Milyen élet ez?

Figyelt kérdés

Apámról van szó. Elbaxta az életét azzal, hogy elvette anyámat. Apám értelmiségi családból származik, csak nem volt rá megfelelően odafigyelve (minden figyelmet a kisebbik fiútestvére kapott meg, aki bunkóvá nőtt). Anyám számára gondolom prioritás volt az első pár hónapban, úgyhogy ennek rögtön bedőlt és el is vette. De ezt még a mai napig képtelen vagyok felfogni, hogy ők ketten miről tudtak egyáltalán beszélni? Apám jó zenét hallgat, baromira intelligens, intellektuális, anyám pedig egy nagyon buta szőke liba, aki szegény családból származik, és arra volt nevelve, hogyan tud a legkönnyebben hasznot húzni másból. A lánytestvére is ilyen, 18 évesen egy vállalkozóhoz ment. De képtelen vagyok felfogni, hogy hogyan tudta őt apám elvenni? Valószínű, azért, mert érezte, hogy valaki törődik vele, de ennyire vak nem lehetett. :( El is váltak persze X év után, én anyámmal maradtam, de ha a gyámügy tudna arról, hogyan "nevelt" akkor elvettek volna tőle- magamra hagyott itthon, nem főzött nekem ételt, pénzt adott a kezembe kekszre és édességre, nem takarított, 13 évesen nem érdekelte, hogy kikkel bandázom, bántalmazott fizikailag stb. De a legszörnyűbb az egészben az, hogy apám mintha vak lett volna, elcseszte neki anyám az egész életét. Depressziós lett, iszik, cigizik, nincs senkije már, csak én. Nekem pedig rossz nézni, hogy mi történt vele, nem törődik magával, nem mos magára, kocsiján már kereket sincs ereje cserélni, szakállat növesztett, és halad lefelé :( nem tudom, hogyan segíthetnék rajta, mert már egyetemista vagyok az ország másik végében. Annyira rossz ez a szituáció, és anyámat hibáztatom ezért, mert még apámat is bántalmazta. Hogyan tudtak ezek összejönni? Tényleg ennyire vakít az a rózsaszín köd?

Az is bánt, hogy apám végig vak maradt, semmit nem akart tenni, pedig látta és tudta, hogy nem törődik rólam anyám, mégis hagyta.


2017. aug. 15. 14:09
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Lány vagyok
2017. aug. 15. 16:34
 12/13 anonim ***** válasza:
80%
Faterod egy puhapöts volt, legyalulták. Ha olyan nagyon okos és inteligens lenne ahogyan azt állítod, akkor pont nem a szeszelésbe menekülne.
2017. aug. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Messzemenőkig érthető,hogy ki vagy akadva,és igazából sajnállak,de abban van igazság hogy Apukád is hibás.

Azt is meg lehet érteni,hogy jó nő volt anyukás,és apádnak ez bejött.

Még a válás is érthető,és nyilvánvaló volt.

De azért ha egy ember iszik,cigizik,szakállt növeszt és nem mos magára,ott már nem lehet mindig mást okolni.Válás után Apád is építhette volna tovább az életét,már csak miattad is,e helyett az igénytelenséget választotta.

Próbálj meg elmenni hozzá pár napra,segíts neki kimosni,beszélgess vele,és próbáld meg jó útra téríteni.

2017. aug. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!