Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell lenézni azokat az...

Miért kell lenézni azokat az embereket akiknek nincs diplomájuk?

Figyelt kérdés
Csak a mai napon két olyan kérdést olvastam,amiben szerepelt a felsorolt problémák között,hogy az illetőnek nincs diplomája.De most komolyan tényleg ez számít?Tudom,hogy munkahely szempontjából igenis számít a diploma,de az hogy egy embert e szerint itéljek meg,azért az már durva.EGY NEM DIPLOMÁS.
2010. aug. 10. 22:46
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
74%

Nekem párom apja, és tesója néz le engem, mert nem lesz diplomám... Anélkül nem vagyok ember, és szart sem érek... Blabla... Undorítóak, milyen szöveget levágnak néha... Csak azt nem értem, ha ennyire lenézik a kétkezi munkásokat, akkor minek esznek, hordanak ruhát, használnak bármit, amikor nem diplomások készítették, te jó ég, megfertőződnek!

Tegyük hozzá, hogy az apjának doktorija is van és már 5 éve munkanélküli...

2010. aug. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
64%
Akinek nincs diplomája nem gyárban robotol, csak úgy hozzátenném. Hanem elhelyezkedik a szakmájában, és a szakma az nem csak gyári melós lehet... Szűk látókörű, de nagyon, aki így gondolja...
2010. aug. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
82%

Mi mérnökként jártunk ablakszigetelni másodállásban és ha kérdeztek, hogy hol dolgozunk főállásban, akkor megmondtuk. Látnotok kellett volna azokat a fejeket, lesirt róluk, hogy "ja, ezek diplomások aztán most az én ablakomat emelgetik, ez nem semmi..." Szóval tele voltak előitélettel és nem nézték volna ki, hogy diplomás ember hajlandó fizikai munkát végezni. Ennyit az előitéletekről...

Bizony a nem diplomás is aszerint itéli meg az embert, amit kinéz belőle. Velünk mindjárt máshogy bántak, hogy diplomásak vagyunk, hiába akkor is csak az ablakukat szigeteltük...

2010. aug. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%
ezekből a válaszokból meg úgy általában is inkább az jön le, hogy manapság már a diplomásokat szidja mindenki. nem értem miért képzelik azt, hogy azért mentünk egyetemre mert lusták voltunk dolgozni. egyszerűen csak olyan szakmát választottunk amihez szükséges volt továbbtanulni, nem azért hogy lazsáljunk (vizsgaidőszakban rettentően lazsálunk??) még pár évet. mindenki foglalkozzon a maga dolgával, ha valaki nem tanult tovább és irigységből szidja a diplomásokat még nyugodtan beiratkozhat bárhova munka mellett is.
2010. aug. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
65%
Én tovább tanulta, érettségi után szakma, szóval...
2010. aug. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
40%
Úgy látom, erre az oldalra legfőképp a tanulatlan emberek járnak fel és itt írják ki magukból az elkeseredettségből fakadó rosszindulatot. Jó, hogy nem már a diplomásokat kell lenézni. Röhej.
2010. aug. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
75%
12:03 Önirónia volt?! Nincs gond sem a a diplomával, sem a szakmunkával. Mindenki maga életéért felelős. Én nem tudok ablakot szigetelni, s vakbelet műteni sem, de értem a szakmám. Elfogadás ami hiányzik az emberekből, s nem az érettségi, vagy valamilyen okj-s szakma.
2010. aug. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
Nálunk a családban van mindenféle végzettségű ember. Az anyai nagypapaám 3 diplomás márnök, 76 évesen még mindig tervez, a nagyikám, óvónő volt, 50 éven át. Az apai nagyapám postás volt, a mamim meg tanítónő. Az anyukámból pincér lett, majd miután mi megszülettünk, anya titkárnő lett, apukám meg azstalos volt, majd elvégzett egy szakközép iskolát gyerekek mellett, a nagyszülők támogattak addig minket anyagilag. Nekem csak felsőfokú végzettségem van, de nem diplomám, a férjemnek meg csak szkamunkás képzője és egy gyorstalpalója. De mi boldogok vagyunk így is! És még nem haltunk éhen, bár gazdagok sem vagyunk, de nincs okom panaszra.
2010. aug. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
87%

Nem értem, hogy az emberekben miért nincs belátás elfogadás.


Mindenki aszerint választ munkát, hogy mit végezne szívesen, vagy melyik munka felel meg az igényeinek. És eszerint tanul tovább. Mindegyik szakma megkövetel valamilyen képzést, van, amelyik egyetemet, van, amelyik gyakorlati képzést stb.


És mindegyik munkásra szükség van. Nyilván ha asztalos akarok lenni, ahhoz nem egyetemre megyek, és ha bankár, akkor nem szakközépbe. De egyik sem tudná a másik munkáját elvégezni, mindkettöre szüség van.

2010. aug. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

Én meg tudjátok kiket nézek le? Azokat, akik azzal érvelnek, hogy nekik nincs diplomájuk, mégis többet keresnek... Én inkább keresek átlagosan egy olyan munkával, amit szeretek, mint nagyon sok pénzt egy olyan munkával, amit nem. És azért a PhD-s válaszoló is elég érdekes volt, egy doktorált embert igenis jobban tisztelek, mint egy átlag szakmunkást. A PhD nem olyan dolog, mint egy diploma, ami akárkinek lehet...

Nevetséges lenne azt mondani, hogy az egyetemtől nem lesz az ember okosabb. Függetlenül attól, hogy később milyen munkát vállal, értelmiségit vagy nem. Illetve, hogy mennyit keres.

Kezd a kérdés azzá fajulni, hogy egy szakmunkás még többet keres, hát nem tudom, de nekem azért a pénz sem fontosabb szempont.

És természetesen lenézem azokat a diákokat is, akik azért járnak egyetemre, hogy ne legyenek otthon, mert nem tudnak mit csinálni, illetve csak diplomát akarnak, és nem szeretik azt, amit tanulnak. Lenézem azokat is, akik csak a papírért járnak oda.

2010. aug. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!