Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ennyire lusta az anyám?

Miért ennyire lusta az anyám?

Figyelt kérdés

Egyszerűen semmihez nincs kedve, semmit nem akar.

Pl. utálja a munkáját (tanítónő), mondja folyamatosan, hogy elege van a gyerekekből, a bunkó, buta szülőkből és minden nap, amikor hazajön, fél óráig hozzá sem lehet szólni, utána is csak arról beszél, mennyire utál ott dolgozni. A férjének és a családunknak vannak felsőbb körökben kapcsolataink, többen mondták már, hogy beteszik valahová, ahol kevesebbet kéne dolgoznia és több pénzt kapna. Nem, ő nem megy sehová, mert ő ezt már itt megszokta és közel is van az iskola, ahol dolgozik. Konkrétan 7-800 ezres fizetéseket utasított vissza, mert éppen a város másik végén kellene dolgoznia, vagy ne adj' Isten egy másik városban.

Folyton panaszkodik, hogy neki hétvégén sincsen szabadideje és nem tud pihenni. Megelégeltem és a névnapjára megleptem egy közös wellness hétvégével. Kiakadt, hogy ő aztán nem ül emiatt 2-2 órát az autóban, meg mit csinálnánk mi ott, ő idegen helyen nem bír pihenni és amúgy is, akkor neki utána hétfőn fél napon át mosnia kéne.

Van egy sziámi macskánk, aki folyamatosan meg van fázva, ha 20 fok alá megy a hőmérséklet. 3 éves, azóta megy ez, mióta nálunk van (12 hetes kora óta). Taknyos, köhög, tüsszög, be van gyulladva a szeme és ha kiengedjük pisilni, vacog. Voltunk már vele itt, a városban állatorvosnál (mindnél), elvittük Budapestre az Állatorvostudomány Egyetem klinikájára, aztán még ott is egy másik helyre is. Hogy mi a baja. Féltünk, hogy asztma, vagy allergia, esetleg súlyosabb. De sehol nem találtak semmit, alternatívákat mondtak, hogy ne engedjük ki az udvarra (mindig azután van ez, ha huzamosabb ideig van kint, mondjuk 3-4 órát), vagy adjunk rá macskáknak való pulcsit, kabátot és vegyünk neki vitamint. Tehát nem nagy dolgokat kértek, nem infúziót kell neki hetente adni, vagy bármi. De az anyám ezekre sem képes, mert "hát hogy tartsa bent, amikor szeretne kimenni", meg hogy a ruhát nem viselné el magát, vitamint meg nem tud neki adni, mert a macska nem szereti a gyógyszereket. Inkább 2-3 hetente hallgatjuk, hogy idegeskedik, hogy jajj beteg a macska és rohan vele az állatorvosunkhoz, hogy adjon neki injekciót.


Szóval mindenért panaszkodik, de változtatni nem hajlandó.


2020. okt. 21. 22:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Felajánlhattad volna, hogy elintézed te a mosást. Szoktatok amúgy otthon segíteni, vagy minden feladat rá marad?


(A többit elmondták előttem, nem íenám le még egyszer)


Akármi is az ok, próbálj vele türelmes lenni!

2020. okt. 22. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Folyton panaszkodik, hogy neki hétvégén sincsen szabadideje és nem tud pihenni.


valahol itt lesz a megoldás kulcsa. (avagy a probléma oka) egész héten gürizik, hétvégén meg a családja körül ugrál. belefáradt. wellness helyett - ami alapból jó ötlet -, hétvégente kellene őt tehermentesíteni. segíteni neki sütni/főzni/mosogatni/macskátkabátkábaöltöztetni


de egyetértek az előttem írottakkal. valószínűleg depresszív és mártírhajlamú is. azon meg csak szakember tud segíteni

2020. okt. 22. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
32%

Az a bajod, hogy csak a pénz miatt nem vállal olyan munkát, amit nem a tudás, hanem kapcsolatok most kapna? Ez inkább becsülendő a mai világban.


Tudod, hogy nem szeret idegen helyen aludni, mégis azzal leped meg? Nem tudom, mi rosszabb, ha teszel rá, mit szeret, vagy ha ennyire nem ismered.

2020. okt. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem vannak ilyen emberek, őket nem lehet megváltoztatni. A munkahelyemen is jól megfigyelhető, hogy vannak akik állandóan panaszkodnak hogy milyem fáradtak, pedig 26 éves, nincs gyerek sem, pici lakásban laknak. A másiknak 3 kisgyerek, nagy ház, stb, az nem panaszkodik. Szerintem mindenki fáradt aki dolgozik, otthon főz, takarít, gyereket nevel. Ez szerintem egyszerűen személyiség függő, ha fele ennyi dolga lenne, akkor sem lenne vidám, jókedvű, mindenben a nehézséget látja, lásd wellnes hétvége. Vannak ilyen mártír tipusú emberek. Örülj, hogy Te nem vagy ilyen, de nagyon lehúz ha a környezetedben van ilyen, menekülj az ilyenektől. Ezt tapasztaltam.
2020. okt. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lustaság hanem a depresszió felé halad. Most kell elkapni a dolgot mert súlyosabbá válhat. Most még csak az élet es munka dolgaiban égett ki. Meg kell törnie ezeket a napi szürke dolgokat. Abban segíthetsz neki hogy módod találsz arra, hogy kizökkenjen a napi rutinból.
2020. okt. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Itt szerintem nem a lustaság lesz a baj. Valahogy az életkedvét kellene vissza hozni, vagy legalábbis rájönni, hogy mitől ment el ennyire. Az egyszer biztos, hogy retteg a változásoktól de talán még depressziós is.

Próbáld meg meglepni olyan ajándékokkal amiknek örülne, de nem kell hozzá sétálni.

2020. okt. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem direkt nem akar másik jobb munkát mert akkor nem tudja sajnáltatni magát. Mikor elolvastsm elsőre elnevetem magam hogy milyen hülye.
2020. okt. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
#17 #14 lehet, hogy így van. Viszont tudunk kéne, hogy ezek a dolgok most kezdődtek (mert akkor valószínűleg tényleg depresszió, szorongás stb) vagy mindig is ilyen volt, mert akkor tényleg ez a helyzet
2020. okt. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!