Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más felnőtt gyerekének is a...

Más felnőtt gyerekének is a szájába kell rágni mindent?

Figyelt kérdés

Arra gondolok pl. hogy semmit nem vesz észre magától, csak azt csinálja meg amire kérem, vagy elfelejti, vagy mikor észreveszi, hogy állok be a kocsival, akkor áll neki. De semmi nagy dolgot nem kérek pedig, csak egy kicsi takarítást/teregetést, bár azért magától is észrevehetné. Igaz, nem rég kezdett dolgozni, de előtte is ez volt.


Voltunk vendégségben, mikor elmentünk kirándulni, mindent széthagytunk, a nagylány még aludt, nem is lett neki kiadva, mégis mire hazamentünk, nagyban szellőztet, asztal leszedve, új abrosz, elmosogatva, ruha beszedve új két mosás kiteregetve, ahogy mondta "belefért az idejébe".


Ő túl jó, vagy miért van ekkora különbség az én "észre sem veszek semmit"emhez képest?


2010. aug. 10. 14:17
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
nálunk pont fordítva van.úgymond gyerekek takarítanak mindent.csak főznünk nem kell.de ugye h mi nem "dolgozunk" ez a kötelességünk..de már megszoktam és örülök h később tudunk majd gondoskodni magunkról, és ha beoszt mindennapra valamit nem is olyan nehéz.
2010. aug. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
Én mindig utáltam mikor anyu veszekedett, hogy mindig rendetlenségvan meg lustk vagyunk stb. Azóta én kényszeressen mindennap 2szer mosogatok, heti3szor felmosok, 2naponta vasalok,teregetek, néha főzök s még mindig ha valami nincs rendben ugyanolyan lustának tart mint a 26éves nővéremet aki semmit nem csinál. Most is itt van egy hete egy koszos edénye de ha bemerem áztatni akkor hogy merészeltem.:( Ő tényleg nem veszi észre s bármekkora koszban eléldegélne. Mosogatást s felmosást nem is bíznám rá soha mert utálja a vegyszert s félnék attól a villától vagy pohártól utánna.
2010. aug. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
76%
Nem veszi észre a házimunkát, mert soha nem volt rászorulva, hogy ellássa magát. Ne keseredj el, kérdező, csinálj beosztást. Mondd ezt: lányom, felnőtt vagy, ezentúl megosztjuk egymással a házimunkát. Nem csak besegítesz (besegítés kisgyerekeknek való), hanem megosszuk, tehát elfelezzük/elharmadoljuk/elnegyedeljük (családtagok számától függően). Ne a véleményét kérdezd, hanem adj utasítást neki (persze kedvesen, barátságosan, nem parancsolva). Vannak vezető egyéniségű emberek, akik maguk is tudják, mit kell csinálniuk (ilyen az ismerősöd 19 éves gyereke), és vannak követő egyéniségűek, akiknek ki kell adni a feladatot. Csináljatok közösen beosztást, amibe le vannak osztva a feladatok és a teljesítési határidők, találjatok ki valami retorziót, amit mindenkinek teljesítenie kell, ha nem tartja a határidőt (pl. süteményt kell sütnie vagy hasonló). Beosztásra példa: minden este 9-ig elmosogat, szombaton 10 óráig bevásárol a piacon, reggelente 8-ig leviszi a szemetet, vasárnap 14 óráig megfőz, 19 óráig felporszívózza a lakást. Most ez csak egy példa volt, lehet mást is kitalálni. Szerintem ez a beosztás jól működhet, lényeg az, hogy különálló feladatai legyenek, amikért egyedül ő a felelős, ne csak neked segítsen. Ne keseredj el kérdező, vannak ilyen típusú emberek, és vannak más típusúak. Nem lehet mindenki egyforma.
2010. aug. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
szerintem butaság ha időpontot adsz meg neki. Az oké, hogy ma elmész bevásárolni, de hogy reggel 8ig az nem jó. Neked sem mondja meg sneki hogy 8-ig mosogass el, majd ő beosztja az idejét, a lényeg h minden meglegyen.
2010. aug. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
67%

Igen, ez az összehasonlítgatás más gyerekével szerintem butaság. Miért kéne valamit csinálnia valakinek, csak mert más megteszi? Ráadásul az én anyukám elég következetlen volt a példálózásával.

"Csak hármas lett a dolgozatod? Bezzeg a Dórinak ötös lett."

De ha én csináltam ezt: "Anyu, kettest kaptam a dogára, de a Dórinak is csak hármas lett." Akkor meg: "Nem érdekel engem a más gyereke."

-.-

2010. aug. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

jó hír, h nem marad ilyen....rossz: csak akkor lesz "rendes" ha elköltözik....

nincs annál rosszabb mikor otthon folyamatos a dráma, én se bírtam mikor anyu veszekedett, h ezt meg azt csináljam, magamtól csináltam volna, de mikor megjegyzéseket tett rám egyszerűen elment tőle a kedvem.......és én voltam a jobbik eset, az öcsém kb egy atombombával ér fel, pedig mindent meg tud csinálni szépen, csak a szándék hiányzik.....szép szó, dicséret sokkal többet ér!

2010. aug. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki mas es ez nem biztos, hogy neveltetesbol fakad, hanem a jellem is befolyasolja, mert tiszta sor, hogy ugyanabbol a csaladbol, ugyanolyan neveltetessel lehet 3 teljesen masmilyen hozzaallasu gyerek.
2010. aug. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Ma 15.25: hehe, ez túlságosan ismerős módszer :)
2010. aug. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam. Kiskoromban mindent megcsináltam mert mókának tűnt törölgetni meg ilyenek. Aztán észrevettem, hogy mindent velem csináltat! Komolyan. Én törölgettem, porszívóztam, teregettem. A felmosást és a mosogatást pedig a nagymamám csinálta. Anyu mindig annyit mondott, hogy ő dolgozik és fáradt nekünk meg semmi dolgunk úgyhogy belefér. Ez engem azóta is bánt nagyon.

Amúgy én mindig elvoltam a saját kupimban. Tudom fura, de mindig tudtam mi hol van és kosz nem volt csak rumli. Amióta a párommal élek sokkal többet takarítok, mert az ő rumliját már nem bírom.

2010. aug. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:

Nem szoktam sosem veszekedni vele, ha meg méltóztatik megcsinálni, akkor megköszönöm. Egyébként a más gyerekét se mondtam neki, csak gondolom az alapján, hogy ilyen is van, nem várnék el sokat tőle.


Egyébként, boltba nem megy, sőt nem is jön velem, mert én hétvégén korán megyek, és nem kel fel. Főzni nem főz, mert nem szereti, ha a férjem (nem az apja és szeret főzni) látja, hogy ő hogy csinálja, a kertet a férjem csinálja, a lakásban lenne kb. 25m2 ami közös használatú és segíthetne rendben tartani, de abból semmit nem vesz észre. Még a saját ruháját sem indítja el a gépben, csak csodálkozik, ha nekem nem volt időm. Néha arra gondolok, ha nem lennék ilyen kedves, hogy nem cseszem le, meg dícsérem, ha nagy nehezen valamit csinál, hanem megkövetelném, hogy igen is emelje fel a seggét és csinálja többre mennék vele, mert ezzel a szuper jófejséggel csak azt értem el, hogy úgy érzem konkrétan szarik a fejemre, meg arra, amit csinálni kéne.

2010. aug. 11. 22:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!