Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illene megköszönnöm az ex...

Illene megköszönnöm az ex ajándékait? Vagy el se fogadjam?

Figyelt kérdés

1,5 éve szakítottunk, 1 éve új párom van. Kb 6 hete összefutottam az exel a városban. Látványosan megbámult, és megdicsérte milyen csini vagyok.

Másnap jött a pizzafutár, hogy valaki küldött nekem egy pizzát.(Ismerős hozta ki a pizzát, ő mondta hogy az exem küldi és jó étvágyat kíván). 3 napra rá egy csokor vörös rózsát kaptam. A cetlin lévő pár sort elolvasva, felismertem az írását. 2 hétig semmi, majd jött egy kutyás képeslap. Egy ideig megint semmi, tegnap megint pizzát küldött, ma pedig ismét virágot.

A virágot anyumék szobájában hagytam, a pizzát megettem. A képeslapos eldugtam.

Párom nem tudja ezeket, nem akarok veszekedni miatta.

Nem akarok az extől semmit, nem is reagálok az ajándékaira.

Lehet, el sem kellett volna fogadnom az ajándékokat.

Szerintetek?


(Se az új címét, se a telefonszámát nem tudom az exemnek. Iwiwen nincs fent és gyerekesnek találom, hogy az anyjával üzenjek neki.)


2010. aug. 10. 19:07
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

Soha nem voltam ilyen helyzetben, szerintem ő sem.

Nekem biztosan rosszul esne. Én úgy vagyok vele, hogy ha nem mondja el, nem fáj. és persze ne derüljön ki.

2010. aug. 10. 19:31
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

Azt még mindig megteheted,ha jön a pizzás akkor annyit mondasz,köszönöm,de nem kérem és becsukod az ajtót.A pizzás nem fogja eröltetni,hanem elmegy.De a lelkiismereted legalább tiszta maradt,hogy nem fogadtál el semmit és így nem is bátorítottad.

Ha pedig az ismerős pizzás jön,akkor üzenhetsz is,hogy álljon le az ajándékokkal,mert unod.

Ha valaki valamit nagyon akar,az meg is tudja oldani!Lépj túl azon,hogy a hiúságodat legyezi,hogy így udvarolnak neked és koncentrálj csak a párodra.A másikat pedig teljesen radírozd ki az ajándékaival együtt.

2010. aug. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég, hogy a képeslapot és a virágot nem vágtad ki egyből a kukába, hanem még dugdosod, a pizzát megeszed, de még azt is megkérdezed egy ilyen oldalon, hogy illene-e ezt megköszönni? Hát pontozz le, de szerintem magad sem tudod, hogy mit akarsz az exedtől. Nagyon nem vagy fair a pároddal szemben, ugye tudod?
2010. aug. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a párjával szemben,az ex-szel sem.

A pizzát bezzeg nyugodt szívvel befaltad.Legalább jó volt?:)

Nekem természetes,hogy megköszönjek valamit,még akkor is ha vissza kell utasítanom,engem így neveltek.

2010. aug. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne haragudj , nekem is ez esett le, amit a 88%os ír...addig oké, hogy meg pizza meg képeslap,meg rózsa de gondolom a pizza nem a kukába landolt, jóízűen befaltad....Már első alkalommal azt kellett volna mondani a pizzahozó ismerősnek, hogy: Ki küldi? Ja, a Jani? akkor légyszíves vidd vissza neki, és mond meg hogy nem szeretem már a pizzát" vagy vmi levakaró szöveg.

Te kérdező titkon boldog vagy, hogy "ajándékokat" kapsz és itt illegeted magadat. Nem is tudom...gáz...

2010. aug. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
68%
*89%os-ra gondoltam, bocs
2010. aug. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
84%
Udvaroltatsz magadnak. Lepontozhatsz.
2010. aug. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

A 89%os biztosan jobban tudja, mit érzek az exem és a párom iránt.. Na persze...:)


Semmit nem akarok az extől. Tudom, hogy nem fair ez a dolog a párommal szemben. De most mondtam volna azt, hogy az ex küldött nekem pizzát? Vagy rózsát?


Egyébként a szüleim azt mondták, ha valamit ingyen adnak, fogadd el.

Szerintük ebben nincs semmi rossz, mert nem én kértem, hogy küldjön ebédet meg virágot.

2010. aug. 10. 19:44
 29/39 A kérdező kommentje:
Aki nem bunkón írja meg a véleményét, azt nem pontozom le.
2010. aug. 10. 19:45
 30/39 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a futárt, hogy ha visszautasítod a pizzát, megtudja-e az illető, aki rendelte neked.Vagy.Kérdezd meg, hogy megtudná-e adni azt a telefonszámot amiről rendelték a pizzát(pl a futár visszamegy a pizzásstandjára(XD) és felhívod őket, akkor diktálja le neked a számot)

Vagy.Kérdezd meg a virágos futárt ugyanígy.

Aztán ha megvan a telefonszám, küldj egy mms-t rólad meg a barátodróóól:Dhahaha

2010. aug. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!