Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kapcsolati fóbiám van, mit...

Kapcsolati fóbiám van, mit tegyek?

Figyelt kérdés

22 éves voltam és naiv, amikor megismertem egy srácot. Fél évig voltunk együtt és bántott. Nem ütött meg soha, de mindig megalázott, lehordott és elmondta milyen hülye vagyok és buta. Majd a végén eldobott mint egy darab használt vécépapirt. (igen tudom, miért hagytam, de higgyétek el az ilyen srácok nagyon ügyesen csinálják ezt, és mire észreveszed,már nem tudsz kilépni belőle... de mindegy is ez egy másik történet, a tanulságot levontam). Ezután alakult ki ez a fóbiám, félek közel kerülni érzelmileg bárkihez. Ha valaki tetszik és az illető viszonozná a dolgot, akkor bepánikolok és világgá rohannék.

Egy fél évre rá megismertem egy srácot, aki egy tündér volt, türelmes és ott volt mellettem hiába ijedtem meg. Egy évig tartott ez a pánikos időszak, de mellettem maradt, és onnantól kezdve bár hullámokban rámtört félelem, de egyre könnyebben kezeltem a dolgot. Elkezdtünk közös jövőt tervezni. 4 év járás után viszont beleszeretett másba és elhagyott, én meg összetörtem.

Külföldre költöztem, és onnantól kezdve csak a munkámnak élek. Szépen lassan begyógyultak a sebeim, boldog vagyok, a munkám a szerelmem, senki nem került képbe komolyabban.


Eddig.

Van ez a fiú, néhány hónapja kerülgetjük egymást és szépen lassan alakulnak a dolgok. De tegnap elmentünk egy étterembe (1. igazi randi), és mára szabályos pánikrohamot kaptam... :(

Az a baj, hogy vannak olyan húzásai, amik arra a srácra emlékeztetnek, aki bántott. Egyáltalán nem azt mondom hogy ő is bántana (egészen biztos vagyok benne, már régebb óta ismerem), hanem hasonló dolgai vannak: nem egy nagy bókolós, imád tréfálkozni úgy hogy bosszantson (amig csak barátok voltunk mindig igy marhultunk)- és ezt imádom egészen addig amig az illető nem kerül közel hozzám. Azt hiszem túl sérült vagyok ahhoz hogy ezt el tudja az önbizalmam viselni attol akit közel engednék.


És most itt vagyok, egy kisebb pánikroham után. Elvileg holnap találkozok a sráccal, de szivem szerint osszecsomagolnék és elköltöznék, miközben a másik oldalam kedveli őt.

Nagyon félek, mit tegyek? Hajtsam el? Találkozzak vele holnap? Fogalmam sincs. :(


2011. máj. 17. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ha úgy érzed, nagyon félsz, és nagyon nem megy ez a kapcsolatosdi, akk mondd neki, h legyetek továbbra is csak jóbarátok. akár el is mesélheted neki a félelmeidet, m ha tényleg igaz barát, nem él vissza vele, és meg fog érteni.

mondd neki, h úgy érzed, neked még idő kell.

2011. máj. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Elsőnél nem is lehet okosabb tanácsot írni! Tök igaza van! Mondd el neki!
2011. máj. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A fiatal kori sérelmek kihatnak az egész életünkre.

De ha ezt legyőzöd. Akkor előtted áll minden.

Üljetek le és beszéljétek meg a dolgot hogy ő komolyan akarja-e és nem fog bántani.

2011. máj. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
az a baj hogy ez az egész azért még tényleg nagyon friss, tartok tőle hogy talán lelépne, ha rájönne milyen problémás vagyok... A fiúk többnyire nem szeretik azokat a lányokat akikkel túl sok gond van
2011. máj. 17. 15:46
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha igazán kedvel, akkor nem fog lelépni, hanem azon lesz, hogy minél hamarabb elfelejtsd a múltat :)
2011. máj. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Érdekes párhuzamot vontál, ami a kapcsolatokat illeti: egy rossz kapcsolat = minden kapcsolat rossz?

Szerintem a kezdeti bizalmatlanságod eleve megakadályozza, hogy objektívan tekints a másikra. Beleképzelsz a másikba olyan negatív tulajdonságokat, amik nincsenek is jelen, folyamatosan rettegésben élsz, és persze ezért a szerelem sem annyira erős benned, hiszen mindig gyanakvással figyeled a másikat. Ez így nem élet. Mindenkit érnek rossz tapasztalatok az életben, de az okos ember levonja a tanulságot, a buta pedig elfut a probléma elől, és rettegve várja, hogy az magától megoldódjon, vagy egyáltalán meg sem akarja oldani.

Ez az új srác mivel szolgált rá arra, hogy pánikolj? Ő csak meg akar ismerni, aztán vagy lesz valami belőle, vagy nem. Ha lesz, oké, ha nem, akkor is: jöhet a következő. Az egyik úgyis az lesz, akivel összekötöd az életed, aki mindig veled marad, életed végéig. De ha meg sem adod az esélyt erre, akkor mit vársz? Egyedül pedig nem annyira buli az élet, pláne ha látod, hogy mások milyen boldogok a szerelmükkel, még ha vannak is válságos pillanataik is. Párosan szép az élet, egyedül sz@r.

2011. máj. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

hidd el én szeretném megoldani, ezért is irok ide, és nem automatikusan lekoptatom a srácot. De nagyon nehéz, de probálkozom...

Egyébként köszi a válaszodat, hasznosnak találtam nagyon. (a többiekét is!)

Holnap beszélek a gyerekkel. Ha túl sok neki ez és lelép, akkor nem is akarta igazan. Ha meg megmarad, legalabb megért és én is tudom hogy szamithatok ra.

2011. máj. 17. 17:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!