Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell lenézni azokat az...

Miért kell lenézni azokat az embereket akiknek nincs diplomájuk?

Figyelt kérdés
Csak a mai napon két olyan kérdést olvastam,amiben szerepelt a felsorolt problémák között,hogy az illetőnek nincs diplomája.De most komolyan tényleg ez számít?Tudom,hogy munkahely szempontjából igenis számít a diploma,de az hogy egy embert e szerint itéljek meg,azért az már durva.EGY NEM DIPLOMÁS.
2010. aug. 10. 22:46
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
72%
22:58-assal értek egyet, nem a kérdezővel, mert ő bebizonyította, hogy nem tud értelmezni:)
2010. aug. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
83%

én sem értem,miért nézik le...ugyan nekem van diplomám,de nem nézem le,akinek nincs. Szüleimnek sincs,páromnak sincs diplomájuk(és még sok embernek,akit ismerek és szeretek),de ettől semmivel sem kevesebbek.

Ráadásul én itt ülök a diplomámmal és nem találok munkát, a páromnak érettségije van és jól keres...

2010. aug. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
94%

szerintem nam kifejezetten arról a kérdésről van szó. én is tapasztalom a környezetemben, hogy azok akik diplomával rendelkeznek nagyobbra tartják magukat a szakmunkásoknál. Egyszerüen okosabbnak hiszik magukat (akiket én ismerek)

szóval ne a kérdezőt hurrogjuk le, mert ez a dolog igenis létezik...

2010. aug. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:

Ha te is elolvasnád normálisan a kérdésemet akkor rájönnél,hogy azt irtam,hogy a FELSOROLT PROBLÉMÁK KÖZÖTT SZEREPEL!!

És most nem csak ezekről akérdésekről van szó,máskor is láttam már hasonló kérdést amiben szerepelt.

De hurrogjál le nyugodtan!

Most nem őt akarom ezzel bántani,félre értés ne essék,csak a véleménykre voltam kíváncsi.

2010. aug. 10. 23:03
 15/45 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom. Nézd meg azokat az embereket, akik ezt teszik: kivétel nélkül nyomorult idegroncs az összes - akármilyen jól fizető munkája is legyen.
2010. aug. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
39%
Én még mindig csak azt tudom javasolni, hogy értelmezz. Nem kell nyávogni, meg biztatást kérni, hogy jaj, pont jó, ahogy vagy stb. Nincs diplomád, ez van. De attól még nem kell szítani a feszültséget a diplomások-nem diplomások közt. Most mit vársz? Hogy azt mondja valaki "Igen, sokkal jobb ember vagy diploma nélkül, mint egy diplomás ember" vagy mégis mit? Ha ettől megnyugszol, ezt mondom neked, csak fejezd már be és ne tegyél fel provokatív kérdéseket.
2010. aug. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
83%

Hát, egy kőművest többre tartok mint egy esztétát vagy politológust.

+ nekem egy olyan ember adott először Milan Kundera könyvet meg Rejtő Jenőt, aki nálam fiatalabb, és otthagyta a középiskolát és elment inkább erdőbe dolgozni, utána meg világot látni. Na ő kb 1000-szer nagyobb gondolkodó, mint az összes filozófus/bölcsész/programozó/jogász ismerősöm, vagy én.

De ők túl gyávák ezt elismerni. (egy félig diplomás)

2010. aug. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 A kérdező kommentje:

23.10-es veled meg mi van?

Nem kell olvasni az ilyen kérdést,ennyire egyszerű.

Nem akarok provokálni senkit.

2010. aug. 10. 23:14
 19/45 Harrr ***** válasza:
66%

Az hogy ki mennyit ér, nem az iskolától függ, vagy a pénztől, vagy hogy milyen sikereket ért el az életben.Gondolom ezt érzed te is, erre gondolsz, ezért idegesít ez a dolog. Egyetértek.


De kár kiemelni hogy egy nem diplomás, ha az lennél, akkor is idegesítenie kéne ennek. Normális esetben. Adj hálát a szüleidnek hogy így neveltek, és nem lettél egy sznob beképzelt majom.

2010. aug. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim válasza:

Engem még egy diplomás ismerősöm sem nézett le.

Egyébként az alapműveltséghez nem sok köze van a diplomához. Épp ma néztem ezt a videót: http://www.youtube.com/watch?v=Q9bfhPmwbYM&feature=player_em.. Érdekes, mennyire buta némelyik.

2010. aug. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!