Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más felnőtt gyerekének is a...

Más felnőtt gyerekének is a szájába kell rágni mindent?

Figyelt kérdés

Arra gondolok pl. hogy semmit nem vesz észre magától, csak azt csinálja meg amire kérem, vagy elfelejti, vagy mikor észreveszi, hogy állok be a kocsival, akkor áll neki. De semmi nagy dolgot nem kérek pedig, csak egy kicsi takarítást/teregetést, bár azért magától is észrevehetné. Igaz, nem rég kezdett dolgozni, de előtte is ez volt.


Voltunk vendégségben, mikor elmentünk kirándulni, mindent széthagytunk, a nagylány még aludt, nem is lett neki kiadva, mégis mire hazamentünk, nagyban szellőztet, asztal leszedve, új abrosz, elmosogatva, ruha beszedve új két mosás kiteregetve, ahogy mondta "belefért az idejébe".


Ő túl jó, vagy miért van ekkora különbség az én "észre sem veszek semmit"emhez képest?


2010. aug. 10. 14:17
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
77%

ma 14:37vagyok

azt elfelejtettem mondnai, hogy jegyezd meg: a gyerek számára az a leg lelombozóbb, ha megcisnálja, hazaérsz, és ott kötsz bele ahol tudsz. HA elmosogat s esetleg úszik az egész konhya, köszönd meg neki, és töröld fel a vizet szó nélkül. ha legközelebb mosogat udvariasan kérd meg hogy tegyen egy konyharuhát a mosogato széléhez, mert lefolyik a víz...de ne említsd meg h "mer a multkor is több munka volt vele mintha elmosogattam volna" :)

2010. aug. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:

Hát én most veszem észre mennyi mindent kellene csinálnom,nem rágták a számba.Most mégis örülök a nyári szünetnek,hadd csináljam egy picit azt,amit én akarok..:)

Mondjuk,ha már 23 éves,akkor..kicsit az durva h. nem csinál semmit magától.:|

Mert én mondjuk hnap rendbeteszem a szobámat(takarítás már ráfér)..1 hónapja takarítottam utoljára.

Meg aztán majd valószínű,hogy az étkezőt is rendbe kell tenni,meg azt a szekrény polcot is..xD ..

huhh..most nézek körül..:/

kedvem lett takarítani..őszintén szólva majd később megcsinálom..:D mert ráérek*

2010. aug. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
85%
14.40-eshez kapcsolódóan: ezzel is egyet értek. Én is sokszor azzal vártam haza anyut, hogy felporszívóztam, főztem neki kávét, kisúroltam a kádat, akármi..., de soha nem köszönte meg, vagy nem vette észre. Az a baj sok szülővel, hogy csak azt veszik észre, ha nem csinálod meg, azt pedig nem veszik észre, ha megcsinálod. Igenis köszönd meg neki, és ő is büszke lesz magára, így legközelebb is kedve lesz megcsinálni a dícséretért. Szerintem.
2010. aug. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
66%

Én is ilyen vagyok. Szívesen segítek otthon mindenben, de sajnos mindent elfelejtek, rámondom, hogy ok, megcsinálom, aztán 2 perc múlva már nem emlékszek. Mostanában már inkább rögtön nekiállok, mert az a biztos :) Meg elég szétszórt vagy figyelmetlen, (vagy nem tudom, hogy nevezzem) is vagyok, ha ott a mosatlan, sokszor nem is veszem észre, nemhogy elmossam. Nem vagyok rá büszke, és igyekszem megváltozni, egyre többször csinálok meg magamtól ezt-azt.

22/L

2010. aug. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
83%
Ja és még valami, amit sok szülő mindig elfelejt: a gyereket nem másokhoz kell folyton méricskélni, hanem saját magához. Lehet, hogy a szomszéd lány asokkal háziasabb, de kit érdekel? A gyereknek annál nagyobb fájdalmat semmi nem okoz, mintha folyton máshoz hasonlítgatják. A szülőnek is alkalmazkodnia kell a saját gyereke személyiségéhez, képességeihez. ÉS nem kellene elvárni irreális dolgokat, például hogy egy alapból figyelmetlen vagy kissé lusta gyerek hirtelen cselédlánnyá változzon. Meg kellene kérni szép szóval, normálisan, nem ingerülten. Nem buta ám egy ennyi idős ember, csak esetleg figyelmetlen.
2010. aug. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
83%
Mellesleg a saját házában mindenki sokkal szívesebben takarít, mint a szülei házában, én pl. a saját területemet mindig gyönyörű rendben tartom, ők viszont elég hanyagok, beengedik a kutyát a házba, a szemetet ott hagyják a földön egy zsákban, stb., így régen sokszor azt éreztem, hogy teljesen feleslegesen takarítok, ha után 1 órával megint minden piszkos lesz. A saját lakásom viszont mindig tiszta.
2010. aug. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

Szerintem is a saját kárán fog tanulni.Ha egyszer végre a saját lábára áll és lesz egy külön háztartása akkor kénytelen lesz észrevenni,hogy már nincs tiszta zoknija és tányérja és hogy már büdös a szoba az otthagyott ételmaradékoktól.Amíg van ember,aki megcsinálja helyette,addig nem fog rákényszerülni,hogy megtegye.

Tényleg jó,ha mondasz neki két jó szót,ha végre csinált valamit,de igazából ez nem dicsőség,hisz neked sem köszöni meg senki,hogy takarítasz.Ez igényesség.Van akiben megvan,van aki egész életében "eszményi disznó" marad,mint a csaj a Jóbarátokban.Reméljük a tiéd tényleg meg fog változni,ha egyszer magáról kell gondoskodnia.

2010. aug. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

de neehogy ugy hogy "végre cisnáltál már valamit" az olyan szinten lelombozó hogy hihetetlen...:D

egy sima köszi hogy elmosogattál megteszi.

2010. aug. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
55%

Én 20 éves vagyok, és mindent a számba kell rágni. Sajnos a lustaság gyakran felülkerekedik rajtam, és mindent az utolsó pillanatra hagyok.

Persze, ha munkahelyről és pénzről van szó, akkor igyekszem mindent időben elvégezni.


Van pár haverom, akik otthon nem csináltak semmit, és a munkahelyükön szinte veszekednek értük a team koordinátorok, mert annyira jól dolgoznak... Nem kell elkeseredni, változhat még a te lányod is!

2010. aug. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

Igen általában a fiúgyerekek 90%-nak a szájába kell rágni.

De vannak a lányok között is ilyenek. Szerintem most lustul egy picit, mert valami nagyon lefoglalja, amit szeret csinálni, és mosogatni felmosni nem szeret:((((

Ez látszik is, hogy nem érdekli, és szeretné kihúzni ameddig lehet.


A lényeg az, ha megcsinálja, dícsérd meg, legközelebb is megfogja csinálni, és nem akkor amikor hazaérsz.

2010. aug. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!