Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más felnőtt gyerekének is a...

Más felnőtt gyerekének is a szájába kell rágni mindent?

Figyelt kérdés

Arra gondolok pl. hogy semmit nem vesz észre magától, csak azt csinálja meg amire kérem, vagy elfelejti, vagy mikor észreveszi, hogy állok be a kocsival, akkor áll neki. De semmi nagy dolgot nem kérek pedig, csak egy kicsi takarítást/teregetést, bár azért magától is észrevehetné. Igaz, nem rég kezdett dolgozni, de előtte is ez volt.


Voltunk vendégségben, mikor elmentünk kirándulni, mindent széthagytunk, a nagylány még aludt, nem is lett neki kiadva, mégis mire hazamentünk, nagyban szellőztet, asztal leszedve, új abrosz, elmosogatva, ruha beszedve új két mosás kiteregetve, ahogy mondta "belefért az idejébe".


Ő túl jó, vagy miért van ekkora különbség az én "észre sem veszek semmit"emhez képest?


2010. aug. 10. 14:17
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
93%
Bocs,ha gonosznak tűnök,de ki nevelte?
2010. aug. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Nem tűnsz gonosznak, ezt nem értem, mert soha nem takarítottam utána, hogy megszokja neki semmit sem kell csinálni, meg nem tegnap kezdtem el megkérni dolgokra. De mitha a falnak mondanám. Múltkor hazamentem még mindig nem mosogatott el, sőt közölte, hogy hát azt mondtam csinálja meg, de nem mondtam időpontot. És teljesen őszintén csodálkozik(!) hogy min háborodok fel.
2010. aug. 10. 14:22
 3/40 anonim ***** válasza:
68%
Hány éves? Fiú? Lány?
2010. aug. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
82%
Hány éves? Én 20 vagyok de főzök mosok takarítok 14 éves koromtól főleg nyáron a 7 tagú családomra.
2010. aug. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
91%
uncsitesóméknál hasonló a helyzet. ott két lány van. ugyanúgy nevelték őket, de mégis más a két lány. az egyik délig alszik, nem csinál semmit, ha megkéri az anyja hogy mosogasson el vagy porszívózzon le csak a száját rángatja és nagy nehezen megteszi. a másik már hajnalban fent van, mindent megcsinál magától. még főz is, stb. így volt otthon, aztán elköltöztek. mindkettő ugyanabba a városba, a párjaikkal. hát szoktam menni mind a kettőhöz. a lustábbiknál akkor kupi szokott lenni, hogy leülni sem lehet a lakásba, de ez szó szerint! a másik csajnál aki mindig besegített, nála gyönyörű tisztaság van, de még ha nincs is feltakarítva valmiért akkor is hatalmas nagy rend van, minden a helyén. az anyjuk azt mondja, ez van. nem tud mit tenni, nem is tudott soha. pedig szépen nevelte őket, mégis mások lettek. próbáld noszogatni, de ha már nagyobb akkor úgysem tudsz mit tenni vele. valaki ilyen valaki olyan típus. még jó, hogy nem vagyunk egyformák :)
2010. aug. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
69%
19 éves lány vagyok és a számba kell rágni.:D Nem vagyok rá amúgy büszke... Ez a lustaság miatt van. Meg akarnám én csinálni csakhát mégis kényelmesebb ha nem csinálom...:/ :D
2010. aug. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
84%
Az tökéletesen lényegtelen, hogy fiú-e vagy lány.
2010. aug. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Lány, 23.
2010. aug. 10. 14:26
 9/40 anonim ***** válasza:
86%

Uhh, én úgy utáltam, mikor nekem jött azzal anyu, hogy "Te nem látod meg a munkát?"... Dehogynem. Magam után mindig rendet raktam, az én polcaimon le volt törölve a por, de az öcséim után nem voltam hajlandó takarítani soha... Az öcséim most is ilyenek, az egyik velünk is lakik (már saját háztartást vezetek, ahol minden tiszta, és mindig rend van), de a tesóm szobáját még most is nekem kell pakolni meg takarítani, pedig 21 éves.

Szerintem kérd meg, hogy segítsen. Ha nem lázadó korszakban van, akkor fog is. De ne tegyél neki szemrehányást azért, mert "nem veszi észre"...

2010. aug. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem mindenki másmilyen. Vannak, akiknek örömet szerez ha a felnőttek dolgait csinálhatják, esetleg szeretik "gyakorolni" őket, vagy egész egyszerűen csak büszkék rá utána, hogy milyen szép rendet csináltak pl. Mások úgy vannak vele, hogy amég nem muszáj nekik csinálni, addig nem is fogják. De ha összehasonlítgatod őket, hogy "bezzeg a nővéred.." akkor pláne nem fogja szívesen csinálni. Ha megkéred valamire és megcsinálja, akkor ne azt mondd rá, hogy miért csak most, hanem hogy köszönöd a segítségét. Így sokkal szívesebben fog hozzá és pár ilyen alkalom után már lehetséges, hogy magától is megcsinálja.
2010. aug. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!