Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért oktat ki a 6 éves lányom?

Miért oktat ki a 6 éves lányom?

Figyelt kérdés

Igazából nemrég ismertük meg egymást...de mindenért szól. Ha valami "csúnyát" mondok akkor egyből rávágja hogy az csúnya szó és nem szabad csúnyán beszélni. Ha iszok (mondjuk sört vagy valamit de nem vagyok büdös alkoholista:D) akkor azt mondja hogy az rossz dolog nem szabad, ha cigizek akkor is azt mondja hogy nem szabad. Ha valamit nem jól csinálok abba is beleszól hogy azt nem úgy kell. A múltkor pár haverom átjött és sokáig voltak ő pedig elment aludni. 11 körül kijött hogy ilyenkor már aludni kell. Hát én csak néztem...mindenről kioktat és már...vááá

29/F


2010. aug. 6. 21:50
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
82%
Szia. Nekem úgy tűnik nagyon okos gyerek és büszke lehetsz rá. Neked viszont amikor nálad van, nem a haverokkal kellene foglalkoznod, hanem vele. Két hetente 1-2 napot biztos kibírsz nélkülük és olyankor legyen a kicsi a legfontosabb, főleg igy hogy nem is régóta ismeritek egymást.
2010. szept. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
79%
Thomas Gordon PET című könyvét ajánlom. Mindenkinek hasznos, de így, hogy az öledbe pottyant egy 6 éves, akivel nem tudsz mit kezdeni biztos nagyon hasznos lesz.
2010. szept. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
81%

komolyan vette, amiket tanítottak nekik. óvodában, vagy otthon.

lehet nagy szabálytudata van.

2010. szept. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
70%
gyerek mellett meg tényleg ne cigizz
2010. szept. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
64%
Lehet, hogy több esze van, mint neked??
2010. szept. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
38%
Tudom mi a baja, egy haverom fia is ilyen, nem tudja mi a különbség abban, amit egy gyereknek szabad vagy amit egy felőttnek, nincs sok gyerek barátja valszeg meg korabeli ismerősei. Nem állt össze neki, hogy Amit szabad Jupiternek, nem szabad azt kisökörnek.
2010. szept. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
62%
Gyerek közelében cigizni, meg veszélyes s írtó nagy szemétség.
2010. szept. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem bírtam végigolvasni a 4 oldalt, ennyi bunkó ember, hihetetlen!


Az senkinek nem jutott eszébe, hogy ilyenek a gyerekek, fontos nekik az állandóság és a rendszer, legalábbis azoknak, akiket normálisan neveltek, és nem zakkantak már 6 évesen. Ez nem kioktatás, nem számonkérés, hanem a gyerek megszokott valamit, és most nem tudja, mi van. A 2 éves unokaöcsém pont ilyen, nem hinném, hogy utálatos anyósjelölt lenne, akit le kell ugatni.


A gyerek jót akar a maga módján. El lehet neki magyarázni, hogy igaza van(!), mert ugyebár igaza van:

- nem szabad csúnyán beszélni (legalábbis neki)

- nem szabad inni, mert az rossz dolog (legalábbis neki)

- 11-kor már aludni kell (legalábbis neki)

Tehát igaza van, DE a felnőtteknek szabad sört inni és sokáig fent maradni. A káromkodást meg inkább hagyjuk, én a civilizált kommunikáció híve vagyok.


Megjegyzem, a 30 körüli haverjaid nem hinném, hogy a sörrel meg a káromkodással megfelelőt társaság lennének a nemrég megismert 6 éves lányodnak. Nem azért megy, hogy a haverjaid szórakozzanak vele, hanem hogy az apjával legyen. Úgyhogy inkább vagy ne vállald, főleg, ha idegesít, vagy ha vállalod, akkor viselkedj úgy, mint egy apa. Nem a lányod értékrendjével van probléma.

2010. szept. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 Egyszerű huszonéves ***** válasza:

A múltkor pár haverom átjött és sokáig voltak ő pedig elment aludni. 11 körül kijött hogy ilyenkor már aludni kell. Hát én csak néztem...----> Erről nekem az jutott eszembe mikor a drága Apukám ivott a szomszéd cimborával és olyan hangosak voltak, hogy senki nem bírt tőlük aludni. Nem lehet, hogy Ti is túl hangosak vagytok és nem tud Tőletek aludni a kislány? Lehet, hogy Ő már este 7 után nyugit szereti, próbáljatok meg halkan lenni vagy pedig várd meg míg elelaszik és akkor egy jó ismerősöd akiben megbízol vigyáz addig a lányra míg Te ki nem haverozod magad házon kívül a másik havernál. Így mindkettőtöknek jó és valószínú a lányzó semmit nem venne ebből észre, hisz alszik. Mikor már nagyobb lesz és suliba is több barátja lesz akkor jobban meg foja érteni, hogy a haverok kellenek.

:-)

2010. szept. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:
Akkor se értem. Tök halkan voltunk és amúgy is csak tvztünk meg beszélgettünk halkan. Nem járunk össze olyan sokszor de azért néha lehet. Amikor bementem hozzá akkor aludt szóval magától ébredt fel. Nem tudom hogy kik között nőtt fel mert nem voltam ott
2010. szept. 19. 14:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!