Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kapcsolati krízis a hetedik...

A kapcsolati krízis a hetedik évben érkezik el, vagy 7 év eltelte után? Vagy ez csak a házasságokra vonatkozik?

Figyelt kérdés
2010. aug. 8. 18:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Régebben 7-edik év volt, mostanra felgyorsult a világ, és a 3-4-5. évet szokták mondani. Mikor hogy.
2010. aug. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

A krízis akkor szokott bekövetkezni, amikor már az agyban a szerelmet előidéző Fenetilamin* nevű hormon szintje visszaesik a normál szintre. Ilyenkor ér véget a szerelem és veszi át a helyét a szeretet.


* Bár sok helyen Feniletilamin-nak írják ezt az anyagot. Lényegében annyi, hogy a hatása naggyából megegyezik az egy kicsiben módosított verziójával, az Alfa-Metil-Fenetilaminnal (rövidebb nevén Amfetaminnal), csak annyi, hogy amíg a Fenetilamin felezési ideje max 10 perc (vagyis gyorsan bomlik, ezért legális drog, és annyira külsőleg bevíve nem okoz jelentős függőséget, és amúgy a csokiban szép mennyiségben megtalálható anyag), az Amfetaminé pedig fél nap (így mivel sokáig tud hatni, a függőséget okozó hatása is nagyon erős, vagyis emiatt már illegális drog)!

2010. aug. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Előző (vagyis a Feniletilamin-os író):

A Feniletilamin hatására bekövetkező agyi változások:

- Megnövekszik a Dopamin szintje, ami a pszihés függőség hormonja. Ez alakítja ki az erős kapcsolatot a párokban.

Az agy számára amúgy fontos hormon, a legalapvetőbb dolgokat irányítja.

- Megnövekszik a Noradrenalin szint, ami az agyat szépen feltúrbózza, és a figyelem is éles lesz és az agy is gyorsan fog kapcsolni. A testet is feltúrbózza.

- Megnövekszik az Adrenalin szint, ami mégjobban feltúrbózza a testet.

- Megnövekszik az Endorfin szint, ami fájdalomcsillapító és fertőtlenítő hatású. Lényegében mivel opioid anyag, így naggyából ugyanolyan a hatása, mint az ópiumnak, morfiumnak és heroinnak (azt tudom, hogy erősebb a morfiumnál, de azt nem, hogy mennyire erősebb/gyengébb a heroinnál) Ettől az anyagtól fogja a szerelmes a párját a legtökéletesebb embernek látni, ez okozza a rózsaszín szemüvek/köd effektust (így viszont a párok nem tudják egymást igazán megismerni)

- Csökken a Szerotonin szintje, ami viszont tán az előbbi hrmonok hatását erősíti, ez a hormon lenne a akaraterő hormonja, így ennek hiányában a szertelmesek sok hülye dolgot is kitalálnak ÉS meg is teszik (Ha normál lenne a Szerotonin sint, akkor nem tennék meg ezen dolgok többségét), valamit egymás megszállotjai lesznek, az érzelmeik és a hangulatuk eluralkodik rajtuk, a viselkedésük megváltozik.

- Csökken a Melatonin szint, ami az egik altató hormon az agyban. És ez az anyag a szervezetünk legfőbb antioxidánsa. Emiatt a szerelmesek még este sem tudnak aludni és ehelyett állandóan egymásra gondolnak.


Megjegyzés:

- A Dopamin, a Noradrenalin és az Adrenalin szintén Fenetilamin-származékok (Fen[il]etilamin = Phen[yl]ethylamine = FEA = PEA)

[[Domapin = 3,4 - Dihidroxi-FEA] [Noradrenalin = Béta - 3,4 - Trihidroxy - FEA] [Adrenalin = Béta - 3,4 - Trihidroxy - N - Metil - FEA], Adrenalin előanyaga a Noradrenalin, aminek az előanyaga a Dopamin, aminek az előanyaga a Levodopa, aminek az előanyaga a Tirozin, aminek az előanyaga a Fenil-Alanin]

- Az Endorfin ahogy írtam, opioid anyag

- A Szerotonin és Melatonin hallucinogének

- Alacsony agyi Dopamin-aktivitás okozza a Parkinson-kórt

- Magas agyi Dopamin-aktivitás okozza a Szkizofréniát

- Alacsony agyi Fenetilamin-aktivitás okozza a Hiperaktivitást

- Magas agyi Fenetilamin-aktivitás okozza a Szerelmet

stb... stb... stb...


