Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a párommal? Ennyire...

Mit tegyek a párommal? Ennyire ciki lennék neki?

Figyelt kérdés

Már van egy 13hónapos babánk, tegnap csavarogtunk a kicsivel, és estére elkezdtem görcsölni, 20hetes terhes vagyok, látszik is meg nem is a pocak, van aki az első maradékának, van aki a tesónak tudja be...

Na én "vajúdva" mentem be hozzá, ott voltunk a közelben, mikor kérdeztem meddig van még, mondta most végezne. Ugyan kérdezte, hogy feljövök e az irodába, de mondta, nem szeretné nagyon, mert már látszik a pocakom, és nem akarja, hogy megtudják a kollégái...? A 13hónapos fiunkkal az ölében ment fel a holmiáért, én meg a görcseimmel az utcán csücsültem egy padon...

Most akkor szégyenli, hogy ismét gyermeke lesz, vagy ezt mire kell vélni? Számomra annyira megalázó...


2010. aug. 6. 18:39
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

Utána aggódott, sőt nagyon jól kezeli az ilyen szitukat, szereti a picit is, "beszélget" a pocival. Amúgy mi jól vagyunk, úgy fest a hidegfront okozta a galibát.

A kolléganőit pedig ismerem, nem kezdenének vele, normális körökből valók, és egy hete még vígan jártam hozzájuk.

Ha rosszul voltam valaha is, sose tett ilyet, nagyon remélem, hogy ez a viselkedése pillanatnyi elmezavar legyen, és ne vaj a füle mögött, bár nem hiszem, hogy lenne valakije, azt azért észrevenném, ismerem eléggé.


Miért 13hónapos, és nem egy éves, megszokás, valahogy nálunk két éves korig hónapban számolunk, ezért.

2010. aug. 6. 20:11
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

nem egyszerűbb megkérdezned a férjedtől, hogy miért nem akarja, hogy megtudják a kollegái? És nem hagyni kitérni a válasz elől?

Amúgy én még mindig azon az állponton vagyok, hogy nincs gáz, hiszem előbb-utóbb úgyis meg tudják a kollegái, hogy ismét babátok született. És ha lenne esetleg egy benti nője, az is megtudná, szóval én ezeket az okokat kizárom.

Azért mert itt pár nőnek rossz tapasztalata volt ezzel kapcsolatban nem biztos, hogy itt is ugyanerről van szó, ennyi információról tutira mondani, hogy ugyanaz a szitu hülyeség, és felelőtlenség a kérdezőt bepánikoltatni.

Amúgy a férjed abban viszont hülye, hogy nem mondja el, hogy mondjuk nem akarja, hogy megtudják, hogy terhes vagy, mert nincs velük olyan viszonyban, vagy akármi bármi bagatell dolog.

Egy kapcsolatban a legfontosabb a kommunikáció, ha ez köztetek nem működik, nem tudtok megbeszélni ilyesmi dolgokat, akkor gáz van alapjában véve nálatok már egy jó ideje. De most ez a konkrét szitu azért korántsem biztos, hogy gáz.

És azért ha ennyire nem ismeritek egymást, nem bíztok egymásban, ilyen kiszámíthatatlan érthetetlen dolgok történnek számodra, akkor milyen alapozásra merted bevállalni a második gyerkőcöt?

Mert nekem ebből az jön le, hogy gyakorlatilag magadért, mert hogy "otthagyott a padon ülni" és nem veled volt, nyílván látta ő is, hogy annyira nem vészes a szitu, hisz akkor bárki azonnal rohanna veled. És mint a mellékelt ábra mutatta tényleg, hálistennek nem volt bajod.

Kicsit úgy tűnik nekem mintha zsarnokoskodnál felette.

ha meg nem jó a kapcsolatotok nem kellett volna még egy babát vállalni, vagy vállald, hogy lehet külön fogjátok felnevelni.

2010. aug. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:
19:48 biztosan akarta a tesót, ha nem akarta volna nem hozza össze, ennyi esze van
2010. aug. 6. 20:13
 34/39 anonim ***** válasza:
49%

és a feltételes módokat légyszives figyeld, nem ezt mondtam, hogy tuti, hanem a mondatokban a HA szót, mielött megsértődsz.

Előző.

2010. aug. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

Neki ez az egy érzékeny pontja csak, terhesség. Onnantól kezdve minden jó, hogy megvan a kicsi. Csak ezzel az állapottal nem tud/akar mit kezdeni.

Hiába kérdezem, erről nem akar, szeret beszélni, mármint a terhesség tényéről, furcsa mód nem érdekli, persze ha baj van akkor lehet rá számítani, első eset, hogy nem, de pl most kint mosogat, vacsit csinál pedig nem szokása, annyit mondtam neki, hogy jól esne, ha ma ő csinálná, és teszi a dolgát... Ezért is használtam a ciki szót, mert bízok benne, tudom, érzem nem kacsingat ki a kapcsolatból, nincs harmadik fél, se itt se nálam, nem akarok uralkodni rajta, amit kell, és amit nem megtudjuk beszélni, működik a kommunikáció köztünk, csak vannak dolgok amit nem ért meg a másik nem.

Tudtuk mit vállalunk, ha egyedül is maradok a gyerekekkel az nem most lesz, és nem egy másik nő miatt...

2010. aug. 6. 20:21
 36/39 A kérdező kommentje:

És azért megalázó, mert újra eljátszuk, pedig amikor a fiunk született jól lebák a párom, hogy miért nem tudta előbb mondani, már várták mikor jelenti be, apuka lesz, mert a viszonyuk haveri, nem csak kollégák, és ezt a nagyfőnöktől az utolsó takarítóig mindenkire igaz... És megint. Amúgy nekik is csak mekegett, majd rohant hozzám a szülészetre, erről senkinek nem nyilatkozik.

És amikor bevittem először a kicsit hozzá kihúzta magát, és büszkén vitte körbe, Né, a fiam:)

Csak a pocakot "szégyenli"

2010. aug. 6. 20:28
 37/39 anonim ***** válasza:
Férfiak döntő többsége nem tud mit kezdeni a terhességgel.Ami természetes is valahol,hiszen nem ők hordják a szivük alatt 9 hónapig,nem ők érzik a rugásokat,keményedéseket,fájásokat. Meg ami nekünk Nőknek fontos,az a férfiaknak nem. Szerintem ennyi a "baj".
2010. aug. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Hát kezdhetted volna ezzel is, egyszerűen nem tud róla hogyan beszélni és ez a tudatlanság hozza kellemetlen helyzetbe, nem akar égni. Semmi baj nincs nálatok, te reagáltad túl egy kicsit :) Meglátod, ezzel a babával is feszíteni fog és veled is :)
2010. aug. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Igen, mondjuk az elején közel nem így álltál a dolgokhoz, sőt fel voltál háborodva a férjedre, most meg véded.

akkor mi is volt a kérdés benned?

2010. aug. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!