Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért oktat ki a 6 éves lányom?

Miért oktat ki a 6 éves lányom?

Figyelt kérdés

Igazából nemrég ismertük meg egymást...de mindenért szól. Ha valami "csúnyát" mondok akkor egyből rávágja hogy az csúnya szó és nem szabad csúnyán beszélni. Ha iszok (mondjuk sört vagy valamit de nem vagyok büdös alkoholista:D) akkor azt mondja hogy az rossz dolog nem szabad, ha cigizek akkor is azt mondja hogy nem szabad. Ha valamit nem jól csinálok abba is beleszól hogy azt nem úgy kell. A múltkor pár haverom átjött és sokáig voltak ő pedig elment aludni. 11 körül kijött hogy ilyenkor már aludni kell. Hát én csak néztem...mindenről kioktat és már...vááá

29/F


2010. aug. 6. 21:50
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, a hat évesek ilyenek, megmondják a frankót. És úgy vannak vele, hogy "a szabály az szabály". Amúgy 6 évesen én is lazán rászóltam apámra ha csúnyát mondott, mert anyukámtól azt tanultam, hogy nem szabad csúnyán beszélni, és anyukám sem beszélt csúnyán.


Különben a sört én is szeretem, nyáron melegben ittam is olykor akár itthon is egyet este, na most nekem a 3 éves fiam ilyenkor mindig jön a kis okostojás fejével és mondja, hogy "ezt csak a felnőtteknek szabad" :D Szerintem halálian aranyos :D

Amúgy meg ő is rámszól, ha valami olyat csinálok, amiről neki azt tanítottam, hogy helytelen. Pl. rossz a telefonom, és néha baromi nagyot rá kell csapnom, hogy visszajöjjön a kép, de van, hogy az sem elég, és földhöz kell "csapni". Ilyenkor a fiam mindig rámszól, hogy "anya ne dobáld a telefont", mivel én is mindig arra tanítottam, hogy nem dobáljuk a holminkat. Neki ez ugyan az, hiszen amire azt mondom, hogy nem szabad, az rám is vonatkozik. Megint más, hogy pl. a sörről azt tanítottam neki, hogy ezt CSAK a gyerekeknek nem szabad inni, de a felnőttek ihatnak.

2010. szept. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a 6 évesek mindig megmodják, mi a tuti. Én is beszóltam mindenkinek, aki káromkodott a közelemben, volt, hogy a buszon egy 30 körüli emberkének mondtam meg, hogy nem szabad csúnyán beszélni:D nagyim feje olyan vörös volt:D

Ami neked halk, lehet, neki nem. Nem tudhatod, Ő otthon hogy volt nevelve. Például lehet, hogy náluk teljes csend volt, anyukája olvasott talán csak, miután a kislányt elrakta aludni. Ne mondd nekem, hogy egy csapat 30 éves tud csendben sörözve filmezni. Nektek csend, de egy átlagos fülű kislánynak hangzavar. Én sem tudtam aludni, mikor apámék "összejöttek" bulizni, egy családi házban ők lenn én fenn.

2010. szept. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 Egyszerű huszonéves ***** válasza:

15:13 szépen le tudta írni, hogy miért zavarhatja a lányodat ha haverozol. Én itt vagyok 22 éves nő létemre nem bírok elaludni a TV mellet vagy ha beszélnek esetleg búg valami. Csak teljes csendben be is kell dugnom a fülem, hogyha az ablakunk alatt valaki hajnalban magyaráz akkor ne ébredjek fel, vagy arra ha valaki kimegy pisilni hajnali 2-kor.

Szeritem fogadd el, csöndben aludni külömben is jobb, mintha valakik még virrasztanak. Mondjuk egy időbe az is rossz volt nekem, hogy Anyuék TV-tek és míg Ők el nem aludtak én sem tudtam.

2010. szept. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!