egy kicsi konyba, plusz fürdő és Wc. Én azt csináltam, hogy a pici konyhából kidobtam a fél konyhabútort és a helyére bezsűfoltam egy kényelmes ülőgarnitúrás étkezőasztalt, így a nappaliban maradt hely a szárítógépnek és egy kis ikeás ágynak. Felváltva használjuk, ha becsukjuk a szobaajtókat, akkor a nappalis részben is tud valaki elvonulni mondjuk olvasni. Mi sem így terveztük, hanem akartunk venni nagyobbat, de miután orbán behozta ezt a plusz 10 milliós támogatást, felmewtek a lakásárak 10 millával, így már nem tudtunk belevágni önerővel sem. Harmadik gyereket is akartam, természetesen emiatt nem vállaltam. Viszont még időben szembesítem a gyerekeimet a helyzettel, hogy tanulniuk kell keményen és dolgozniuk kell 16 éves kortól, mert itt nem maradhatnak örökre. A félretett pénzüket inkább majd az ő önálló lakásukba tesszük, amikor már dolgoznak és tudnak hitelt fizetni, mert mi már öregebbek vagyunk, kevésbé jó lehetőségekkel és a gyerekek miatt több kiadással. Akármikor sír hogy valami hiányzik neki, oylankor mindig elmondom, hogy ezért kell tanulnia keményebben és nem játszania a telefonján. Helyel-közel megértik, de szerintem igazán akkor fog leesni nekik, amikor már 14 évesek vagy idősebbek lesznek.
2020. nov. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
86%

Nem értem miért kell megkérdezni, hogy a barátjához tud-e költözni ..


18 évesen ő is a szüleivel lakik, most őszintén ki akar " +1 koloncot a nyakába?" Legyen +1 idegen fő akit elkell tartanom?


Jaaaa mehet a lepontozás

2020. nov. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!