Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ennyire lusta az anyám?

Miért ennyire lusta az anyám?

Figyelt kérdés

Egyszerűen semmihez nincs kedve, semmit nem akar.

Pl. utálja a munkáját (tanítónő), mondja folyamatosan, hogy elege van a gyerekekből, a bunkó, buta szülőkből és minden nap, amikor hazajön, fél óráig hozzá sem lehet szólni, utána is csak arról beszél, mennyire utál ott dolgozni. A férjének és a családunknak vannak felsőbb körökben kapcsolataink, többen mondták már, hogy beteszik valahová, ahol kevesebbet kéne dolgoznia és több pénzt kapna. Nem, ő nem megy sehová, mert ő ezt már itt megszokta és közel is van az iskola, ahol dolgozik. Konkrétan 7-800 ezres fizetéseket utasított vissza, mert éppen a város másik végén kellene dolgoznia, vagy ne adj' Isten egy másik városban.

Folyton panaszkodik, hogy neki hétvégén sincsen szabadideje és nem tud pihenni. Megelégeltem és a névnapjára megleptem egy közös wellness hétvégével. Kiakadt, hogy ő aztán nem ül emiatt 2-2 órát az autóban, meg mit csinálnánk mi ott, ő idegen helyen nem bír pihenni és amúgy is, akkor neki utána hétfőn fél napon át mosnia kéne.

Van egy sziámi macskánk, aki folyamatosan meg van fázva, ha 20 fok alá megy a hőmérséklet. 3 éves, azóta megy ez, mióta nálunk van (12 hetes kora óta). Taknyos, köhög, tüsszög, be van gyulladva a szeme és ha kiengedjük pisilni, vacog. Voltunk már vele itt, a városban állatorvosnál (mindnél), elvittük Budapestre az Állatorvostudomány Egyetem klinikájára, aztán még ott is egy másik helyre is. Hogy mi a baja. Féltünk, hogy asztma, vagy allergia, esetleg súlyosabb. De sehol nem találtak semmit, alternatívákat mondtak, hogy ne engedjük ki az udvarra (mindig azután van ez, ha huzamosabb ideig van kint, mondjuk 3-4 órát), vagy adjunk rá macskáknak való pulcsit, kabátot és vegyünk neki vitamint. Tehát nem nagy dolgokat kértek, nem infúziót kell neki hetente adni, vagy bármi. De az anyám ezekre sem képes, mert "hát hogy tartsa bent, amikor szeretne kimenni", meg hogy a ruhát nem viselné el magát, vitamint meg nem tud neki adni, mert a macska nem szereti a gyógyszereket. Inkább 2-3 hetente hallgatjuk, hogy idegeskedik, hogy jajj beteg a macska és rohan vele az állatorvosunkhoz, hogy adjon neki injekciót.


Szóval mindenért panaszkodik, de változtatni nem hajlandó.


2020. okt. 21. 22:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%
Te az ellentéte vagy?
2020. okt. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Igen.

Ha valami nem tetszik az életemben, akkor változtatok. Nem pedig éveken át nyavajgok miatta.

2020. okt. 21. 22:38
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Való kiábrándult és elege van mindenből. Egyébként nagyon fárasztó ám iskolában dolgozni, én nagyon becsülök mindenkit, aki ezt csinálja, jó vacak fizetésért. Hány éves anyukád? X idősen azért már nem szerencsés a váltogatás.
2020. okt. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Való = valószínűleg
2020. okt. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
47 éves. Szóval nem öreg egyáltalán, és nem is pár éve van még a nyugdíjig.
2020. okt. 21. 22:43
 6/18 anonim ***** válasza:
98%

Érdekes,de vannak ilyen emberek. Tanult tehetetlenség a neve a jelenségnek, amikor volna lehetősége az illetőnek változtatni egy számára kellemetlen helyzeten, mégsem teszi, mert nem hiszi el, hogy valóban képes rá vagy hogy működne az úgy is, az új (kedvezőbb) körülmények mellett.

Retteg a változástól, a - szerinte - bizonytalan jó rémisztőbb számára, mint a garantált rossz.


Kérlek, ha vannak ilyen álláslehetőségek, mint amilyenről írtál, szólj bátran, mert én nem mondanék rá nemet. :)

2020. okt. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
Én is annyi vagyok. (2 válaszoló) amúgy lehet akkor eletkozepi válság, olvass utána a neten. Mondjuk én legalább már túlvagyok rajta. 😉
2020. okt. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A leírtaknak a lustasághoz semmi köze, szerintem.

Szerintem besokallt (van az úgy néha) + kezdődő klimax még ronthat a helyzeten.

2020. okt. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Deprimált, depresszív állapot, biztos, hogy pesszimista is. Vajon mindig ilyen volt?

Érdekelne, vajon miken ment keresztül az elmúlt 2-5 évben.

Mi van a klimaxszal, a párkapcsolatával,stb., ... lehetne mit kapargatni ezen.

Az életközépi válság is bejátszhat. De ennyiből, egy pillanatfelvételből nehéz bármit is mondani, csak tippelgethetünk.

Javasolhatnád, hogy foglalkozzon kicsit többet magával: ha nem megterhelő számotokra, valami feltöltő programmal mindig megajándékoznám (élményfestés, stílustanácsadás, egy jó könyv ÉS házhozrendelt ebéd egész hétvégére, mondanám hogy pszichológus is - de ez pont nem az, amit ajándékba lehet/szabad adni, de javasolni lehet, hogy egy kis pszichofitness is jót tenne neki; mozi/színház a párjával vagy egy barátnőjével, stb.)

2020. okt. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Kiégett a munkájában. Plusz lehet hamarosan kezdődik, vagy már el is kezdődött nála a klimax. Enyhe depresszióra is lehet gyanakodni.
2020. okt. 22. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!