Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell lenézni azokat az...

Miért kell lenézni azokat az embereket akiknek nincs diplomájuk?

Figyelt kérdés
Csak a mai napon két olyan kérdést olvastam,amiben szerepelt a felsorolt problémák között,hogy az illetőnek nincs diplomája.De most komolyan tényleg ez számít?Tudom,hogy munkahely szempontjából igenis számít a diploma,de az hogy egy embert e szerint itéljek meg,azért az már durva.EGY NEM DIPLOMÁS.
2010. aug. 10. 22:46
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
44%
Diplomával még mindig több melót kapok, mint nélküle. A mostani munkámat is annak köszönhetem, hogy van. Ez hülyeség, hogy jaj a sok balf@sz, stb. Semmi kedvem egy rohadt gyárban robotolni 10órán keresztül. Bocsánat, hogy van rá igényem, hogy tanuljak! Majd elnézést kérek érte...
2010. aug. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
85%

23:10-es nem érti, hogy ez egy valós probléma az emberek közti megitélésben, és amit a kérdező felsorolt csak egy példa, tehát nem azt a másik kérdezőt akarta minősíteni.

Ez a kérdés nem provokatív, hanem létező dolog, és ha jól látom nem kérte, hogy sajnáljuk őt amiért nincs diplomája...egyszerű kiváncsi kérdés, tudod ez az oldal pont arra való, hogy kontaktoljunk...

nem értem minek nyit meg valaki olyan kérdést, ami szúrja a szemét. A véleményt el lehet mondani, de ha egy kérdéssel semmi gond nincs, akkor miért kell höbörögni?

2010. aug. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
87%

Az, hogy egy ember milyen ember, nem azon dől el, hogy diplomás-e vagy sem.


Egyrészt a diploma nem garantálja azt, hogy az illető okos, hiszen magolással is el lehet végezni az egyetemet, főiskolát.


Másrészről általánosságban igaz az, hogy az emberek szívesebben beszélgetnek egy olyasvalakivel, akinek van általános műveltsége, sok témához hozzá tud szólni - amit ugye nem garantál az, hogy egyetemet végzett, hiszen az valamire szakosodik.


A műveltséget egyéni érdeklődés, olvasás, utánajárás stb. újtán lehet szerezni nem (feltétlen) egyetemen. Mert ugye mi garantálja azt, hogy egy gépészmérnökkel, vagy informatikussal el tudnék beszélgetni arról, amit az egyetemen tanult? Valószínüleg ha ebből indulok ki, egy takarítónővel jobban kijönnék, több a közös téma.


Bár talán ez a nézet a nem diplomásokról azért alakult ki, mert ha valaki érdeklődő a világ, a tudományok iránt, akkor valószínüleg szeretne továbbtanulni. Viszont aki 18 évesen befejezi a tanulmányait, talán azért teszi, hogy ne kelljen tovább tanulni (bár ezt a logikát sem értem, hiszen dolgozni nem jobb, mint tanulni). Ha meg tanulni nem akar közvetlen úton (egyetemen), akkor miért akarna közvetett úton (könyvekbl, újságokból).


Bár én annak sem látom értelmét, hogy lassan már a takarítónak is diplomája lesz.

2010. aug. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
79%

23:19

ki a pics@ mondta, hogy ne diplomázz le? nem veszed észre, hogy itt arról van szó, hogy vannak diplomás emberek, akik lenézik azt akinek nem igénye, hanem lehetősége nincs a továbbtanulásra, mert a gimi után a szülők dolgozni küldik, mivel nem tudják tovább eltartani?

inkább írd le a véleményed arról, hogy te melyik kategóriába tartozol?

én ezért sem megyek osztálytalálkozóra se pl. mert sok tahó olyan nagyképű mert 2-3 diplomája is van, aztán az utcán ciki felismerni a másikat, persze azon az estén meg menne a bájolgás, és dicsekvés...

2010. aug. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
57%

Én elég sok diplomást és munkást ismerek. A munkások között sokkal több az,aki művelt,olvasott,tájékozott sok kérdésben,mint a diplomások között. Őket csak a szakmájuk érdekli és más nem. Elég volt nézni a Milliomos kerestetiket! Sokszor elképedtem,hogy diplomás emberek milyen alapvatő dolgokat nem tudtak.

Aki pedig úgy vélekedik,hogy azért tanul,mert az jobb,mint dolgozni, abból soha nem lesz valamire való ember. Aki lenézi a munkát,az ha végez, sem fog rendesen,kedvvel dolgozni,legfeljebb muszályból.

Azért mert valaki nem akar egyetemre menni,még szerethet olvasni,művelődni. A kettőnek nem sok köze van egymáshoz.

Csak ma divat egyetemre menni,mert a meló az ciki. Nem kell 18 évesen dolgozni,eltartania magát,hanem 25 éves koráig élhet a szülők nyakán. Tisztelet a kevés kivételnek.

2010. aug. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit,hogy egyébként én is diplomás vagyok,de nem nézem le a szakmunkásokat.
2010. aug. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem.., de már annyi dolog van, amiért egyik ember lenézi a másikat, hogy hihetetlen. Volt egy olyan kérdés is ma, hogy a gazdagok miért nézik le a szegényeket, akik csak olcsób, kevesebb ruhát tudnak vásárolni. Nagyon sok "felsőbbrendü" ember van már, legalábbis azt hiszik.
2010. aug. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
100%

utolsó igazad van.

volt egy ismerős, aki kijelentette, hogy ő 5000 ft alatti ruhát nem tud elviselni magán. mikor megkérdezte mennyibe került az én (kínai) cipőm, és mondtam, hogy 3000 jól kiröhögött.

2010. aug. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
18%
Én lenézem azt, akinek érettségije nincs. Ismerek olyan szakmunkásképzőket, ahova már az rosszat jelent ha nem megy ki minden héten a rendőrség legalább egyszer. Lehet, hogy nincs aki hívja őket. Én a szakmákat is érettségihez kötném.
2010. aug. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
67%
És vannak szakmunkás emberek is akik játszák a sértődöttet a "diplomás bunkókra".
2010. aug. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!