Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért "kegyesebb" az élet...

Miért "kegyesebb" az élet gazdagék gyerekének?

Figyelt kérdés

Nem szokott érdekelni a gazdagék élete, tudom, hogy amit én, önerőből elérem amit akarok azt jobban megbecsülöm, de ez "szivenütött". A napokban volt egy ismerősöm 17.szülinapja, szülinapi ajándékként kapott egy kocsit (egy elég jó BMW, nem tudom használt-e), mert csinálja a jogsit. Konkrétan ennyit is tud felmutatni a csaj, mert tanulmányilag, egyéb önkéntes dologgal nem foglalkozik. Van egy kisebb cukrászdájuk, állítólag ott segít, de jártam már ott, maximum takaríthat ott-bár az is valami, de nagy munkától nem is lesz piszkos a keze. A kocsi már ment instára, facera és mellette a boldog szülinapos. Anyámnak is mondtam, ő már mondta is, hogy nyugodjak meg én nem kapok majd :D van egy 15éves Renaultunk, még gurul úgyhogy jó is (amúgy én is ugyanott tanulok vezetni ahol a lány)

Mások is beszéltek erről (felnőttek), ők is mondták, hogy amit én fogok megkeresni azt jobban megbecsülöm mint az akinek a segge alá teszik.

Mindenki úgy teszi boldoggá a gyerekét, csak az cseszte fel az agyam míg ő bármit megkaphat, szinte az egész élete el van rendezve, én meg azon gondolkodok, hogy mikor lenne érdemes nyelvvizsgát tennem, az érettségimnek hogy kéne sikerülnie, hogy felvegyenek oda ahova szeretnék menni.


2017. aug. 16. 17:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
7%

Hát igen. Először a szülők, aztán ha lány majd a pasija aláteszi amit csak kér, ha pasi, akkor meg cumi :D


De aki észnél van, az pedig jól ki tudja használni a helyzetet és pl egy saját üzletet tud belőle indítani, vagy átveszi a már futó üzletet. Rengeteg időt spórol meg vele.

2017. aug. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Mert ők nem mások életével anygai helyzetével foglalkoznak, nem ítélnek meg valakit a szülei alapján és elfogadják, hogy vannak szerencséesebbek és kevésbé szerencsés emberek.


Te is boldogabb lennél és talán az élet is kegyesebb lenne hozzád, ha nem azt néznéd másnak mi jutott és nem írnál le mindenkit csak azért mert esetleg nekik futja erre. Általános dolog, hogy az ember szeretui a gyerekét. Van, aki megteheti, hogy ezt egy autóval mutatja ki és van, aki csak a szavaira hagyatkozhat. Igen ez igazságtalan de ilyen az élet. van, aki megteheti és egyébként a többség szerintme így van, hogy nem dolgozik gimi mellett és van, akinek sajnos muszáj.. Ettől sem az aki nem dolgozik sem a szülei nem lesznek rosszabb emberek.

2017. aug. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
Nyugodj meg, baromira lehet elvezni azt is hogy te magadnak errd el a dolgokat. Masreszt ugyanazokkal a bajokkal kuszkodnek ok is mint mi az anyagi jellegueket is beleertve. Ugy ertrm ok jachtra vagynak de arra mar nem futja. Ez csak egy pelda. Altalanos boldogsag szintjuk talan meg szarabb is egy atlagemberenel.
2017. aug. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Ezt én is írhattam volna szinte :D csak nekem még a jogsira való gyűlik most :DD

Ilyen az élet :D Én abban reménykedek, hogy majd egyszer, ha normális képzettségre és pénzre teszek szert nekem is jó, vagy jpbb lesz.

2017. aug. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
A kerdesbol es a valaszom lepontozasabol is latszik hogy kva nagy baj van a fejekben ertekrend es komplex gondolkodas tekinteteben😥
2017. aug. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Mindig van akinek rosszabb a helyzete, mint a tiéd. Közhely, de örülj, hogy nem egy éhező afrikai gyerek vagy. Miből gondolod, hogy ennek a csajnak boldogabb lesz az élete, mint a tiéd? Nem akarok itt még több közhellyel jönni, pl h a pénz nem boldogít, de mindenkinek vannak problémái. Van egy ismerős házaspár, elég gazdagok. Meg van mindenük látszólag, viszont évek óta hiába probalkoznak a gyerekkel és lassan kifutnak az időből. Egyik rokonom szintén marha jól keres, szebbnél szebb helyeken jár, de szingli, pedig szeretne családot. A szomszédom mindkét gyerekének tudott venni lakást, így nem kell hitelt fizetniük 40 éves korukig, mint nekem, de köszi nem cserélnék velük, ugyanis az apjuk rákos. Gondolkodj el ezen egy kicsit. Persze azt aláírom, hogy van aki állati gazdag és felhőtlenül boldog, mint állat, hát istenem nekik ezt dobta a gép. Totál felesleges ezen bosszankodni.
2017. aug. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem pontoztam meg senkit, foleg le nem, de nagyon nem is erdekel mas vagyona, de ez felvetette bennem a kerdest. Szerencses lesz a lany, megorokli az apjatol a penzt, mert egyke es az apja is 67eves. Anyuka olyan 40felett van de nincs 50. Tudom, hogy amit en erek el az mennyivel ertekesebb, de amire akarok jelentkezni szak arra nagyon bele kell huznom, pedig jo tanulo vagyok, mig a lany bukdacsolassal az eletet megoldja...
2017. aug. 16. 20:55
 8/13 anonim ***** válasza:
29%
Ha bukdácsol nem veszik fel egyetemre, pedig lehet neki is az az álma csak túl szeleburdi hozzá vagy tojhik bele még mert nem fogta fle mit kockáztat. Attól, hogy esetleg családi vállalkozásba bevezsik még lehet le kell mondani egy nagy álmáról, tehát neki sem feltétlenül lesz minden fenékig tejfel..
2017. aug. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
Oké hogy ő bukdácsol meg mindent a segge alá tesznek, de ha nem tanul úgy mint te,könnyen elérhető a magas lóról. Mert amíg te mindenért magad küzdessz meg, tapasztalatokat szerzel,addig ez a lány nem tesz semmit. De az élet változhat. Hogy akarja majd tovább vinni a gazdaságot, ha nincs hozzá kellő tapasztalata? Ha a szüleivel valami történik, ki fogja segíteni? Te legalább már most megtanulod, hogy állj stabil lábakon.
2017. aug. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Elérhető-leeshet. Bocsi, tesóm javít, ha kell ha nem.
2017. aug. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!