Milyen élet ez?

Figyelt kérdés

Apámról van szó. Elbaxta az életét azzal, hogy elvette anyámat. Apám értelmiségi családból származik, csak nem volt rá megfelelően odafigyelve (minden figyelmet a kisebbik fiútestvére kapott meg, aki bunkóvá nőtt). Anyám számára gondolom prioritás volt az első pár hónapban, úgyhogy ennek rögtön bedőlt és el is vette. De ezt még a mai napig képtelen vagyok felfogni, hogy ők ketten miről tudtak egyáltalán beszélni? Apám jó zenét hallgat, baromira intelligens, intellektuális, anyám pedig egy nagyon buta szőke liba, aki szegény családból származik, és arra volt nevelve, hogyan tud a legkönnyebben hasznot húzni másból. A lánytestvére is ilyen, 18 évesen egy vállalkozóhoz ment. De képtelen vagyok felfogni, hogy hogyan tudta őt apám elvenni? Valószínű, azért, mert érezte, hogy valaki törődik vele, de ennyire vak nem lehetett. :( El is váltak persze X év után, én anyámmal maradtam, de ha a gyámügy tudna arról, hogyan "nevelt" akkor elvettek volna tőle- magamra hagyott itthon, nem főzött nekem ételt, pénzt adott a kezembe kekszre és édességre, nem takarított, 13 évesen nem érdekelte, hogy kikkel bandázom, bántalmazott fizikailag stb. De a legszörnyűbb az egészben az, hogy apám mintha vak lett volna, elcseszte neki anyám az egész életét. Depressziós lett, iszik, cigizik, nincs senkije már, csak én. Nekem pedig rossz nézni, hogy mi történt vele, nem törődik magával, nem mos magára, kocsiján már kereket sincs ereje cserélni, szakállat növesztett, és halad lefelé :( nem tudom, hogyan segíthetnék rajta, mert már egyetemista vagyok az ország másik végében. Annyira rossz ez a szituáció, és anyámat hibáztatom ezért, mert még apámat is bántalmazta. Hogyan tudtak ezek összejönni? Tényleg ennyire vakít az a rózsaszín köd?

Az is bánt, hogy apám végig vak maradt, semmit nem akart tenni, pedig látta és tudta, hogy nem törődik rólam anyám, mégis hagyta.


2017. aug. 15. 14:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Anyád biztos jó nő volt, apádat pedig több nem érdekelte. Viszont arról csak az apád tehet, hogy így lecsúszott, azt sem hiszem, hogy nem látta, hogy te milyen körülmények közt nőttél fel
2017. aug. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tényleg jó nő volt, de esze nem volt + nulla felelősség. És látta, hogyan "nevelt" csak nem tett semmit. Gondoltam szégyellte, hogy a testvérének, akit agyonkényeztettek megvolt mindene, normális feleség, barátok, orvos lett, neki pedig se felesége, és még a gyereke is kerüljön a gyámügyre? Inkább hagyta, hogy tegyen tönkre egészségügyileg is, minthogy megoldásokat keressen rra, hogyan tudna magához venni, és elvenni anyámtól.
2017. aug. 15. 14:22
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mar bocs, de ez buta kifogas, mar amit most irtal apadrol. Ha apad igazi ferfi lett volna a talpan nem hagyja hogy anyad igy banjon veled, sot meg azt sem hogy ot igy kihasznalja, marmint ha igy volt ahogyan te leirtad. Valoszinuleg jol kiegeszitettek egymast anyaddal, egy hulye p..csa feleseg, es egy pipogya ferj. Bocs de ehhez apad is kellett. Ha nem igy lett volna akkor nem hagyott volna teged is nala, mert nem csak gyamugy letezik am, o is felnevelhetett volna teged. Na es persze nem utolso sorban, akkor most sem hagyna el magat. Nem kellene apadat ilyen magas oltarra emelened anyaddal szemben, szerintem zsak megtalalta a maga foltjat. Te pedig az helyett hogy a szuleidet szapulod, talan a sajat eletedet kellene tervezned es megalapoznod, hogy ne jarjal ugy mint ok.
2017. aug. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azon vagyok, de ehhez hozzátartozik a múlt feldolgozása is, mert részemről ez nem szapulás, hanem tehetetlenség. Jól esik minden véleményt elolvasni, egy kívülálló jobban átlátja, és valóban rávilágítottatok arra, hogy bennem is több férfiasság van, mint apámban. A gyerekemet soha nem hagynám magára, ha látom, milyen körülmények között él.
2017. aug. 15. 15:15
 5/13 A kérdező kommentje:
Csak látom rajta, hogy depressziós, és ez már évek óta tart, most viszont sokkal-sokkal rosszabb, nem látom azt sem, hogy tisztálkodna. Biztosan sok mindenért vádolja magát, és ha a múltról kezdek el beszélni, vagy én is vádolni fogom, akkor attól csak rosszabb lesz az egész helyzet.
2017. aug. 15. 15:20
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

nagyon sok ember elválik, és nem fog azért inni, depresszióba esni és elhagyni magát.

Apád beteg, de nem anyád miatt, és ő sem jobb semmivel, ugyanúgy nem törődött veled.

Apádat beszéld rá, hogy menjen el a házi orvosához, mert a depresszió betegség és kezelhető.

2017. aug. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem fog elmenni, mert neki már mindegy az élete.
2017. aug. 15. 15:43
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudod ahhoz hogy egy kapcsolatból ez legyen, két ember kell. Hiába tolod anyádra a felelősséget, apád ugyanúgy nyakig benne van.
2017. aug. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
jó, és akkor mit tegyek?
2017. aug. 15. 16:20
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlent amit tehetsz: Azzal törődj hogy a saját életed a lehető legjobb legyen, ugyanis a szüleidet nem menteheted meg önmaguktól. Magadat kell hogy mentsd, jó állással, saját otthonnal. Csak a saját életedet irányíthatod. És remélhetőleg az anyukáddal szembeni előítéletet nem fogod minden nőre kivetíteni.
2017. aug. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!