Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más felnőtt gyerekének is a...

Más felnőtt gyerekének is a szájába kell rágni mindent?

Figyelt kérdés

Arra gondolok pl. hogy semmit nem vesz észre magától, csak azt csinálja meg amire kérem, vagy elfelejti, vagy mikor észreveszi, hogy állok be a kocsival, akkor áll neki. De semmi nagy dolgot nem kérek pedig, csak egy kicsi takarítást/teregetést, bár azért magától is észrevehetné. Igaz, nem rég kezdett dolgozni, de előtte is ez volt.


Voltunk vendégségben, mikor elmentünk kirándulni, mindent széthagytunk, a nagylány még aludt, nem is lett neki kiadva, mégis mire hazamentünk, nagyban szellőztet, asztal leszedve, új abrosz, elmosogatva, ruha beszedve új két mosás kiteregetve, ahogy mondta "belefért az idejébe".


Ő túl jó, vagy miért van ekkora különbség az én "észre sem veszek semmit"emhez képest?


2010. aug. 10. 14:17
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Eddig is idegesített, de mikor láttam, hogy egy 19 éves mindent megcsinált kérés nélkül azért az kicsit szíven ütött, hogy én meg megkérem egy valamire és kimegy a fejéből, vagy akkor ugrik ki a szobájából csinálni, mikor haza érek.
2010. aug. 10. 14:28
 12/40 anonim ***** válasza:
10%
Ez elég egyéni, én sokáig egyszerűen elfelejtettem az ilyesmit, mert a saját dolgaimmal voltam elfoglalva folyton. Anyám meg mindig mérges volt, hogy miért nem jut eszembe segíteni. Pedig ha megkért volna rá, megcsináltam volna. Csak magamtól elfelejtettem. Szerintem kérd meg rá, vagy írd ki neki egy kis papíron oda, ahol észreveszi. Lehet hogy tényleg csak elfelejti, és akkor te vagy a hibás, ha nem kéred meg rá, csak elvárod, hogy észrevegye. Az ember feje nem káptalan, ahogy szokták mondani.
2010. aug. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
58%
Ez a "Ki nevelte?" kérdés szerintem nem túl jogos. Persze kívülállóknak annak tűnhet. Én 16 éves lány vagyok és egy rendes családban élek, rendes neveltetést kapok, viszonylag jó is vagyok, néhány kisebb csínytevést leszámítva. Anyum rendszeresen mos/főz/takarít/tereget, tehát mindent megcsinál a ház körül. Én viszont szégyen, nem szégyen, még egy fűszálat se tettem keresztbe itthon. Pedig ő is a számba rágja szegény, hogy takarítsam ki a szobámat, de legalább rakjak rendet, hogy ő tudjon takarítani. Teregetni néha szoktam, mikor megkér rá, de magamtól nekem se jutna eszembe soha, a vasalás meg pláne, csak ha nagyon sürgősen fel kell vennem valamit, és ő pont nincs itthon. Tehát nem neveléssel van itt gond szerintem, nagyon jó anya, jól is nevel/nevelt engem, én vagyok egy lusta dög, ami ellen egyenlőre nem sokat tettem, de próbálok változtatni rajta...
2010. aug. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
76%
én szeretek segíteni, de nem mindig. viszont muszáj volt, mert addig nem mehettem a strandra meg sehova, míg meg nem csináltam az aznapi munkát. pl takarítás, másnap mosogatás, pakolás, volt, hogy elkellett menni a boltba meg besegíteni főzni. mikor mit. volt hogy szivesen segítettem de volt, hogy nem. aztán így szoktatott hozzá anyukám, hogy addig nem mehettem a nyáron sehova egy nap, míg nem csináltam meg. de persze pár óra alatt kész is voltam és már a délutánt a strandon töltöttem :)
2010. aug. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%
Az kamu, hogy nem veszi észre. Unokatesóm is ilyen, csak 24 éves kiadásban. Hagyjuk már, elmegy retyóra leül a mosógéppel szemben, nekem ne mondja már, hogy 24 éves létére annyira bamba, hogy ne lássa tele van ruhával és lejárt. Vagy, hogy ott áll a mosatlan edény. Vagy akármi. Anyukája mikor ott vagyok is egy csomószor bejön, és elmondja szépen, hogy légy szíves teregess már majd ki vagy ez meg az és persze, hogy nem csinálja meg. És nekem panaszkodik, hogy milyen bunkó az anyja, hogy "számonkéri", amire megkérte és nem csinálta meg, mert hát nem mondta meg pontosan mikor, csak, hogy majd. Neki is ez a szövege. Hanyag. Majd megtanulja a saját kárán.
2010. aug. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
14.33 vagyok. Na meg eszik és otthagyja a tányért, eszébe sem jut elmosni magaután. meg ilyenek. Az észrevennit nem úgy értik a szülők, hogy ott kell koncentrálni, mire találsz valamit, amit meg csinálhatsz.
2010. aug. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:

