Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mamám tesója nem hagy élni,...

Mamám tesója nem hagy élni, hogy küldjem el burkoltan melegebb éghajlatra?

Figyelt kérdés

Nem volt sok kapcsolatunk vele, viszont a gyerekei rábeszélték, hogy adják el a kertes házát és költözzön be a városba. Sikeresen az alattam lévő lakást vette meg... Azóta ha egy kést leejtek, már elő vagyok véve.

Olyanokért szól, hogy az nem igaz. Felcsenget este 10-kor, hogy én miért akkor fürdök, ő így nem tud aludni. És hogy ő 8-kor már elvonul, én akkor jövök haza, hallja ahogy csattogok, trappolok, dübögök és nem bíz pihenni. Értitek, álmos, de azért még felöltözködik, felmászik a lépcsőn és leáll engem osztani. :D

Ugyanez van akkor, ha hajnalban kimegyek pisilni, másnap ha megyek valahová, mire leérek az ő szintjére a lépcsőn (2 szintes társasház), már biztos az ajtóban áll és mondja a magáét. Mindennel baja van, ha reggel mosok hajat, akkor miért zajongok korán reggel, ha este, akkor nem bír aludni. Abba is belekötött, hogy miért van itt ennyit a barátom, a szüleimet nem zavarja?! Hát mondom egyedül élek, nyilván mikor megkaptam a lakást, számításba lett véve, hogy néha bizony fogok vendégeket fogadni...


A többi lakóval is ilyen, bárki nyitja az ajtót és megy valahová, ő is azonnal ott van és panaszkodik. Jelentéktelen dolgokról. Hogy a bicikliket miért hozzák be a folyosóra, a 6. lakásban lakó párhoz miért jönnek hétvégente a szülők, a másik lakásban hogy bírnak 2 gyerekkel lakni, mikor csak két szobás, stb. De velem van a legtöbb baj természetesen, hiszen közvetlenül alattam lakik.

Közel 80 éves, nem azt várom el, hogy változzon meg, de engem igenis hagyjon békén. Alig vagyok itthon, nem tartok 30 fős házibulikat, nincs ugatós kutya, sírós kisbaba, rohangáló kisgyerek. De ha hazajövök este, akkor igenis fürdeni fogok, utána rendet rakok, elpakolok stb.


Ha sima szomszéd lenne, egyszerűbb lenne. De így, hogy rokon, nem tudom, mit csinálhatnék... Borzasztó egy nő, tényleg mindenbe beleköt, figyel, kibeszél.


2020. nov. 6. 16:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%
Este kopogtass le hozzá, hogy hangosan horkol nem tudsz pihenni tőle.
2020. nov. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Az is vicces amúgy, hogy elméletileg ő aaannyira fáradt tőlem, hogy émelyeg napközben a fáradtságtól, de este aztán mégsem tud aludni. Nem azért, de ha én álmos vagyok, akkor felőlem a városi fúvószenekar is próbálhat az ablak alatt, akkor is aludni fogok.
2020. nov. 6. 16:45
 3/23 anonim ***** válasza:
3%

Bakker, szerinted 80 évesen olyan marha könnyű megszokni, hogy családiból tömbházba költözik???

És ezek szerint jó a füle, hiszen nem kamuzza, hogy zavarod, hanem tényleg hall...

2020. nov. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nem, biztosan nem. De az ő döntése volt, ne minket szívasson már a viselkedésével.
2020. nov. 6. 16:58
 5/23 anonim ***** válasza:
98%
Ne nyiss ajtót. Ha megállít a lépcsőházban, akkor egy "csókolom Marika néni, sietek, szép napot" bőven elég
2020. nov. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%

"És ezek szerint jó a füle, hiszen nem kamuzza, hogy zavarod, hanem tényleg hall..."

oké, és? társasház ezzel jár, ha nem tetszik neki, mehet vissza kertesbe

2020. nov. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Savlekotő ***** válasza:
100%
Sikeresen az alattam lévő lakást vette meg... Mert nem volt máshol sehol üres a városban? Nem lehet hogy a szüleid ötlete volt h szemmel tartson? Nem kell ajtót nyitni,És tovább kell haladni ha magyaráz..
2020. nov. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
98%

Csókolom, a társasházak ilyenek. Halljuk egymást: ha porszívózik, centrifugáz, hajat szárít, klotyót öblít, poharat leejt, cipőben/papucsban/klumpában/tűsarkúban klattyog SŐT: lépcsőn j á r... Igen, azt is, ha zenét hallgat, minősített esetben azt is ha ordítva hány vagy kefél.


Ezt mindenki tudja, de kevesen élvezik igazán: ez a társasházak sajátossága.

Sajnos nem tömbösíthetjük délelőtt 10 és délután 3 közé ezeket a tevékenységeket ha munkahelyen töltjük a nap zömét, de igyekszik mindenki este 8ig letudni a zajos dolgokat, a többit csak végszükség esetén műveljük a csendes sávban. Én is porszívóztam már a gyerek orrát 22:30-kor újra, mert akkor kellett, mert felébredt rá, hogy nem kap levegőt - hiába este f8kor letudtuk alvás előtt. Bruttó 2 percig tartott és néhány havonta fordult elő.

A néni tényleg el van tájolva.

A melatonin kapszula, a citromfű meg a komló talán segítene neki nyugodtabbnak lenni és jobban aludni.

Lehet, hogy meglátogatnám egy tálca sütivel meg ilyen vény nélküli cuccokkal, hátha értékeli, hogy törődsz az egészségével (is. a saját nyugalmad mellett... :) ).

2020. nov. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
97%

én két sört javasolnék neki, lefekvés előtt.

(meg egy bilit az ágya mellé, tekintettel a korára..)

2020. nov. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
87%

Igen, abban is van komló.... 🤣

Kísérőnek szatmári szilva is mehet. Meg füldugó.

2020. nov. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!