Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért oktat ki a 6 éves lányom?

Miért oktat ki a 6 éves lányom?

Figyelt kérdés

Igazából nemrég ismertük meg egymást...de mindenért szól. Ha valami "csúnyát" mondok akkor egyből rávágja hogy az csúnya szó és nem szabad csúnyán beszélni. Ha iszok (mondjuk sört vagy valamit de nem vagyok büdös alkoholista:D) akkor azt mondja hogy az rossz dolog nem szabad, ha cigizek akkor is azt mondja hogy nem szabad. Ha valamit nem jól csinálok abba is beleszól hogy azt nem úgy kell. A múltkor pár haverom átjött és sokáig voltak ő pedig elment aludni. 11 körül kijött hogy ilyenkor már aludni kell. Hát én csak néztem...mindenről kioktat és már...vááá

29/F


2010. aug. 6. 21:50
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
86%
Legalább az anyja jóra neveli. Amúgy ez tök aranyos.
2010. aug. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
70%

22:02-es vagyok.

Az első mondatomat egyébként nem szemétkedésből mondom, de az én apám sokkal rosszabb bármelyiknél, és mégis játssza az apukák gyöngyszemét.

2010. aug. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nagyon jó hogy ezeket megtanulta.Igaza is van.Ha a szülő rászólhat a gyerekre hogy ne beszéljen csúnyán,akkor teljesen joga van a gyereknek is ehhez fordítva.

El lehet azt mondani annak a kislánynak,szépen,beszélgetve hogy nem iszol mindig,de mikor találkozol a barátaiddal akkor jól esik.

Emellett viszont szerintem mindig hangsúlyozd ki hogy igaza van,jól gondolja,és örülsz hogy ő ilyen okosan gondolkodik.Ne rombold le amit az anyuka felépített.

A sztori elejére viszont kíváncsi lennék.Belinkelhetnéd valóban.:)

2010. aug. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem téged az zavar, hogy igaza van. Én örülnék, ha olyan lányom lenne, aki tudja, hogy ezek a dolgok, amiket csinálsz nem helyesek. Nem kéne rossz példát mutatnod neki, ha már mindenképp cigizni, káromkodni, inni akarsz, ne a lányod előtt tedd! Szerintem egy normális szülő, ha semmiképp se tud lenomdani a káros szenvedélyekről, legalább annyit megtehetne, hogy nem a gyereknek mutatja ezt a rossz példát, hanem akkor csinálja, amikor nincs ott a gyerek.
2010. aug. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
92%

De azért fura, hogy már felismeri, hogy mikor mondd csúnyát az ember.:D

Amúgy szerintem is az anyjától tanulta.

Elmagyarázhatod neki, hogy tényleg meglehet inni 1-1 sört, ha úgy adódik. Meg hogy te már "naffiú" vagy, és sokiáig fenn maradhatsz.:)

2010. aug. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
78%

azért oktat ki mert kicsi.

múlthéten eljött ide a kis uncsim, 7 éves. Festés, lakásfelújítás közepette vagyunk, mindent megszólt!

"nektek 2 számítógépetek van???" "ez a bútor biztos sokba került"

"de poros itt minden!!"

én csak lestem 21 éves létemre, h mikor én voltam vele egykorú azt se tudtam mi az a pénz, meg az anyagi dolgok.

Szerintem nagy valószínűséggel szülőtől tanulja, de majd kinövi

2010. aug. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim válasza:
83%

Azért oktat ki,mert ő azt tanulta,hogy ilyeneket nem szabad.Csak okos,és rendes kislány..ne fájjon a lelkednek,ha ilyeneket tesz:)

Belinkelnéd//vagy az egyik válaszoló a másik kérdésedet is?Arról h nem rég lettél apa?Szívesen megnézném:)

2010. aug. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
63%

Na, megtaláltam az eredeti kérdést, remélem, nem haragszik meg a kérdező.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2010. aug. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
33%
Ha őt erre nevelik, titeket se lásson képmutatónak.
2010. aug. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

Nem baj. Nem iszok sokat és nem szoktam berugni se meg semmi. Nem is cigizek sokat. Csak néha beszélek csúnyán de azt meg muszáj kiadni. Én nem akarom rosszra nevelni.

Amúgy tényleg okos gyerek ami nem is zavar...

2010. aug. 6. 22:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!