Hát elvileg én is ilyen vagyok. Főzni mondjuk én szoktam, mert anyu ne mtud:)

de nem tudom...lehet csak azért mert nagyon tiniként gondolkodom, viszont van olyan hogy tényleg nem látom amit ő, vagy feleslegesnek tartom. Pl multkro szombaton saját szobámba már rend volt, előtte tették be asütönk ugyhoyg kint káosz mondom megyek segítek. Tébláboltam egy órát, bevittem néhány dolgot, aztán már úgy láttam semmi nincs, epdig körbe néztem. Anyu meg elkezdett velem kiabálni h nemigaz h nem tudok segíteni... Kérdeztem h mér mi van még kint? leszidott h nem igaz hogy én nem látom...tényleg nem. aztán elkezdte sorolni: újság az asztalon. még el sem olvastuk, szerintem jó helyen volt ott. vizespohár. magamnak hoztam, még volt benne... távirányító az ágyon. nincs külön helye, így fel sem tűnt... ilyesmi. Ezeket tényleg nem vettem észre, sőt mikor felhívta rá a figyelmem is jónak találtam úgy.

jo a teregetni valót tényleg elfelejtem olykor (:

mosogatni nem mosogatok, régen csináltam, de mindig kiabálás volt a vége mert én nem tartom higiénikusnak állóvízben a saját trutyijában áztatni a tányérokt, így sok vizet használok, és olykor még mellé is folyik.


szerintem a megoldás erre az lehet, hogy megkérdezed a gyereked, mi az amit a legszivesebben cisnál ezek közül. És azokat a dolgokat notoriusan ő csinálja, egy idő után már automatikusan menni fog, én így voltam a főzéssel. Márm inden nap mintha rutinban lenne csinálom...

és még valami: ne szidd le olyan dolgokért ami nem teljesen egyértelmű, és esetleg csak a te szemed szúrja (olvasatlan újság az asztalon:D )

19L

2010. aug. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
39%
Igenis tessék elhinni hogy a fiatalok agya sokszor annyira máshol jár, hogy tényleg nem veszik észre a lejárt mosógépet és a piszkos edényeket. Vagy esetleg egy fél percre észreveszi, de el is felejti rögtön. A fiatal agy rugalmas, állandóan leköti valami, és nem foglalkozik ilyen unalmas dolgokkal. Igenis meg kell kérni, igenis le kell írni cetlire, igenis rá kell telefonálni napközben, hogy csináld már meg légyszíves. Ha akkor sem csinálja meg, akkor lehet panaszkodni. De ha a szülő erre sem képes, akkor meg is érdemli, hogy ne segítsenek neki. Utána meg jön a jogtalan ordítozás, hogy "hogy lehetsz ilyen lusta", és a gyerek piszok rosszul érzi magát, hogy semmi rossz szándéka nem volt, csak egyszerűen elfelejtette!
2010. aug. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
44%

azért arra ne vegyél soha mérget, h más családban sokkal jobban mennek a dolgok, Te épp most ezt vetted észre!

Én 23 éves koromig szinte lustultam otthon, mikor férhezmentem és jött a baba, akkor kaptam össze magam....soha nem késő!!

2010. aug. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó előtti hidd el van olyan hogy nem veszi észre. Nagyon is van. Ha pl engem nem érdekel valami (mert nem érdekel, csak azért csinálnám mert kérik) és elfelejtem, akkor bizony hiába nézek rá, nem látom hogy ott van. Lehet ciki de ez van. A másik meg az hogy annyira utálom ezt ahol lakunk hogy feleslegesnek tartom szevedni minden nap egy ilyen putrival. Szóval ezer oka lehet.
2010. aug. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!