Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hová mehetnék? El kell tűnnöm...

Hová mehetnék? El kell tűnnöm innen!

Figyelt kérdés
A családom utál, amiért nem járok suliba. Kiskorú vagyok, anyámat nem érdekli mi lesz velem. Arra gondoltam, néhány napra eltűnök, csak felszállok 1 vonatra, és elmegyek. De hová menjek? Semmi rokonom nincs, aki befogadna. 3-4 napról lenne szó. Szerintetek hová mehetnék? Kerestetni tuti nem fognak...
2010. aug. 8. 13:19
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
Dehogynem megoldás, legalább pár napig nem kellene elviselnem a folyamatos bántásaikat. Aztán lehet erőt is tudnék gyűjteni, hogy megvédjem magam, vagy pedig végső megoldásként intézet, valahol jó messze innen. Mellesleg 17,5 éves lány vagyok.
2010. aug. 8. 13:56
 22/45 anonim ***** válasza:
20%

Kiskorú?Vagyis még nem vagy 14, de esemény utáni kellett?

Nem gondolod, hogy benned van esetleg a hiba?

2010. aug. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:
18 alatt kiskorú egy ember -.-'
2010. aug. 8. 13:58
 24/45 anonim ***** válasza:

szia!

mostanában nálam is az a helyzet, hogy legszívesebben lelépnék itthonról. Na mondjuk, nem olyan rossz nekem, mint amennyire neked (a leírásokból...).

Annyit tudok javasolni, hogy egy nap menj el, estefelé, délután, tökmindegy, csak menj el egyet sétálni... ürítsd ki a fejed, gondolj mindent át. Próbáld rendbe hozni a vizsgát, amin meghúztak, és akkor gondolom, újra elindulhatsz suliba. Hidd el, sokkal elviselhetőbb az élet, amikor csak fél napot vagy otthon, mert amúgy suliba vagy magántanárhoz jársz. Vagy a másik: indulj el egy másik, nem magánsuliba, ahol szintén új életet kezdhetsz. Egy próbát szerintem az is megér.

Szóval... szerintem ki lehet lábalni a sz*r helyzetedből anélkül, hogy napokra eltűnnél. Fej a fejjel!!

Ha pedig valami egyéb kérdésed van, írj privit. :)

2010. aug. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
75%

25/L vagyok. Ja engem is megvertek a suliban, lány létemre, igen, be voltam fordulva, de mégis kellett iskolába menni. Lehet, hogy eleinte nem mindenki tudja kezelni a "viszályokat", meg nem tudja, hogyan viszonyuljon egyes emberekhez, akik ok nélkül csesztetik. Minden iskolában, minden osztályban vannak ilyenek, de azokhoz a problémákhoz képest, amik a további élet során érik az embert, az iskola semmi!!! ès az iskola nem csak a tananyagra tanít meg, hanem a beilleszkedésre, alkalmazkodásra is!

Szóval egyetértek azzal, aki azt írta, hogy a gyereknek semmi baja, csak agyára ment a saját hülyesége.

Szerintem a szülei is rendben lehetnek, biztos nem alkoholisták meg munkanélküliek!

Azért kiakasztó a dolog, mert pl akad olyan, akinek a szülei azok, nincs pénz kajára, ruhára, az iskolában csúfolják mert "csóró", "szakadt"¨(nem az ö hibája és igen, csúfolódnak emiatt sajnos), kiközösitik, MEGVERIK, erre hazamegy, otthon is jól elverik, és nem lesz magántanuló! Tuléli, állitom hamarabb a saját lábára áll, mint az akit vitrinben nevelnek, ráadásul megbecsüli a jót, az apróságot, és nem sajnáltatja magát minden kitalált szar miatt, mert már volt része az igazi mély szarban, de kimászott belöle.

Ez a véleményem. Mehet a lepontozás!!!

2010. aug. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:

Kedves 25 éves lány!


Szerintem, már ne is haragudj, de konzervatívan látod a helyzetemet. Félárván, havi 70.000 ft-ból elég nehéz ám megélni, van, hogy 2 hónapig kajánk is alig van. Ha pedig van, nem tudok enni, mert anyám cs.szeget, amiért megeszem egy szelet r.hadék kenyeret, és rosszabb esetben kihányom, amit ettem. Nem enged a barátomékhoz sem, ruháim alig vannak, már legalább 2 éve nem vásároltunk, pedig minden hónapban növök valamennyit. Tesómat soha semmiért nem b.sztatja, pedig Ő keres is, legalább 300.000 ft-ot, és egy ötszázast nem adna, amikor nincs kaja itthon. Volt, hogy anyám 3 hónapon keresztül mindennap nadrágszíjjal vert meg, a testvérem pedig egy agresszív állat.

2010. aug. 8. 14:06
 27/45 anonim ***** válasza:
32%
14-ig kiskorú, 14-18-ig fiatalkorú.
2010. aug. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:
Tökmindegy.
2010. aug. 8. 14:11
 29/45 anonim ***** válasza:
100%

Hát kedves kérdező, nem csak hipochonder vagy, de nagyon buta is. 14 éves korig számít kiskorúnak egy gyerek és 14-18 éves korig fiatalkorúnak.


Egyébként szerintem nem magántanulónak kellene lenned. Igazából a leírásod alapján két nagy atyai pofonra lenne szükséged meg arra, hogy valaki szégyen szemre elcipeljen az iskolába minden reggel és érted is menjen. Na meg persze egy jó is szobafogságra a köztes időben. Egyből tudnád értékelni a dolgokat. Nagyon sok ember van akit bántanak az iskolában, mégsem kérdés, hogy elmenjenek-e. Szedd össze magad és menj vissza a suliba! Tanuld meg megvédeni magad és ne keresd a bajt! Ha mindig minden probléma elől megfutamodsz, ahogy eddig mindig, akkor tényleg soha semmi nem lesz belőled. Csupán egy kolonc leszel az édesanyád nyakán és teher az egész társadalomnak. Szóval kapd össze magad!


Egy valamit jól jegyezz meg: lehet itt panaszkodni vadidegen embereknek, hogy neked milyen nagyon szörnyű az életed, de ettől még nem lesz jobb! Csak te magad tudsz változtatni az életeden. Ha majd erre rájössz, akkor lehet belőled normális ember.

2010. aug. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdezö!

Szerintem iratkozz be egy új iskolába, és próbalj meg beilleszkedni a társadalomba.

Nem tudok jobbat, 17,5 évesen diákmunkát is tudnál vállalni, ha nem lennél antiszociális. Már bocsi.

Kezdjed az iskolával, és hagyj fel az önsajnálattal a saját érdekedben. Elhiszem, hogy szar amúgy, de meddig akarsz a világtól elzárva élni és sajnálni magad? Ki fizeti a magántanárt? Vagy az ingyen van? Aki úgy érzi, hogy kiközösítik az osztálytársai, az kérheti a TB-re, vagy mi?

2010. aug. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!