Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért oktat ki a 6 éves lányom?

Miért oktat ki a 6 éves lányom?

Figyelt kérdés

Igazából nemrég ismertük meg egymást...de mindenért szól. Ha valami "csúnyát" mondok akkor egyből rávágja hogy az csúnya szó és nem szabad csúnyán beszélni. Ha iszok (mondjuk sört vagy valamit de nem vagyok büdös alkoholista:D) akkor azt mondja hogy az rossz dolog nem szabad, ha cigizek akkor is azt mondja hogy nem szabad. Ha valamit nem jól csinálok abba is beleszól hogy azt nem úgy kell. A múltkor pár haverom átjött és sokáig voltak ő pedig elment aludni. 11 körül kijött hogy ilyenkor már aludni kell. Hát én csak néztem...mindenről kioktat és már...vááá

29/F


2010. aug. 6. 21:50
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
21%

le kell oltani.

utána majd helyrerakja magát

2010. aug. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
48%
Én csak 16 vagyok..de egyértelmű.: az anyjától tanulta! majd elmúlik ha 10 évvel idősebb lesz, és ő is azt csinálja majd mint te..csak lehet h rosszabbakat is kipróbál..
2010. aug. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
37%
B.zdmmeeg akis pedagógusfajzat, utálatos anyósjelölt:DD
2010. aug. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
59%
Ha nehezedre esik a picilány nem kellene elhoznod az anyjától.Azért van valaki a gyerekével mert szereti,és öröm neki,nem azért mert...váááá!
2010. aug. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
91%

Te vagy, aki most lett apuka?

Össze kell szoknotok. Ahhoz is idő kell, hogy megszeressétek egymást, ez hivatalból nem megy, csak az együtt töltött idő, közös élmények teremtik meg. Ő is most tanulja az élet szabályait és furcsa neki, ha nem úgy történik, mint ahogy ő tanulta. Ebben én semmi rosszat nem látok, lesz az még sokkal rosszabb is majd kamaszkorban, addig örülj, amíg még ilyen kicsi és aranyos. Beszámolhatnál, hogy alakul az életetek. A többi olvasó kedvéért célszerű lenne belinkelni az eredeti kérdésedet.

2010. aug. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem csak azokat a normákat emlegeti, amit nek be kell tartania. Abban tökéletesen igaza van, hogy a gyerek elött ne beszélj csunyán, ne igyál - elvégre neked JÓ példát kell(ene) mutatnod a gyerekednek. Ha a gyerek értelmesebb, mint te, akkor ne csodálkozz.
2010. aug. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
51%

Miaz utolsó? Nehezedre esik a kérdésre válaszolni?

Akkor talán meg kellene állni, hogy irogass. :)


Kérdező,

Nyugi, magyarázd el neki, hogy alapvetően igaza van, de te nem anya vagy és ezért nem is úgy éled az életeded.

Persze a csúnya szavakad igyekezd kerülni, nem kell, hogy megtanulja tőled. :)

Amúgy meg majd kinövi. :)

2010. aug. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
30%

Bocs!

21.57 vagyok és 21.53-nak írtam.

2010. aug. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nagyon aranyos,csak azért "oktat ki",mert ezt tanulta,mármint hogy mit nem szabad.Káromkodni tényleg ne káromkodj előtte,de azt elmagyarázhatod neki,hogy egy egy sört azért meg szabad inni,meg hogy a felnőttek sokáig fent maradhatnak.
2010. aug. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
81%

Ha ennyire zavar, akkor nem kell játszani az apukát.

Egy hatéves, ha jól nevelik, igenis kioktat bárkit. El fog múlni pár éven belül. De gondolj bele, hogy ő még mindig jobb lesz a többinél, akiknek nem tanítottak meg dolgokat anno, mint neki.

Inkább lennél büszke, hogy ilyen jól tudja. Jelenlétében csökkentenéd a dolgokat, amire beszólhat. Nem akar rosszat ő. :D

2010. aug. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!