Bocs, hogy hosszú lett, de azért inkább leírtam egy-két fontosnak tűnő dolgot, ami hasznos lehet XD

2010. aug. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Biokémikus vagy, vagy mi?:)

Köszi a válaszokat. Mindjárt eltelik a hetedik év, és az idén született a kisbabánk. Eddig nem úgy néz ki, hogy egyhamar elválnak az útjaink, de azért kíváncsi voltam. Volt már egy krízisünk a 3. évben, de átgondoltuk a dolgokat és rendbe szedtük a kapcsolatunkat.

2010. aug. 9. 10:07
 15/20 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, a dopaminról tudnál még írni bővebben? Privátban is jöhet. Sajnos ismerek skizofréniában szenvedő beteget. Mennyire függ össze a drogfogyasztással?
2010. aug. 9. 10:11
 16/20 anonim ***** válasza:

Nem vagyok biokémikus, csak unalmamban megnéztem, hogy mi történik az ember agyában ha szerelmes (tesóm is nagyon megváltozott, amikor szerelmes lett, kicsit másképp kezdet el viselkedni, ezért is kezdett egyre jobban érdekelni ez a téma) én meg még 21 évesen se vagyok szerelmes (bár régen sokszor voltam fiatal koromban XD)


Néhány Dopaminnal kapcsolatos linkek:

[link]

[link]

[link]

[link]


Amúgy a pszihoaddiktivitást (tán) csak úgy lehet okozni az agyban, ha a dopamin-szintet növeljük meg, vagy a dopamin függőséget okozó receptorait aktivizáljuk.


Testi addiktivitás nagyon sokféleképp tud létrejönni.


Olvastam, hogy egyes(?) skizofrén emberek vérkeringésében találtak egy olyan bacit, ami levodopát termel, ami a dopaminnal ellentétben be tud menni a vérből az agyba és ott az agy egyből dopaminná alakítja. A levodopát a Parkinson-kóros tüneteinek egyhítésére használják.

2010. aug. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok megint.

Szerintem pont az a 3. évben lévő krízis volt az, amitől most félsz :)


Annyi amúgy a lényeg, hogyha sokszor szeretkezik a férfi és a nő, akkor nagyobb eséllyel marad meg a kapcsolatuk (mert szeretkezés során az agy erősen megemeli a monogámia-hormonok [férfiban az ADH, a nőben az Oxitocin] szintjét.) - viszont az ember nem állandó monogám faj, csak szeriálisan monogám (illetve a nő inkább állandóan monogám, amíg a férfi a szeriálisan monogám és poligámiára is hajlamos - szeriális moniogámia az, ahol az ember választ egy "állandó" párt, utána később dobja őt és keres magának egy másikat, utána őt is dobja...és így tovább és így tovább és így tovább...)

2010. aug. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Megint az előző XD (tudom, sokat írok, keveset beszélek)


[link]


Úgy látszik 3 kritikus szakasz van és te most a 2.-ban vagy :S


21/F

2010. aug. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
mennyi hülyeség egy helyen te jóisten:D...most komolyan...ez a három év mulva már csak szeretet meg hetedik évben krízis...persze mindig vannak problémák és elsősorban magunkkal kell tisztában lennünk h meg tudjuk oldani őket és szeretni tudjunk szerelemből...tenni kell a szerelem érzéséért...nem csoda ha igy hamar elmúlik...szüleim jövöre lesznek 25 éves házasok és náluk szerelmesebbet nemigen látni...25 év...és még mindig hangsúlyoznám h 25 év...fiatalosak...sose veszekednek...harmónikusak és boldogak...de tettek ezért hogy igy legyen...mind érzelmileg mind anyagilag mind mindenhogy...
2010. aug. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
57%

A Sokat író 21/F megint:


A szerelem azért múlik el, mertha észreveszed, akkor ez egy kábítószeres folyamat (hisz ahogy mondtam, a Fenetilamin az Amfetaminnal hasonló hatású anyag),így ki tud alakulni eziránt is a tolerancia, vagyis nagyon-nagyon-nagyon-egyre-jobban kötődnének egymáshoz a szerelmesek DE! nem éreznének egymás iránt semmit, mivel már a szerelem boldogító érzése iránt immunisak lennének de a függőség megmarad. Ezért is indít a szervezet "hadjáratot" a FEA ellen és alakít ki egy gyengébb de tovább tartó kötődést, amit szeretetnek hívnak.

Ha a "hadjárat" elmarad, akkor beszélnek az orvosok Szerelem-betegségről, amit kezeltetnek (szerintem egy kis Naloxon/Naltrexon [Endorfin-blokkoló] + SSRI [Szerotonin növelő és Dopamin csökkentő] + lítiumos kezelés [Noradrenalin csökkentő kezelés, bár lassan hat] és megszüntethető ideiglenes a Szerelem tünetei, bár ki tudja, hogy az orvosok hogyan is gyógyítják ezt a betegséget)


21/F

2010. aug. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!