Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mamám tesója nem hagy élni,...

Mamám tesója nem hagy élni, hogy küldjem el burkoltan melegebb éghajlatra?

Figyelt kérdés

Nem volt sok kapcsolatunk vele, viszont a gyerekei rábeszélték, hogy adják el a kertes házát és költözzön be a városba. Sikeresen az alattam lévő lakást vette meg... Azóta ha egy kést leejtek, már elő vagyok véve.

Olyanokért szól, hogy az nem igaz. Felcsenget este 10-kor, hogy én miért akkor fürdök, ő így nem tud aludni. És hogy ő 8-kor már elvonul, én akkor jövök haza, hallja ahogy csattogok, trappolok, dübögök és nem bíz pihenni. Értitek, álmos, de azért még felöltözködik, felmászik a lépcsőn és leáll engem osztani. :D

Ugyanez van akkor, ha hajnalban kimegyek pisilni, másnap ha megyek valahová, mire leérek az ő szintjére a lépcsőn (2 szintes társasház), már biztos az ajtóban áll és mondja a magáét. Mindennel baja van, ha reggel mosok hajat, akkor miért zajongok korán reggel, ha este, akkor nem bír aludni. Abba is belekötött, hogy miért van itt ennyit a barátom, a szüleimet nem zavarja?! Hát mondom egyedül élek, nyilván mikor megkaptam a lakást, számításba lett véve, hogy néha bizony fogok vendégeket fogadni...


A többi lakóval is ilyen, bárki nyitja az ajtót és megy valahová, ő is azonnal ott van és panaszkodik. Jelentéktelen dolgokról. Hogy a bicikliket miért hozzák be a folyosóra, a 6. lakásban lakó párhoz miért jönnek hétvégente a szülők, a másik lakásban hogy bírnak 2 gyerekkel lakni, mikor csak két szobás, stb. De velem van a legtöbb baj természetesen, hiszen közvetlenül alattam lakik.

Közel 80 éves, nem azt várom el, hogy változzon meg, de engem igenis hagyjon békén. Alig vagyok itthon, nem tartok 30 fős házibulikat, nincs ugatós kutya, sírós kisbaba, rohangáló kisgyerek. De ha hazajövök este, akkor igenis fürdeni fogok, utána rendet rakok, elpakolok stb.


Ha sima szomszéd lenne, egyszerűbb lenne. De így, hogy rokon, nem tudom, mit csinálhatnék... Borzasztó egy nő, tényleg mindenbe beleköt, figyel, kibeszél.


2020. nov. 6. 16:38
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
95%
Javasolhatod neki, hogy alvashoz hasznaljon fuldugot. Ha felajanlod, hogy te magad nezel utana vagy el is hozod neki, akkor talan eszreveszi benned a joszandekot es megszivleli a tanacsot, ahelyett, hogy a "csak azert is" alapon nemet mondana. Igazabol az oreg holgy mentalitasaval van a baj, de atnevelni vagy haziasitani ebben a korban mar aligha lehet, igy marad a tuneti kezeles. Amugy a mamad mit szol a problemahoz? Vegul is az o testvere. O kinek ad igazad kettotok kozul?
2020. nov. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
97%

Nem értem, bár én az a fajta vagyok, aki nem szeret magának problémát csinálni. Ha csenget, akkor nem nyitok ajtót. Felőlem reggelig ott állhat. Aztán szépen leszokik róla. Reggel meg az ajtómban berakom a zenét a fülembe, lefelé mosolyogva intek neki, mutogatom, hogy nem hallom amit vartyog és otthagyom.


Azért terrorizál, mert unatkozik és mert hagyod neki.

2020. nov. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
93%

Nem beszélgetsz vele. Pont.


Ha nem tetszik neki, költözzön vissza. Nem a te ötleted volt, hogy oda költözzön.

2020. nov. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
92%
Karácsonyra vegyél neki füldugót.
2020. nov. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
95%

Jajj!


A tipikusan hülye nagynéni.


Nem irigyellek, de vagy őt űzném el, vagy én mennék.

Csak rokonokkal ne éljen együtt az ember.

Még a magánéletedet is kihallgatja, szinte biztos, hogy figyeli,

kik járnak nálad és mikor.


Mentsen Isten.


Nagyon hülye ötlet volt, hogy odaköltözött alád.

2020. nov. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Savlekotő ***** válasza:
72%
00 02 tuti hogy ezt megtervezték,elég nagy véletlen egy városban pont a kérdező alatti lakásba költözik a Mama.. Biztos az volt a cél hogy a kérdező szemmel legyen tartva. Költözz el,ha érdekes mód Mama oda is követ ott keres üres lakást,vagy keresnek neki,kiderül hogy honnan fúj a szél,mert elég egyértelműnek tűnik.
2020. nov. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
76%

Ha a kérdezőnek már van egy saját (szülei által vett) lakható lakása, azt nem olyan könnyű eladni és az árából egy hasonló paraméterekkel rendelkező lakást találni. Főleg nincs értelme egy néni miatt menekülni.

Valószínű, hogy céllal vettek neki a közeledben lakást, talán megfigyelni akarnak, talán gondoznod kell majd, ha rászorul. A rokonok benézték ezt, mert egyiket sem egyeztették veled, ezért nem tartozol beszámolóval a néninek, csak esetleg egy udvarias köszönéssel, ami bármilyen idegen néninek járna.

A kötekedésre se kell reagálni, a szülőkkel való fenyegetésre is elég EGYSZER elmondanod, hogy mindent megbeszélsz velük, amit a néni kifogásol, legyen szíves mással foglalkozni. Ezután nyomhatja a csengőt, kopoghat ezerrel, te ne válaszolj. Nem kértél felügyeletet, senki nem jöhet azzal, hogy "mi az, hogy szegény néni hiába veri az ajtódat, nem engeded be?!" Csak a gyerekeit számoltathatja el, te maradj erős és hallgatag.

2020. nov. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Nem lett megtervezve, a szüleimmel nem is tartja a kapcsolatot nagyon.

Meg én már itt élek 18 éves korom óta, most 22 vagyok. Önálló élettel.

A szüleim is bíznak bennem, jó a kapcsolatunk és nem szokásuk megfigyeltetni, nyomozni utánam.


Sajnos nem Budapestről van szó és hiába megyeszékhely, kevés olyan lakópark/társasház épül itt, ami tényleg maximálisan jó minden szempontból és a környék is megfelelő.

2020. nov. 7. 11:03
 19/23 anonim ***** válasza:
42%
Hülye szomszéd bárhol lehet, emiatt nem is merülne fel a költözés. Nem tartjak a kapcsolatot ugyanugy kell vele bánni mint egy idegennel. Meg lehet fenyegetni hogy a lakók meg zaklatásért feljelentik, mivel ez mar kimeríti annak a fogalmát. Közösségben él neki is alkalmazkodni kell.
2020. nov. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
62%
Mond meg neki,hogy a társasház már csak ilyen.Ha nem tetszik el lehet költözni.
2020. nov. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!