Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy nyissam fel a nővérem...

Hogy nyissam fel a nővérem nevét, hogy nem adhat oda mindent a gyerekének, nem élhet nyomorban miatta?

Figyelt kérdés

Egyedül "neveli". Azért az idézőjel, mert a lánya már 20 éves és egyetemre jár, másik városban is él. Tesóm átlagosan keres, a lánya viszont szinte luxusban él. Néhány példa:

-egyedül él egy másfél szobás albérletben, mert hogy ő képtelen lenne egy idegennel egy lakásban élni. A tesóm most azt tervezi, hogy tavasszal eladja az imádott házát és kertjét (hobbija a kertészkedés) és vesz magának itt egy kis panelt 10-12 millióért, a maradék pénzt pedig a lányának adja, hogy vegyen magának lakást és autót. Pedig az élete munkája ez a ház, nagyon szereti.

-A másik az autó-kérdés. Ő itt biciklivel jár mindig, legyen akár szakadó eső, -10 fok, vagy +35. Azért, mert a lánya nem szeret tömegközlekedni... Tudom, hogy hol lakik, a lakástól gyalog 5 percre van a villamos és troli megálló, ami az iskola előtt teszi le pont, 10 perc alatt ott van. De nem, ő inkább járkál kocsival egész nap, fizetik a parkolóbérletet és a benzint.

-Nyaralásokkal ugyanez, ő évek óta még csak belföldön sem volt sehol, az unokahúgom 3-4 havonta megy valahová a barátnőivel.


Minden pénzét odaadja a lányának, neki éppen annyi marad, hogy kifizeti a rezsit, meg elmegy kétszer nagybevásárlásra.

Nem azzal van baj, hogy támogatja a lányát. Mert szerintem az a normális, hogy az ember segíti a gyerekét, ahogy tudja. De az "ahogy tudja" a kulcs. Tehát nem várom el, hogy az anyám százezres albérletet tartson fent nekem, ha ez azt jelenti, hogy ő ezért mindenből a legolcsóbbat veszi és spórol mindenen. Nem töltöm borbirtokokon, meg vitorlásokon a nyarat, ha ő cserébe még egy kétnapos kirándulásra sem tud elmenni. És még sorolhatnám.


Ő azzal nyugtatja magát, hogy majd ha végez a lánya, akkor magára is több jut. De annyira hozzászoktatta ehhez a jómódhoz, hogy a lánya kezdő fizetésből ezt nem tudja majd megengedni magának és ugyanott fognak tartani, mint most.


2020. okt. 26. 18:08
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
"nevét" helyett "szemét" akart lenni, csak az autocorrect javított
2020. okt. 26. 18:12
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Hamarabb kellett volna...
2020. okt. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, de ennyire a lányával most, az egyetem alatt szaladt el a ló.

Előtte is voltak nagyobb kívánságai, mondjuk évi 1-2. De most a lakbér, tandíj mellett már sok.

2020. okt. 26. 18:18
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Ha vele már próbáltál beszélni, de nem hatott rá, próbálj a lányával beszélni, hatha... Egyébként az apa merre jár?
2020. okt. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha beleavatkozol, lehet hogy még a végén majd "te leszel az ellenség" meg a "rosszakaró" :-(
2020. okt. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Már voltam az... Azért, mert felajánlottam, hogy járjon inkább itthon az én fodrászomhoz. Mert ő 29 ezret fizet egy festés + vágásért, nekem ezt 7 ezerért megcsinálja a fodrászom, teljesen profin (vannak vendégei Pestről és Ausztriából is, szóval csak nem lehet annyira béna, ha valaki 1-1,5 órát utazik miatta...). Mondta a tesóm, hogy ő ennek mennyire örülne és megbeszéli a lányával majd. Majd este rám írt az unokahúgom, hogy legyek szíves ne beleugatni az ő pénzügyeibe, mert ha 100 ezret költene el fodrászra, nekem ahhoz sem lenne semmi közöm és ne irigykedjek, amiért ő neves fodrászhoz jár, nem valami csóró helyre és ne akarjam lerángatni az én szintemre, mert előbb vágná saját maga kopaszra a haját, mint hogy hagyná, hogy bárki más a saját fodrászán kívül hozzányúljon a hajához. Ezt egy szép hosszú üzenetben kifejtve...

Legutóbb meg azért rágott be rám, mert lebeszéltem a nővéremet, hogy részletre vegyen telefont úgy, hogy a lánya nem vigyáz semmijére sem. Mert ő most éppen valami félmilliós csodát akart magának vetetni karácsonyra, hogy neki az kell. Mikor mondtam, hogy más ennyiért autót vesz, közölte velem, hogy "na az az ember akkor olyan is".


Ha a tesóm milliókat keresne, akkor azt mondanám, hogy persze, vegyen neki hozzá még egy bőrtokot is, meg egy jó fülhallgatót. De így, hogy folyamatosan panaszkodik nekem, szüleinknek is, így szerintem az utolsó, ami kéne neki, még egy telefonrészlet.


A volt férjével elváltak még amikor a gyerek kicsi volt. Gyerektartást meg hol fizet, hol nem és csak utólag adja oda.

2020. okt. 26. 18:56
 7/14 anonim ***** válasza:
22%

A villamos és troli megállóból Budapestről van szó.

Hol kapsz 10-12 millióért ott egy lakást?

Olyan béna kamukérdéseid vannak.

2020. okt. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Szegeden is van mindkettő...
2020. okt. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Debrecenben is. Szóval ez nem jött össze. :)


Vidéken pedig, ahol MI élünk, simán lehet venni más 2 szobás lakótelepi lakásokat ennyiből. Nyilván nem újépítésű lakóparkit, mélygarázzsal, de nem is ezt írtam a kérdésben.

Tudnám, hogy miért kell minden kérdéshez odaböfögni, hogy kamu. Ha segíteni nem akarsz, legalább ne offolj!

2020. okt. 26. 19:05
 10/14 anonim ***** válasza:
15%
Mert rohadtul unalmasak a kamutörténeteid. Tökre felismerhetőek az írásaid. Az anyósos is egész szépen menetel, ahol épp most idiótáztad le a válaszolóodat, jó szokásod szerint.
2020. okt. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!